11.4.2021 | Svátek má Izabela


Diskuse k článku

GLOSA: Pozvánka

Od České lékařské komory dostávám pravidelně přehled nejrůznějších článků z odborných časopisů, ale i nabídku kurzů komory. Některých bych se i rád zúčastnil, ale vzhledem ke kmetskému věku to není možné, kurzy jsou určeny pro aktivní kolegyně a kolegy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Prokop 27.3.2017 10:19

Pane doktore, vždyť je to jednoduché

pokud k Vám přijde muslimka s manželem a zjistí, že jste chlap, tak se otočí a budou hledat ženu, i když budete kapacita ve svém oboru. A nemusíte být ani gynekolog. Chlap, který bude chtít sebe léči, bude nedůvěřivý, vy se budete muset mít na pozoru, být léčen od nevěřícího...? V nemocnici si budou muset dávat pozor na vepřové. To mluvím o akutních případech, kdy tyhle žadatelé nemusí být vůbec pojištěny, ale stejně je budete muset léčit v podvědomím velkého rizika. A co se týče domluvy- dle našeho zákona má být přítomen tlumočník.

Takže další funkce lékaře: Nejenom léčit lege artis, ale učit se i cizí( nemyslím angl., německy...) jazyky, pak absolvovat kurs sebeobrany( co v některým nemocnicích již dělají), kurzy právního vědomí ( lékař je pořád jednou nohou v kriminálu), ekonomické vzdělávání( aby v jménu pomoci bližnímu na to ekonomicky nedoplácel), pak kurs sociálního cítění, kdy se od lékaře předpokládá, že bude suplovat funkci státu. atd. atd. A pak se divíme, že medicínu chce studovat čím dále méně mužů, že personální devastace nejenom v nemocnicích, ale i ambulancích pokračuje, že se zavírají oddělení, že se porušuje zákoník práce ..... více na www.zdravotnictvivolaopomoc.cz