Neviditelný pes

GLOSA: Spratek vítězí!

diskuse (53)
Řekl mi vesele Ahoj a s rukou nenápadně za zády se přišoural k mé obrazovce. Pak pravačku s kladivem schovaným za zády švihem vymrštil a obrazovku mi rozbil. Sypalo se sklo.
Když jsem se minulých čtrnáct dní probíral ze spánku a pustil si v televizi zprávy, mnohokrát během ranního vysílání se tam objevil malý zelený spratek. Řekl mi vesele Ahoj a s rukou nenápadně za zády se přišoural k mé obrazovce. Pak pravačku s kladivem schovaným za zády švihem vymrštil a obrazovku mi rozbil. Sypalo se sklo. Spratek se zasmál a vítězoslavně oznámil: „A máš to rozbitý!“ Načež vesele odkráčel. Do toho se ozval neutrální hlas, který oznámil, do kterého že obchodu si máme jít nakoupit elektroniku novou...

A protože se ten dovádivý spratek objevoval zásadně v ranním čase, v době, kdy se do školy chystají za doprovodného mumlání televize školáci, toho milého zeleného mužíčka všichni viděli a mezi dětmi je to momentálně jedna z nejoblíbenějších reklam.

Takže teď jen čekám, že až vyběhnu ráno po sedmé se psem, přijde ke mně nějaký milý školák s rukou za zády, vesele řekne ahoj a jednu mi švihne. Možná bude v té ruce mít něco jiného než kladivo, ale každopádně se podívá na můj krvácející ksicht, vesele řekne „a máš to rozbitý“ – a vesele odhopká.

Spratek je celebrita!

zpět na článek