23.1.2021 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

GLOSA: Rasistické vízum

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pierino 4.7.2009 17:15

Cikan s ceskym pasem je Cech....

Tak o co tady soudruzi jde....az se naucite slusne chovat, pracovat, nekrast a nepodvadet, kazdy vas rad privita v jakekoliv zemi kde hodlate utratit penize, nebo vytvorit hodnoty.... a je jedno jakou budete mit barvu pleti...nazdar

Sven Australan 4.7.2009 13:28

rasistické vízum...

Pane Ptáčku, žiji už skoro čtyřicet let v Austrálii a upřímně řečeno, nejsem vůbec zastáncem multikulturalismu. Aspon tady, v Klokánii, to nepracuje, i když naše (v současné době Socanská) vláda do ethniků cpe peněz, až se zdejší danoví poplatníci svíjí !   Nežiji v Kanadě, ale mám tam přátele (všechny tvrdě a úspěšně pracující) a i tvrdí, že se své vládě (tedy kanadské) vůbec nediví, po tom, co jim tam cikáni (sorry, Romové) vyvádí. Nechodte však přez Atlantik, zeptejte se spoluobčanů z Mostu (Chánov), Prahy-Žižkova a Nuslí na názor, o žití na "sociálce", či "vybydlování" přidělených domů.  Potom si hrajte na humanistu, nebo si některé vezměte do nájmu ! Byl byste překvapen a brzy vyléčen.  Ahoj .

rob 3.7.2009 23:28

super

Děkuji autorovi za přesný a výstižný popis. Jen bych chtěl dodat, že ve stejném duchu by bylo třeba tento evergreen komentovat i v jiných médiích.

josef 3.7.2009 22:43

cechum

izoloval bych vas od celeho sveta , oplotit c.r. a  poserte se tam salati cesky...

josef 3.7.2009 22:40

vzkaz cechum

99 procent vas jsou rasisti jen sito nechcete priznat ...smejdi

žibřid 3.7.2009 23:19

Re: vzkaz cechum

zdravim canadana, kterej ma rad vsechny, jenom cechy ne;-P

hu 4.7.2009 7:04

canadana ?

To není žádný kanaďan (má fingovaný IPčko). To je nějakej chovanec Chocholouškova ústavu, co se mezi dvěma švédskými sprchami dostal pokoutně k počítači ..

josef 3.7.2009 22:39

cechum

Marek 3.7.2009 21:50

Pane Ptáčku vemte si jednu takovou rodinu k sobě, stačí na týden

a uvidíte co oni budou považovat za rasistický útok, nesnášenlivost a nemožnost soužití. Já jsem pár let bydlel v domě, kam se radnici podařilo implantovat pár rodin těchto občanů. Měl jste vidět kdo musel ustoupit a přizpůsobit se. Za několik let z toho bylo jen cikánské ležení napůl vybydlené a oni se cítili stále uraženi kam je to obec nastěhovala.

medvěd 3.7.2009 21:36

Kanada není rasistiská ale pochopitelně že nechce být žumpou pro nepřizpůsobové jedince z celého světa

vůbec se Kanadě nedivím, že nechce naše nepřizpůsobivé romy kteří přijedou s s nataženou dlaní na peníze kanadských daňových poplatníků . Nepřizpůsobivé jedince ať z řad  romů či jiných etnik nechce ani Kanada ani my ani nikdo jiný na světě. Jenom nikdo neví jak je převychovat aby se z nich stali slušní a užiteční občané . To se zdá být takřka nemožné  a jak se jich  zbavit také nikdo neví. Možná že v Kanadě , kde je dost zima by je mohli nechat v rámci ideálů humanitních dle Járy Cimrmana nechat  zmrznout.           

Honza II 3.7.2009 21:20

Naprosto s vámi souhlasím

je vidět,že nám cikáni nedělají jen ostudu tady v čechách,ale i za hranicema.myslím,že i kanadští úředníci brzo poznají,co je to za svoloč.

chouan 3.7.2009 21:42

myslím,že i kanadští úředníci brzo poznají,co je to za svoloč.

Podle zavedení víz soudím, že to již poznali.   ;-)

josef 3.7.2009 22:32

Re: Naprosto s vámi souhlasím

ziju vcanade jiz 12 let a zatim jsem nic takoveho nepocitil to jenom vy cesi jste takovej zasranej rasistickej narod

Člověk ČR 3.7.2009 21:13

Jak dále?

Vážení přátelé, obávám se, že argumentů již bylo sneseno dost a dost, nyní je třeba najít způsob, jak popsaným nešvarům zabránit.

