24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

GLOSA: Quo vadis, země česká?

Můj produktivní věk by se dal (stejně jako život mnoha dalších Čechů, kteří také nechápou, jak mohli způsobit státní dluh) vyjádřit slovem šroubek. Práce, výchova dětí; práce, péče o rodinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Poljaková 25.11.2012 22:10

Déja vu, kupředu "pravá"

Z socialismu jsme museli povinně jásat a mávat na tribunu. kdo zapochyboval, že v rozvinuté soc. společnosti nežijeme v nejzářnější době ze všech věků, byl buďto zpátečník - reakcionář, nebo přímo agent imperialismu. A je to tu zas!  Držte pusy;  máte se tak dobře, jako nikdy,  dovoluješ-li si mít připomínku či obavu, tak jsi buď komunista nebo neschopná socka. Ergo : lide, nemusíš již stát frontu na banány,  takže co se ti vlastně nelíbí? jsi povinen akceptovat vše ostatní k těm banánům jako  přívěšek. Povoluje se pouze radovat se a volat "Hurá!" případně "Děkujeme!"  Blbá nálada je politickou neuvědomělostí.  Scéna z Bílé paní:  ano, most existuje! držet hubu, plavat. Čím to,  že VELKÉ připomínky k politice mají lidé, které by za komunisty nikdo nepovažoval ani ze špásu, a za socky už vůbec ne? Někteří iniciují hnutí k ozdravení společnosti,  ale větší část jsou realisté a zařizují se tak, aby je důsledky postihly co nejméně. Asi je to jediná cesta.

M. Bílý 25.11.2012 23:03

Re: Déja vu, kupředu "pravá" // NEVÍM JAK JSTE NA TO PŘIŠLA

To o čem Vy pochybujete, pro mne platí. Ano mám se jako nikdy. Že bych byl sám? To snad ne . A stokrát ne, že bych musel držet pusu, či jásat nad neexistujícím mostem (nádherná scéna). Trochu jsem se pokusil svůj názor rozvinout níže. Podstata asi bude v tom, že já nic nečekám a ani nechci od státu.  ŽÁDNÉ ZÁKLADNÍ JISTOTY!!''!

I. Poljaková 26.11.2012 0:57

Re: To o těch základních jistotách

v poslední větě textu bylo myšleno ironicky na pravicovou stranu - že nabízí to, co tady už bylo, jen bez těch životních jistot. Lid zkrátka usoudil, že když už dostane socialismus tak jak tak,, tak raději ten naoranžovo se slibovanými jistotami. To tam není pane Bílý proto, že já nebo Vy bychom ty jistoty po státu chtěli. Zdůrazňuji, že já jsem oranžovo ani červeno nevolila -  ODS také ne. Volila jsem místní sdružení, lidi, jejichž názory znám.

I. Poljaková 26.11.2012 18:40

Re: Ani šroubci nechtějí sociální jistoty

pokud jim stát zase nenaloží další daňovou zátěž. Pokud šroubky  jeden po druhém povolí, sesype se to, což by se možná dotklo i spokojeného živobytí těch velmi schopných , problémy jiných netknutých jedinců.