26.5.2022 | Svátek má Filip


GLOSA: Problémy, které problémem nejsou

24.7.2018

Očima libertariána

Jak praví známá poučka – stát s oblibou a velkým nasazením řeší hlavně problémy, které sám způsobil. A některá média státu dělají užitečného idiota tím, že tyto „problémy“ usilovně pitvají.

Nesmyslné zavedení letního času? Pojďme ho řešit. Nebudeme řešit takové prkotiny jako deformaci ekonomiky dotacemi a regulacemi, budeme se dohadovat, zda nesmysl zrušíme či ponecháme. EU nechává promluvit plebs na téma zrušení letního času (viz zde).

Nesmyslný boj proti drogám? Největší společenský a zdravotní průšvih je sice droga zvaná alkohol, ale tisíce lidí v uniformách i klotových rukávech stejně „bojují“ proti nelegálním drogám. Kdo chce, ten si je sice stejně sežene, ale meziresortní komise se scházejí, policisté provádějí bezpečnostní akce, celníci se občas pochlubí tím asi jedním procentem drog, které zadrží na hranicích… Zato kriminalita způsobená nelegálností (a tím i drahotou) drog bují, negativní důsledky společenské a zdravotní (rovněž způsobené ilegálností) platíme všichni v daních a povinném zdravotním pojištění. Přitom by stačilo nechat feťáky, ať si v klidu ničí své zdraví, ať si za svoje peníze v klidu brzo umřou.

Homosexuálové? Proč je nějak řešit? Chtějí se vdávat či ženit? Klidně. Ať muži chodí v růžových krajkových šatičkách a ženy ať si nechávají narůst knírek… ať se (za své) každý zájemce nechá přeoperovat na opačné pohlaví nebo třeba na psa…. Vývojově jde o slepou uličku, příroda neustále zkouší, co je pro vývoj druhu Homo Sapiens výhodné. Ale když se nepředají dále geny, problém se jaksi vyřeší sám. Pokud to nebudu muset platit, je mi to zcela lhostejné. Na rozdíl od zvyšující se buzerace ze strany státu, který mi čím dále víc předepisuje, co si za své a na svém mohu dělat.

Imigranti? Proč řešit imigranty, když bychom měli řešit sociální politiku státu, který sociální politikou odměňuje neschopnost, nicnedělání a nezodpovědnost? Nebudou dávky a nebudou imigranti, co jdou do Evropy za placenou zahálkou. Nebudou státem placené a podporované neziskovky – nebude, kdo by sem imigranty lákal a dopravoval. Nebudou cla, kvóty a zemědělské dotace způsobující nadprodukci potravin – nebudou dotované exporty ničící ekonomiku zemí, odkud pak zbídačení lidé utíkají. A „problém“ se rázem vyřeší sám – imigrovat budou chtít pouze ti, co chtějí makat a přizpůsobit se… a ti nikomu vadit nebudou.

Kdepak, neustále platí, že stát je špatný sluha a zlý pán. A čím méně stát zasahuje do společenských a ekonomických vztahů, tím lépe se daří aktivním a odpovědným. Bohužel, jedeme zrovna opačným směrem. Koho volit, aby se to změnilo?

www.libertarianskyinstitut.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!