Člověk ČR, 57 let, nikdy nezaměstnán, v práci průměrně 10hod/den, víkendy nepočítám.

Zdravím a těším se na návrhy. ?!

žibřid 3.7.2009 19:58

dotaz autorovi

Proč vlastně udělila Kanada povolení ke vstupu tolika Číňanům, ale Cigánům nechce? A je to opravdu rasismus, když s jiným přistěhovalectvím nemá Kanda problém?

jm0 3.7.2009 22:05

Re: dotaz autorovi

možná je to rasismus právě proto?

žibřid 3.7.2009 23:15

Re: dotaz autorovi

Zní to logicky, ale já bych spíš předpokládal, že svůj postoj upravila Kanada po získaných zkušenostech.

m.l. 3.7.2009 17:10

Kde jste takovou blbost slyšel?

Nikde nepadlo nic o Romech. Kanada jen říká, že může ověřit, zda u žadatele nehrozí, že bude žádat o politický azyl, ačkoliv ve skutečnosti jde jen o pokus čerpat prostředky z kanadského sociálního systému. To se udělá velmi snadno a není k tomu potřeba znát rasu žadatele.

milkom 3.7.2009 17:50

Re: Kde jste takovou blbost slyšel?

Přesně tak. Je to velká ostuda, že někteří naši spoluobčané vyčůraně a bez skrupulí zneužívají institut azylu. Je to stejně odpudivé jako vykrádat kasičky Armádě spásy, nebo oloupit slepce...

Merlin 3.7.2009 19:23

Proboha neříkejte té pakáži "spoluobčané" !

1. Paraziti nejsou spoluobčané

2. Většina z nich má slovenskou občanku.

ceskej Honza 3.7.2009 19:33

Re: Proboha neříkejte té pakáži "spoluobčané" !

Pane, Vy budete "slusný clovek"  a mozná i hrdý ceský patriot.:-( !

Jenda 3.7.2009 21:00

Re: Proboha neříkejte té pakáži "spoluobčané" !

A vy jste napojeny na fondy pro podporu "socialne vyloucenych" nebo jenom smrtelne vydeseny, ze vas nekdo oznaci za rasistu?

ceskej Honza 3.7.2009 21:43

Re: Proboha neříkejte té pakáži "spoluobčané" !

Ani jedno ani druhé. Jenom nemám rád hony na carodejnice.

Kazdá spolecnost má svuj výmet.  Bezdomovce, sociálne slabé, neprizpusobivé, jinoverce, cizince, cikány ....

Kvalita spolecnosti se pozná podle toho, jak se k temto lidem chová, jak to bríme ssebou tahne.

Znenávidet celou cikánskou populaci proto, ze berou dávky je fasounství. Víc jak polovina cikánu pracuje, paklize je nekdo zamestná. Jeden tzv. podnikatel miliardár, okrade za rok stát o víc, nez stojí vsechny podpory pro cikány dohromady. Na ty ale nikdo nemá. Jenom do malejch blbcu se kope.

Emil XX 3.7.2009 21:45

Re: Proboha neříkejte té pakáži "spoluobčané" !

Kolik darebáků a flákačů uneseme. ŽÁDNÉHO.

Emil XX 3.7.2009 21:50

Re: Kde jste takovou blbost slyšel?

Kdo asi může z českých občanů v Kanadě žádat o azyl??? JEDINĚ CIKÁN. Nevím, čím by "bílý" tu žádost zdůvodnil. Mohl by sice uvést, že je z Janova a bojí se rasistických útoků Cikánů (případně se mu to už stalo) ale to by jaksi Kanada neakceptovala. Oni jsou stejní blbci, jako Kocáb.

Azrael 3.7.2009 16:10

Děkujume odejděte

Pane Liško, vsadím se, že už to do diskuze někdo napsal, již jste svoje kvality ukázal potažmo celá strana zelených nám již ukázala.

Proto Vám děkujeme, ale máme upřímnou radost z toho, že již v politice nebudete, protože Vaše "konstruktivní" strana, už nám ukázala svoje konstruktibní myšlení a to hlavně za Českého předsednictví EU.

