21.1.2021 | Svátek má Běla


GLOSA: Prapodivný systém udílení azylu

23.11.2018

Mladá žena, o níž je jasné jediné - že jde o muslimku -, má u nás neuvěřitelná privilegia. Přestože se podle médií dostala do České republiky bez platného dokladu, již po pár dnech získala azyl. Poté údajně ztrácela jedno povolení k pobytu za druhým, bez znalosti češtiny zvládla základní školu se známkou tři z českého jazyka, získala řidičský průkaz a bez dokladu totožnosti byla přijata na Dívčí katolickou střední školu.

A ještě měla tu drzost se soudit se Střední zdravotnickou školu v Praze za to, že jí neumožnila nosit při výuce muslimský šátek. Nikdo se přitom nepozastavuje nad faktem, že absence jakéhokoli dokladu je přinejmenším podezřelá a vypadá, jako by dotyčná osoba záměrně zakrývala svou skutečnou totožnost.

Nesouhlasím s těmito postupy! Všem musí být měřeno stejným metrem. Pokud může sedět s pokrývkou hlavy v lavici zmíněná žena, může pak kdokoliv jiný mít klidně na hlavě v létě zimní čepici s bambulí a v zimě naopak kšiltovku.

Nesouhlasím ani s prapodivným systémem udílení azylu a už vůbec s jakýmkoliv nadržováním v souvislosti s neznalostí našeho jazyka! V českých školách jsou často děti cizinců – například jde o děti vietnamské národnosti a podobně. Každé z těchto dětí je přitom známkováno podle zásluh. Nechápu, proč by na tom měli být muslimové jinak!

Autor je slovácký senátor

Převzato z profilu.SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu
SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu

Zapojte se do soutěže o prémiové členství a cvičte tak po celý rok zcela zdarma. Výherci navíc dostanou jako bonusový dárek speciální cvičební diář...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.