10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


GLOSA: Prymulovi nepozorní posluchači

19.10.2020

Je zajímavé, jak málo a nepozorně Prymulu poslouchají i mnozí z těch, kteří jej nejvíce vyznávají. Co plukovník říká? V zásadě dvě věci. Za prvé, že populaci je potřeba covidem promořit. Kvůli kolektivní imunitě. To jen vyčuraný Babiš, aniž by tušil, o co jde, se toho slova zalekl, pročež pravil, že promořovat se nebude. A za druhé, že to promořování, jehož důsledkem zákonitě musí být i vážně nemocní a bohužel i mrtví, je potřeba regulovat, aby nedošlo k zahlcení zdravotnických zařízení. Proto ta opatření.

Spor a diskuse se nevede, zda opatření ano či ne, jistěže ano, ale jaká, v jakém rozsahu a za jakou cenu. Jestli i za cenu zničení existence mnoha lidí. A to už opravdu není pouze epidemiologická, nýbrž také ekonomická, politická, možná přímo celospolečenská věc. Správná otázka zní, máme covidu, respektive onomu zahlcení čelit a lidské životy zachraňovat masivním posílením zdravotnických zařízení, nebo zastavením, ba přímo likvidací některých ekonomických i jiných odvětví? Ani zde není odpověď úplně jednoznačná, neboť nás honí čas. Nejspíš opět asi půjde o ten poměr a rozsah. Ale co ten promarněný půlrok?

Společnost, jež diskutuje, hádá se a pře, ještě žije. Společnost, která jiné názory vytěsňuje, umlčuje a cenzuruje, už zemřela. I bez covidu. To by měli mít na paměti všichni militantní bojovníci, ať už horují pro to, či pro ono.

www.petrstepanek.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!