Vojta 3.7.2009 16:01

Kanaďané nejsou rasisti

o tom svědčí právě ti Asiaté ve Vancouveru. Oni rádi přijmou lidi ochotné a schopné respektovat pravidla. Dodržovat podmínky azylu, učit se řeč, pracovat, neparazitovat na dávkách, posílat děti do školy a vůbec dodržovat podmínky soužití s ostatními. Je možné, že právě to jim u českých Romů chybí, a proto chtějí omezit jejich počet.

hudry 3.7.2009 16:13

Re: Kanaďané nejsou rasisti

Kanaďanům to u našich cikánu chybí - ale nejsou to rasisti! - jenom chtějí omezit jejich počet

Nám to u našich cikánu taky chybí - a proto jsme rasisti! - my naopak jejich počet záměrně a cíleně zvětšujeme, mj. i štědrými přídavkami na děti

Nejste poněkud mešuge ?!?

hudry 3.7.2009 15:14

Teorie a praxe 2

Zloděj zůstane zlodějem, ať má jakoukoliv barvu kůže. Smutné je to, že cigánům a jejich fanouškům se podařilo kolem jejich příživnictví a v genech uloženého zlodějství vytvořit jakýsi ochranný „antirasistický“ štít, který má málokdo strach porušit (přesvědčil jsem se o tom sám tím vlastním zážitkem).  Při tom v tomto popisovaném případě vůbec nešlo o nějaké hladovějící otrhané chudáky, které hlad a bída donutily … , to já jsem proti nim vypadal jako šupák. A nejsmutnější na tom, je to, že i ty dětičky jsou už od malička vedeny k tomu, že peníze těch bílých jsou vlastně naše peníze, akorát my se musíme naučit jak se k nim jednoduše dostat. A víc nic nepotřebujeme umět! Rozhodně nejsem rasista, ale pokud takováto sprostá zlodějna bude hájena pod rouškou nutné rasové snášenlivosti a tolerance „jiné kultury“, tak jsem skutečně pro to, aby všichni takovíto zloději byli zahnáni do močálů !!! A těm Kanaďanům už to taky došlo. Akorát si stále nablbleji hrají na svaťoušky, kteří místo toho, aby velmi jednoduše nenabízeli možnost azylu lidem ze svobodných zemí, tak jenom vykřikují: „Neposílejte nám sem ty vaše k ničemu nepoužitelné zloděje!“. Jak jim v tom máme zabránit? Jak u blbejch …

hudry 3.7.2009 15:13

Teorie a praxe

Poté, jsem si tu dopoledne teoretizoval o tom co kdo má a co kdo nemá, jsem se vypravil do města si něco vyřídit. Na zpáteční cestě jsem prošel podchodem pod křižovatkou a chystal že, že vyjedu ven eskalátorem. Asi 3 m předem mnou šla skupinka mládeže, poslední dívka cca 17 let s černou taškou na dlouhém popruhu na zádech. Eskalátorem dolů(!) sjížděla skupina cikánů. Dvě ženy cca 25-30 let a asi 5 cigáňat ve věku něco kolem 5-6 let. Všichni byli vzorně (téměř ukázkově) oblečeni do krásných bílých šatů a šatiček, čistí, vymydlení - radost pohledět. Jakmile zpozorovali ty mladé s tou taškou na zádech, okamžitě změnili svůj původní směr pohybu a nastoupili na eskalátor co jel nahoru mezi tu omladinu a mě. To mi bylo divné, a proto jsem je začal velmi pozorně sledovat. A v ten moment se to rozvíjelo bez chybičky jako v instruktážním filmu. První cigánka se opatrně ale těsně přiblížila k té dívce s taškou. Druhá se postavila za ní a evidentně jí dělala optickou clonu. Načež cigáňata se bez řečí rozptýlila v prostoru mezi mnou a tou druhou cigánkou, čímž vytvořila jakousi „odstupovou“ clonu. Usilovně jsem přemýšlel, co mám dělat a přiznám se upřímně, že jsem měl i strach. V tom se naštěstí druhá cigánka otočila (zřejmě se chtěla ujistit, že je vzduch čistý). Toho jsem využil, vystrčil hlavu co nejvýše a čučel na ně co nejnápadněji (za to mě snad nezmlátí). Druhá cigánka okamžitě něco řekla těm ostatním a skupina se začala stahovat a rozptylovat. Těm mladým jsem pak ještě vyčinil za jejich neopatrnost. Píši o tom takto podrobně proto, abychom si uvědomili debilitu a přímo zrůdnost současných poměrů, kde pro boj proti špatnostem této společnosti, se nehledají léky, ale vynalézají se různá kamuflující slova a označení. Uznávám, že jsem se choval zbaběle, ale pokud bych hlasitě zavolal „Pozor na kabelku, jsou tu zloději“, tak budu obviněn z rasizmu a možná skončím s kudlou v zádech. Při tom ale vůbec nejde o žádný rasizmus!