19.9.2020 | Svátek má Zita


Diskuse k článku

GLOSA: Proč podpořit výměnu rolí

Advokát, soudce, státní zástupce, notář, exekutor. Pět právnických profesí, které spojuje stejné vysokoškolské vzdělání, tříletý výcvik a odborná zkouška. Pak se ale jejich cesty rozcházejí, resp. na jevišti zvaném širší justice hraje každý herec trochu jinou a nezastupitelnou roli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 24.10.2019 10:39

Tak těchto pět právnických profesí, mělo být ve "svobodném" Československu uzákoněno, jako nepřípustné pro občany, kteří v ČSSR tyto profese vykonávali a s komunistickým režimem kolaborovali. Ano, vím, "Nejsme jako oni", ale to jsou pokrytecké kecy, na které po třiceti letech stále Česká republika doplácí. Vím, není možné trestat VŠECHNY komunisty, ale ty v soudnictví, StBáky, bachaře a vyšetřováky, tedy lidi, kteří ubližovali, trápili a zabíjeli Čechy, Moravany a Slováky, nenechat ve vedoucích postaveních státu a dožívat s královskou penzí. To je můj názor ! SFR

D. Polanský 24.10.2019 8:02

Prostě aureola výjimečnosti. Až mě mrazí, nerad bych se někomu z nic dostal do rukou.

R. Langer 24.10.2019 9:47

Asi tak. Ti nejlepší z nejlepších. ;-D

Z. Lapil 24.10.2019 17:17

Proč výjimečnost? Podobně by se dalo psát o inženýrech (součástí etického kodexu těch stavařských je "dej přednost zájmu klienta před zájmem svým"), doktorech, řemeslnících všeho druhu i o té paní, která vybírá na WC a o níž předpokládáme, že si nás nenatáčí skrytou kamerou za účelem přivýdělku.