21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

GLOSA: Soud osvobodil sprostou podezřelou...

Soud osvobodil zdravotní sestru z Rumburku Věru Marešovou, kterou většina těch ukřičených českých médií vytrvale servírovala jako vražedkyni postupně až šesti pacientů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kyselková 25.1.2016 14:11

Nařknutá

zdravotní sestra - z několika vražd - byla zatím zproštěna obžaloby pro nedostatek důkazů. Před rokem ji lékař tamní nemocnice rovnou v přímém přenosu TV obvinil z úmrtí pacienta (zmizení chlóru v lékárničce). Na tento choulostivý případ se nabalilo kdeco, začal žít vlastním bulvárním životem a zdrav.sestra uvězněna. Hrozí jí doživotí.

Věřím, že své svědomí žalující pan doktor nasytil. Též "spravedlivý" soudce i provařený soudní "znalec a bijec" Matlach (případ Kramný) ukrotí svou úřední nadvládu - a zdravotní sestra dožije svůj život na svobodě.

J. Řezníček 25.1.2016 12:50

Podezřelá zdravotní sestra.

Nečetl jsem nikde, ani zde, o těch nebohých zemřelých ( 11, nebo šest, nebo kolik ?). Bylo jich najednou nějak mnoho. Vše v pořádku ? Lékařská komora a svaz zdravotních sester jistě potvrdí, že všechny postupy byly dodrženy, "kolegové nepochybili, holt jsme smrtelní, že ?". Amen.

K. Kovář 25.1.2016 12:26

Já žádám o vodškodnění!

Z toho leknutí, můj pes co se jmenuje Hafuša se tak leknul že se málem oběsil na vobojku ! Slavná soudnice to musí každej vidět jak je to směroplatný!

Z. Švrček 25.1.2016 11:45

Je to běžná mediální praxe

Vyjmu-li tento případ (protože tohle ještě neskončilo), pak existuje již dlouhá řada mediálně předem odsouzených sprostých podezřelých, které soud nakonec očistil. Nicméně oni s tím musejí žít dál. Soud proběhl za účasti blízkých, ale mediální lynč předcházel po celém státě a dívaly se na nej miliony. Takže nakonec to dopadne jen a jen na toho postiženého. Kolikrát se mu media ani neomluví, natož aby zpytovaly svědomí. Drama je holt drama.

Š. Hašek 25.1.2016 15:43

Re: Je to běžná mediální praxe

Máte pravdu.

Hyeny novinářské (nikoliv z Blesku), za potlesku davů, ihned zveřejňují plná jména obviněných. A vomáčku vycucanou z prstu, každé druhé slovo údajně/pravděpodobně! A soudní projednání se potom táhne dva roky.

Bohužel mám ve svém okolí několik vysokoškoláků, učitelů/profesorů, kteří tento stav považují za tu "pravou demogracii" a jakoukoliv debatu končí slovy "no, když to říkají v televizi, tak to bude pravda". Faktem jest, že tito všichni mají pouze humanitní vzdělání a kvůli matematice na gymplu (dle jejich vychloubačného přiznání) ani hrůzou nespali. Jako v židovských anekdotách o pomluvě. Ovšem pro výše zmíněné jsou židovské anekdoty nepochopitelné/nehodné čtení, jsou jiná (magazínová) moudra!

Gaunery televizní před soud (určitě polovinu z nich). Zkráceno.

K. Janyška 25.1.2016 10:02

Pane Havránku, neosvobodil, odvolání je nabíledni.

A já, člověk zkušený a seštělý, vždy když si nevím ve vzdálených případech rady, zapnu své zvířecí instinkty. A ty mi napovídají, že to udělala. Viděl jsem ji tzv. plakat bez slzí v detailním záběru. Pro mě je velmi nedůvěryhodná... Dzp.

K. Janyška 25.1.2016 10:40

Re: Pane Havránku, neosvobodil, odvolání je nabíledni.

...sečtělý...

P. Papež 25.1.2016 14:26

Re: Pane Havránku, neosvobodil, odvolání je nabíledni.

To je opravdu vážný důkaz, když obžalovaná "pláče bez slz". Navrhuji Janyšku předsedou Nejvyššího soudu či Ústavního soudu!!!!!!!!!!!!!

Š. Hašek 25.1.2016 15:48

Re: Pane Havránku, neosvobodil, odvolání je nabíledni.

Též bych se raději držel výroku soudu. Výrok televize/lidu/Moravce/Jílkové má hodnotu ho-na!

Zde panu Janyškovi poněkud nerozumím, psal zde dříve něco o svých zkušenostech s nemocničním personálem. Obávám se, že není možno extrapolovat jednotlivý pobyt ve špitále.

K. Janyška 25.1.2016 17:24

Re: Pane Havránku, neosvobodil, odvolání je nabíledni.

Ale já nic netrdím, jen říkám, co mi napovídají mé zvířecí instinkty. Vyznám se v lidech. Nebylo pro mme vyšší zkušenosti s nimi, než převrat, Občanské fórum a 18 roků v profesionální politice... Dzp.

P. Papež 26.1.2016 10:37

Re: Pane Havránku, neosvobodil, odvolání je nabíledni.

Slušný člověk se nevytahuje svojí minulostí, hlupák se předvádí.

K. Janyška 25.1.2016 17:25

Re: Pane Havránku, neosvobodil, odvolání je nabíledni.

Není to žádný důkaz a já o žádném důkazu také nemluvím. Mluvím o svém přesvědčení... Dzp.

J. Kyselková 25.1.2016 18:18

Re: Pane Havránku, neosvobodil, odvolání je nabíledni.

Pane Janyško - doživotí na základě živočišného pudu ? Pan Hayek v hrobě asi rotuje, jak hluboko klesáte.

B. Hamáček 25.1.2016 9:10

Jestli

Jestli to rozhodovali soudci , jako minulý týden ( 20.1.) u nejvyššího soudu v Olomouci - občanskoprávní spor ( V. Hučín vs T. Hradílek), nehodnotím zde výsledek , ale "umělecký dojem", ten byl naprosto tragický , soudce si soustavně pletl strany ( až mu museli přísedící připomenout , kdo je kdo) , zakoktával se , vyplašeně koukal okolo a nepokrytě nadržoval jedné ze stran. Až to skoro vypadalo , že se nakonec zeptá : Tak co , vyhovuje vám to ? Do této doby jsem měl sice malé , ale přeci jenom iluze o fungování soudu. Bohužel stav justice je opravdu tristní . Tak se nedivme, že se případy vlečou a dost často ani nevyřeší. Kdo za tento stav nese zodpovědnost ?

G. Kovář 25.1.2016 13:29

Re: Jestli

No přece Klaus

Š. Hašek 25.1.2016 15:52

Re: Jestli

Potom existuje další možnost. Revolučně novátorská. Zrušme soudy.

Mám známého, který tvrdí, že by vše řešil "tribunálem těch, co jsou postiženi (??????) nad těmi, co se provinili (??????). Ten dotyčný jest gramotný, má volební právo a dosud nebyl trestán. Půjdete s ním do party?

P. Maleček 25.1.2016 6:13

Za vším hledej ne ženu, ale boj o moc

Jaksi vyšumělo, že za touhle kauzou je mocenský boj na tamní radnici, v kterém byla zapletena ČSSD. Že by odtud foukal vítr?

F. Doušek 25.1.2016 11:26

Re: Za vším hledej ne ženu, ale boj o moc

Ano - tam je třeba hledat skutečného viníka, neříkám vraha.