22.10.2020 | Svátek má Sabina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
TISKOVÁ AGENTURA KPRJAKL 21.12.2007 15:00

TISKOVÉ DEMENTI !!!!!!!!!!!!!!

TA KPRJAKL je zplnomocněna prohlásit, že se na NP šíří dezinformace , týkající se jedné z nejvýznamějších sportovních událostí roku. Není pravda, že závodníci naruší interier chrámu sv. Víta. Prvotní úvaha sice taková byla ale postavilo se jí do cesty několik překážek. 1) KAPITULA SV.VÍTA - církev garantuje klid všem nebožtíkům, pomazané hlavy nevyjímaje. P. kardinál, ač příznivec bílé stopy byl zásadně proti.2) ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA - je zásadně proti, protože vnitřní okruh ve sv. Vítu je placený a organizátoři, najmě hl. sponzor  fy E.ON by zvýšené náklady promítla do cen spotřebitelů a tímto roztočili  inflaci.3) TECHNICKÝ PROBLÉM - Geodetický ústav hl.m. Prahy při proměřování stopy uvnitř chrámu sv. Víta  zjistil, že by se závodníci v zatáčce mohli dostat do kolize s hrobkou sv. Jana Nepomuckého. Není jasné, jak by se případné  náhrady řešily, zda podle práva kanonického či civilního. Neví to dokonce ani p. Motejl. Odstranění hrobky pro tento případ nebylo  povoleno.Z výše uvedených důvodů  budou závodníci obíhat pouze kolem kostela. Z tohoto důvodu podrařily venkovní stupenky o 500,-Kč. Abonenti fy E. ON mají slevu 0,2%.V neposlední řadě je agentura KPRJAKL zplnomocněna prohlásit, že paní Kateřina to zapotřebí má, a to poměrně často.

Sportu zdar a bílé stopě zvláště. Jsme s Vámi, buďte s námi.   

  

vládík 21.12.2007 13:40

Musíme vám to vysvětlit jak Mirečkovi

Ta číslíčka někam šla, neboť jsou rodu středního.

mirekTupolRadar 21.12.2007 12:09

Sport je podnikání, tak za své

Sport je v dnešní době obchod. pokud obchodníci se sportem chtějí olympiádu v Praze, tak at´ si ji profinancují sami. Kdyby tomu tak bylo, tak by humbuk utichnul. Jenže obchod ve sportu chce shrábnout zisky a náklady nechat na státu a bedrech daňových poplatníků. stejně tak dopadlo zasedání mezinárodního měnového fondu. Kolik bylo řeči co na tom vyděláme, pánové z MMF tu nepobyli ani dva dny a tiše se vypařili. A naše tlučhuby už danovým poplatníkům neřekli kolik jsme vydělali. Proč? Vždyt´o ztrátách a prodělcích se nemluví. Jako vždy.

Bohata 21.12.2007 13:04

Proč by nemohla být Praha samostatný stát EU???

Všechno by bylo vyřešené.Nás hlupáky venkovany -vidláky by nemuseli živit(hi hi) a okrádali by se sami mezi sebou.Vezměte si do ruky pražský telefonní seznam a čtěte.Ty všechny parazitózní orrganisace platíme.

České korunovační klenoty nebo něco podobného uvidím jako každý Japonec či Rus za kilo.Jsem ročník 39.

Bohata 21.12.2007 13:05

Re: Proč by nemohla být Praha samostatný stát EU???

Pardon za litr.

Táta 21.12.2007 11:13

Pane primátore.

Vzpamatujte se a sejděte na zem, nebo jako lékař potřebujete kolegiální pomoc?Pracujeme na Praze osum.Rv

Mr.Nobody 21.12.2007 10:13

Naprostý souhlas.

