28.2.2021 | Svátek má Lumír


GLOSA: Sprosťárna povýšená na normu

8.7.2009

Bulvarizace médií je dnes už nechvalně známým smutným faktem svobody projevu. Pornografické titulky, snímky, videa, násilí a jiné druhy dobře prodejných perverzit lidského vnímání se na nás hrnou již z úvodních stránek mnohých internetových stránek. Veřejně šířená pokleslost se stala součástí každodenního života.

Podle mého soudu se k ní přiřadil v posledních dnech také výrok paní soudkyně Stamidisové. Označila v něm žádost o omluvu ženě veřejně známého činitele za přiměřenou kritiku jeho pokusu o veřejnou aktivitu. Žalobkyně se ohradila proti otištění vulgární karikatury jejich intimního života v MF plus (tiskovina, která se inzeruje mimo jiné jako týdeník pro vzdělané čtenáře). Podle paní soudkyně žalující strana neuvedla, jakým způsobem byla zasažena její osobnostní práva.

Litera zákona (českého) byla, jak předpokládám, dodržena a umocněna profesním jazykem paní soudkyně. Žalující straně se navíc vrátilo jako bumerang její nedomyšlené a lechtivé hodnocení partnera z nedávné minulosti, které široká veřejnost, nevyjímaje vzdělané čtenáře týdeníku MF plus, přijala s posměchem.

V případě paní žalobkyně však nešlo pouze o ni. Jedny z prodejných tiskovin otiskly jednu z mnoha dnes publikovaných nesčetných sprosťáren, které přece obecně poškozují slušné mravy, důstojnost člověka. Výrok paní soudkyně, či spíše omezené hranice českého zákonodárství pak tyto sprosťárny legalizují na normu. A ta, pravda, už hodně dlouho profiluje českou společnost a nastupující generace.Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan
Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan

Těhotenství přináší hodně zajímavých situací a stavů, které jsou jiné než obvykle. Máte chuť na jídlo, které jste předtím nemohla ani vidět,...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.