15.4.2021 | Svátek má Anastázie


GLOSA: Rada pro politiky, kteří hledají přítele

2.7.2009

"Mažu si tě z mobilu!" říká se v Praze, když vás naštve kamarád. I nesoustavní pozorovatelé politické scény vědí, že autorem této věty je prezident Václav Klaus a že jde o text textové zprávy, kterou před časem posílal některým svým - dnes už bývalým - spolustraníkům z ODS.

Politici by si ovšem měli vymazat z mobilu především všechny novináře, a to ve vlastním zájmu. Nedopadnou pak totiž jako pražský primátor Pavel Bém, který minulý týden esemeskou pověřil svého podřízeného, aby mu připravil návrh na odvolání ředitele Dopravního podniku. Textovku ovšem omylem poslal redaktorovi Hospodářských novin stejného jména. Tomu se říká smůla! Noviny z toho samozřejmě měly článek na titulní straně.

Ukládání telefonů novinářů do mobilů je mezi českými politiky zvláštní druh sběratelské vášně. Skoro jako by jim to dávalo iluzi, že když některého žurnalistu „uvězní“ do svého telefonu, obtočí si ho kolem prstu. A když ne, tak žurnalistovi aspoň budou moci vynadat. Pár takových esemesek jsem už právě od Pavla Béma sám dostal.

A teď ještě ke všemu politici objevili Facebook. Stačilo pár vajíček na Paroubka a internetová sociální síť je najednou klíčem k úspěchu. Paradoxně nejvíc se na Facebook hrnou sociální demokraté. Takovým snaživcem je třeba Zdeněk Škromach, který do svých přátel "ulovil" i moderátorku televizního politického pořadu a teď s ní po internetu rozmarně žertuje.

Nechť on a Pavel Bém napíšou stokrát: "Novináři do mobilu ani do seznamu přátel nepatří." Jak ostatně před léty řekl při návštěvě Prahy jen americký lobbista: "Ve Washingtonu platí, že jestli chceš přítele, kup si psa."

(Psáno jako sloupek pro slovenský deník Sme)

Převzato z blogu Extra se svolením autora.



Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy
Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy

Čistá podlaha snadno a rychle? 1-2 Spray max se perfektně hodí na rychlý každodenní úklid, kdy se vám nechce tahat s těžkým kbelíkem vody. Které...






 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.