21.9.2021 | Svátek má Matouš


GLOSA: Praha 3 neomarxistům nedala

10.3.2016

Zastupitelé Prahy 3 odmítli diskutovat o znárodňování. Kromě uskupení Žižkov (nejen) sobě se všichni postavili proti návrhu dát neomarxistům z uskupení Klinika budovu, v níž od minulého týdne protiprávně přebývají.

Slova, slova, slova. Slova o veřejné prospěšnosti, slova o bohulibých účelech, mnoho slov o nebetyčné společenské prospěšnosti „autonomního“ centra Klinika pronesli aktivisté na jednání zastupitelstva. Je výborné, že zastupitelé touto kouřovou clonou přesto dohlédli k jádru věci.

Klinika není žádnou veřejně prospěšnou organizací. Je to politické uskupení. Je to politická nátlaková skupina, lobbistická zájmová skupina sloužící zájmům zelených, s jejich pomocí a s jasným personálním propojením. Ostatně Matěj Stropnický, předseda Strany zelených, je jedním z nejhorlivějších zastánců lidí z Kliniky.

Podívejme se třeba jen na seznam knih z knihovny klinikářů. Neomarxismus, socialismus, anarchismus. Pravý cíl kliniky nemá nic společného s veřejnou prospěšností, na níž bezostyšně parazituje.

knihovnicka-kliniky

Klinika je pátou kolonou zelených. Je ideologickou a akční přípravkou neomarxistů, kteří buď zelení přímo jsou, nebo je podporují. Je agitačním střediskem jednoho politického názoru. Podpora z veřejných rozpočtů Kliniky je stejně nepřijatelná, jako by bylo dávat peníze daňových poplatníků kroužku mladých nacistů.

Lži o veřejné prospěšnosti jsou dvojnásob špatné. Poprvé svou lživostí a podruhé tím, jak diskreditují skutečné veřejně prospěšné organizace, tím, jaké světlo vrhají na celý neziskový sektor. Neomarxisté udělali ze slova neziskovka stejnou nadávku, jako se jim už podařilo udělat ze slov aktivista nebo ekolog.Je v zájmu všech spolků, jež se nezabývají lobbingem, ale přinášejí společnosti skutečný užitek, toto zneužívání slov zastavit.

Starostka, radní a zastupitelé Prahy 3 dokázali tlaku aktivistů nepodlehnout. To je výborná zpráva. Myslím, že každý ze zastupitelů si zaslouží poděkování a podporu. Jejich mailové adresy najdete na stránkách Prahy 3.

Vítězství v bitvě však není vítězství ve válce. Neomarxisty se tady a teď podařilo zadržet, avšak frontová linie se tím jen zastavila. Nyní je třeba převzít iniciativu.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.