9.12.2021 | Svátek má Vratislav


GLOSA: Poplašná zpráva - zdražení

1.10.2009

DPH, spotřební daň, cena ropy, stav koruny a marketingové strategie nám připraví od roku 2010 široké pole pro předvolební lákání a strašení občanů, resp. voličů. Ani nevím, kdy se přestal zdražovat benzin, jak se zdražovalo jízdné, jak se měla zdražovat mouka atd. atd. Kde je strašení o zvýšení DPH o celé jedno procento. Kdo má víc tříd než pět, snadno si spočítá, jak to bude s cenami. Pan profesor Klaus říkával, že ceny určuje trh. Tak, páni strašitelé, jak to je?

Je mi 74 let, takže se mě nedotkne porodné a rodičovský příspěvek. A valorizace důchodů? Vždy, když mi přidali, se něco zdražilo, takže... A to prosím pouhým diktátem trhu, a nikoliv výší daní. Ty se začaly zvyšovat, když státní vydřiduch zjistil, co všechno zákazník snese. Kde byli strašitelé tehdy? Nevím, jestli mohu rozhodnout, zda si pořídím rakev za 50 tisícovek, nebo jen za 12 stovek. Místo 20 deka šunky si koupím jen 15. A mléko si koupím v momentě, když bude v akci o 3 koruny levnější. A v apatyce se jen pokochám pohledem na baby, které za rozhorleného nadávání na poplatky kupují za dvě tři stovky mastičky na likvidaci vrásek. Vím, komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

Už se těším, jak dostanu třináctý důchod, poplatky na pravidelné kontroly krevního tlaku a moče mi věnuje K. H. Rath a mě samotného budou čekat jen světlé zítřky. Budu za ten třináctý důchod cestovat opět na trhy do Polska, potom mě budou na hranicích kontrolovat celníci, po vyloučení ze schengenského prostoru, když nepřistoupíme prostřednictvím vládce všehomíra k Lisabonské smlouvě.Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte
Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte

Příběh začátku nového života, který jednou jako dárek můžete věnovat svému dítěti. Každý rok jedna otázka a tři roky odpovědí, ze kterých vznikne...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.