17.4.2021 | Svátek má Rudolf


GLOSA: Rasismus v médiích

17.6.2020

„Policie v Atlantě zastřelila černocha,“ napsala ČTK v neděli 14. června. Už z toho titulku má být čtenáři jasné, že jde o další projev rasismu v Americe, nebo přinejmenším v atlantské policii. Zcela bezděčně tady ale ČTK odhalila rasismus někde docela jinde: usvědčila z něj sama sebe. Četli jste snad někdy titulek „Policie zastřelila bělocha“? Ne. Když je zastřelen bílý vrah nebo lupič, a ani těch není málo, o barvě se nemluví. Ta se uvede a patřičně zdůrazní jen tehdy, když je černá. Tak jakápak je tady rovnost ras?

Policie občas po zločincích musí i vystřelit, to už patří k její práci. Zločin se někdy jinak zastavit nedá. Zvlášť když zločinec je také ozbrojen a dost hloupý na to, aby namířil zbraň proti ochráncům zákona, to pak s nějakou ohleduplností ze stany policie těžko může počítat. Barva pleti je v takovém případě zcela vedlejší, podstatné je pachatelovo chování. Řidič usnul za volantem ve frontě na hamburger a přivolaná hlídka zjistila, že je opilý. Zatčení se bránil a na útěku obrátil zbraň proti policistovi, který ho pronásledoval. To jsou rozhodná fakta, rasový původ účastníků konfliktu je stejně bezvýznamný jako jejich národnost, politická příslušnost nebo náboženství.

Ne tak pro Českou tiskovou kancelář. Ta musí vyzvednout rasu oběti, neboť teď je právě v módě zatracovat americkou policii a zastávat se černých kriminálníků. Nemyslím si, že jsou horší než kriminálníci bílí, ale nejsou ani lepší. U žádného skutečně nestranného soudu nepořídíte s barvou pleti jako s polehčující okolností.

Bohužel se zdá, že pro levicová média je příslušnost k „utlačované minoritě“ omluvou téměř pro všechno. Individuální odpovědnost neexistuje, anonymita „spravedlivě rozhořčeného“ davu zaručuje beztrestnost a za všechno rabování, žhářství a vandalství může nespravedlivá nadvláda privilegovaných bělochů. Policii coby nástroj útlaku je třeba rozpustit, vládu svrhnout, státní hranice, zákony a úřady zrušit, černochům se vkleče omluvit a všechny vězně propustit. Pak teprve budeme všichni dokonale svobodni, rovni a spokojeni. Opravdu?

V Pekingu, Moskvě a Teheránu si spokojeně mnou ruce, jak americká levice zevnitř úspěšně rozkládá velmoc, kterou zvenčí porazit nešlo. Celá západní civilizace je v sázce, zkáza se blíží v podobě čtyř apokalyptických jezdců, jak to popisuje Dennis Prager – ale o tom příště. Dnes si jen klademe otázku, proč musíme mít v českých médiích rasistické titulky, jaký nám předvedla ČTK.Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy
Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy

Čistá podlaha snadno a rychle? 1-2 Spray max se perfektně hodí na rychlý každodenní úklid, kdy se vám nechce tahat s těžkým kbelíkem vody. Které...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.