22.4.2021 | Svátek má Evženie


GLOSA: Pseudoopatření

9.11.2006

Jsem rád, že už prakticky nelítám na služební cesty, ani jinak. Nemám lítání rád, křehkost letadla mi nedělá dobře, statitika-nestatistika. Ze všeho nejmíň mi - jako pasažérovi - vadí katastrofy zaviněné teroristy. Tam je to jasné, nic se nedalo dělat.

Opatření proti teroristickým útokům považuju za ústupek, náš ústupek, myslím tím naši "euroatlantickou" civilizaci. Nic jiného to není, zvát to opatřením je lhaní si do vlastní kapsy. Veškerá novodobá opatření jsou tahem hráče, který právě dostal mat. Zbytečným tahem. Myslí si snad někdo, že teroristé, lidé s lineárním myšlením něco podniknout bez ohledu na cokoli a kohokoli, se tím budou zdržovat? Detektor kovů obejdou zbraněmi z plastu, detektor plastu obejdou zbraněmi z tvrzeného papíru, detektor papíru výbušninou z kokakoly, detektor kokakoly výbušninou z čisté vody a šumáku v prášku... Vodu lze nahradit močí, bude na WC v letadle stráž?

Teroristé mají před sebou úžasnou perspektivu hráče. Ostatní perspektivu ponižujícího a otravného prohlížení, buzerování, svlékání, prohlížení tělních dutin, hodinové zdržování na letišti a nevím, co ještě. A to s jen velmi nepatrnou nadějí na zlepšení bezpečnosti. Nepatrnou myslím nulovou.

Veškeré ty prohlídky jsou jen psychologickou zástěrkou ukonejšení a pocitu bezpečnosti. S vlastní bezpečností nemají nic společného.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.