26.6.2022 | Svátek má Adriana


GLOSA: Smrtelná statistika

18.2.2021

„Statistika věda je, má však divné údaje!“ Alespoň ta současná zdravotnická. Poprvé za mnoho desítek let statistici Státního zdravotního ústavu v Praze zdánlivě „bezdůvodně“ přestali evidovat nemocnost obyvatel ČR na chorobu určenou lékařem dle zavedeného číselníku a počtem reálně nemocných na 100 tisíc obyvatel. Nahradili ji statistickým paskvilem, který záměrně motá páté přes deváté.

Jsem hluboce přesvědčen, že kdybychom v nedávné minulosti, v období „standardní“ chřipkové epidemie, stejným způsobem masově testovali obyvatele České republiky, byly by zjištěny přibližně stejné počty chřipkově pozitivních jedinců, jako jsou nyní covidových.

Jenomže se dosud nikdy dříve zdraví lidé netestovali, a tak se tehdy ani „nelockdownovalo“. Kdyby ano, tak už jsme byli ekonomicky na huntě několikrát. Koneckonců si to mnohonásobně vynahradíme nyní. Extrémně vysoké úhrady za hospitalizované „koviďáky“ a náklady na očkovací látky doslova tunelují účty zdravotních pojišťoven. Státem schválená opatření omezují téměř vše, co prospívá lidskému zdraví, a nesmyslně nutí i naprosto zdravé jedince celý funět do plenek. Koho tím chtějí ochránit, když to již téměř rok prokazatelně nefunguje?

Mediální kampaň stále jede na plné obrátky a početná skupina novinářů využívá každou příležitost k tomu, aby co nejvíce lidí udržela v trvalém „covidstresu“. Kdyby někoho přejel parní válec, stejně by tento jedinec s jistotou zemřel alespoň „s covidem“.

Ano, jsem covidově nevěřící. Jediné, co by mne mohlo od mého současného názoru na „pandemii“ odvést, by byla poctivá statistika počtu zemřelých osob za loňský rok a za leden roku letošního. Jestli jejich počet nebude proti dlouhodobému průměru alespoň dvojnásobný, o žádnou pandemii nešlo. Ti zemřelí by prostě statisticky chyběli.

Jenomže jak se dostat k poctivě vedené celostátní statistice? Existuje citát přisuzovaný Winstonu Churchillovi, který ho však prý nikdy neřekl. Ale je tak krásný, že ho zde uvedu:

„Věřím pouze těm statistikám, které jsem sám zfalšoval.“

Tak babo raď!