Akce, která může aspirovat na zhovadilost roku je plánovaný lyžařský maraton kolem sv. Víta.Vozit na nákladních autech tuny sněhu ze Šumavy na Hrad je něco,  jako z jiného světa. Něco jako pěstovat kukuřici na zamrzlé půdě nebo otáčení ruských veletoků na jih. Jenom proto, aby se reklamní nosiči fy E.ON mohli prohánět po památkově chráněných místech kolébky českých králů. Kde jsou profesionální ochránci pražských památek.? Kde jsou zelení bratři, protestující proti převážení pomerančů z Maroka? Nikde je nevidím. Jestli má toto být olympijská overtura pražského starosty, tak pražanům pomáhej pánbůh. Kateřino, máš to zapotřebí?;-(     

korsika.korsika 21.12.2007 12:04

Re: Naprostý souhlas.

Pane Nobody, naprostý souhlas. Nedovedu pochopit, kdo to vymyslel. Dodnes jsem si myslel, že lyžařské závody patří na Šumavu nebo do Krkonoš, či jinam, kde jsou již upravené běžecké tratě. Asi jsem se spletl. Ani bych se nedivil, kdyby příště lyžařský maraton probíhal třeba chrámem svatého Víta či Národním muzeem.

tosek 21.12.2007 13:24

Re: Re: Naprostý souhlas.

Ano, zcela s Vámi souhlasím, ale asi jste zaspal dobu. Ve sportu jde přece o sport tak zhruba na 18. místě. Daleko před ním je business, image, a jiné mnohem důležitější věci. Že se tím jden z nejhodnotnějších míst českých dějin sráží na úroveň jarmarku? Prostě nová doba. Co se týče těch památkářů, musím se jich zastat, všichni skuteční znalci a ochránci památek jsou samozřejmě proti, ale šéfem příslušného odboru na pražském magistrátu je známý a mnohonásobný gauner a korupčník Kněžínek, jheož vstřícnosti vůči tzv. podnikatelům  můžeme děkovat za nevratné škody v historickém centru Prahy.

MLOK1 21.12.2007 9:37

NO TO JE DOBRÝ

Náš stát (=my všichni!!!) platíme už teď JENOM NA ÚROCÍCH Z PŮJČKY (kterou jsme pod vedením KSČSSD prožrali) PŘES 40 000 000 000 KORUNEK ČESKÝCH ROČNĚ A JEŠTĚ ZATNEME DALŠÍ SEKYRU ZA OLYM-PYJÁDU.

       PANE BÉME, FINANCUJTE SI OLYM-PYJÁDU ZE SVÝCH PENĚZ, NEBO JDĚTE S CELOU OLYM-PYJÁDOU DO ZADELE. LID PROSTÝ O NI NESTOJÍ!!!

zrza 21.12.2007 9:17

Jsem taky proti

utrácení mých daní za to, co nepotřebuji. Socialismus, který měl takové věci za (falešný) vývěsní štít státu, už skončil! Je to byznys, tak ať ho podnikají byznysmeni - a hlavně za své. Sazka aréna taky není státní instituce, že?

cipísek 21.12.2007 9:27

Re: Jsem taky proti

Moje řeč.R^

Viktor 21.12.2007 9:34

Re: Jsem taky proti - ale nejde zdaleka jen o peníze

Vaše (i moje) daně jsou ještě to relativně nejmenší. Popravdě řečeno - mám  pocit že se někdo pokouší udržet to právě v téhle rovině .  Jde jen o peníze, když najdeme investora který pokryje případnou ztrátu tak je všechno v pohodě.

HOUBY! Jestli se náhodou při přípravě olympiády prošustruje nějaká ta desítka či stovka miliard mi vadí ještě ze všeho nejmíň. Horší je že budeme okradeni o prostředí k životu.Příprava olympiády znamená několik let ve smradu a prachu pro obyvatele Prahy, značné části středních Čech i leckteré jiné oblasti. A potom zahuštění výstavby. Hotely a stadiony bude třeba někam nacpat. Třeba místo toho parku co je naproti. A zapomeňte na chodníky nebo cyklostezky. Pro olympiádu se budou stavět předimenzované komunikace ke sportovištím. A jaká to budou sportoviště? Zajděte se podívat na pražský Strahov jak vypadá pustnoucí megalomanský stadion. Takových budeme mít spoustu.

