26.9.2021 | Svátek má Andrea


GLOSA: Solidnost se vytratila

17.2.2007

Lidové noviny přinesly v pátek 16.2. na první straně velký titulek s informací (!), že ČSSD zvažuje spojení s Ficem a podtitulek, že Paroubkovi sociální demokraté začali jednat (podtrženo LN) o sloučení se Smerem Roberta Fica. V témže textu (ale na straně druhé a až v samém závěru) se přiznává, že předseda Paroubek tuto informaci oficiálně dementoval a prohlásil, že ČSSD „o sloučení se Smerem neusiluje vůbec“.

Kladu si otázku, proč byl na první stranu novin zařazen tak mohutný titulek s informací, která je v závěru textu odhalena jako nepravdivá a proč bylo potřeba v textu spekulovat, že od ČSSD jde o šibalský kousek, kterým chce doběhnout právníka Altnera, aby mu nemusela platit.

Autoři textu mě přesvědčili, že nepotřebují pana Kubiceho, že jsou sami schopni sbírat a lepit klepy a klípky, když se to hodí. A ono se to hodí: poslední průzkum veřejného mínění ukázal se, že ODS v preferencích začala ztrácet a že se jí ČSSD nebezpečně přibližuje. Proto honem muselo přijít prrr, aby snad nenastalo čehý?
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.