Viktor 21.12.2007 9:05

A co územní plán?

Mám dojem že nejzajímavější je možnost měnit územní plán. Má-li se Praha oficiálně hlásit musí prokázat že má kde stavět - tj. musí být už územní plán změněný. Takže dnes někdo koupí pole, zítra mu kámoš Bém udělá z pole parcelku pro výstavbu hotelu a hned je pěkných pár milionů doma. No a protože by se to dělalo pod časovým tlakem tak by se kradlo v opravdu velkých rozměrech.

Heinz Guderian 21.12.2007 8:34

Olympiáda není sebeukájení

Je to dobrý kšeft pro všelijaké konzultanty, stavební firmy, PR specialisty, hoteliéry a další - a samozřejmě pro ty, kteří budou rozhodovat o tom, kde bude stadion stát a která stavební firma dostane zakázku. Proto!

petrph 21.12.2007 6:54

olympiáda není lístek do tramvaje

na kterej si člověk vysype v trafice všechny drobný a když mu padesátník chybí tak jde pěšky.

Jestlii je rozpočet  na olympiádu postavenej tak, že cokoliv nad minimální odhad otřese rozpočtem nejen Prahy ale asi celého státu, tak ruce pryč. Slušná ekonomická studie by měla vzít v potaz právě reálnou monožnost 2-3 krát překročit očekávané náklady a jak to pak bude s návratností, finančními zdroji, půjčkou, atd atd..Ale to bychom asi chtěli od našich zástupců přiliš,,

honzak 21.12.2007 6:29

laciná olympiáda

je něco jako bezplatné zdravotnictví. nikdo to nikdy neviděl, nevidí a neuvidí. Bémovi patrně odumřelo více mozkových buněk, než je v pásmu smrti běžné, nebo ho tlačí nějaká opravdu zazobaná skupina pozemkových spekulantů.

dad 21.12.2007 6:09

je to opravdu jednoduché

zkuste si zajít do banky, jestli vám půjčí 100 mld na olympiádu a máte jasno.

kodek 21.12.2007 2:54

je to dobré,

až na to, že číslíčka jsou opravdu TA, jak je uvedeno až v závěru článku, nikoliv TY číslíčka, jak je několikrát na začátku.

Češtinovy zdar a psýmu dyjalektu zvlášč!

Ladislav N. :-))) 21.12.2007 1:46

Olympiáda v Česku je fantasmagorie (nejenom) Béma a spol.

Docela se divím, že se od Bémova snažení ODS nedistancuje. Tím hůř pro ni.

jezevec 21.12.2007 1:11

je to jednoduché

je-li olympyjáda prodělečná - chuj s ní, a pracky pryč od peněz daňových poplatníků.

je-li olympyjáda výdělečná - soukromí investoři jí jistě rádi zafinancují, a státe (béme) pracky pryč od peněz daňových poplatníků.

I. 21.12.2007 9:15

Re: je to jednoduché

OK, to je rozumné. Podobně jako jezy na Labi pod Ústím a jiné užasně výhodné aktivity, do kterých se kromě pár uplacených politiků nikdo nehrne. Apropo, v zemi, která nedokáže za 18 let od bolševika opravit nebo aspoň uklidit ani jedno nádraží v Praze ( zkuste navštívit po 21. hodině Hlavní nádraží, nebo Holešovice, ale  pozor, ať se nepoblejete nebo vás nepodříznou),  nemůže olympiáda být. A nějak nám to ti Italové neopravují a neopravují ( Praha, Karlovy Vary...) - asi dobrej kšeft, jako pendolino. Další příklad - taxíky. A tak je to se vším.... Nejdřív dejme do pořádku věci, které fungují všude v normálním světě, a pak můžeme slušným lidem něco nabídnout,  přemýšlet o olympiádě a počítat miliardy.

Bohata 21.12.2007 13:12

Superstát

V Praze ani v Brně nedokáže postavit veřejné hajzly.Pajzlú a hampejzů je dost.Ty jsou výdělečné.