27.11.2021 | Svátek má Xenie


GLOSA: Pomáhají roušky?

16.12.2020

Statistika zemřelých to nepotvrzuje

V Česku jsou roušky povinné ve vnitřních prostorách a na veřejnosti, pokud není možné dodržet bezpečnou vzdálenost 2 metry. Statistiky ovšem nepotvrzují, že toto opatření má smysl.

Nošení roušek bylo jedním z hlavních argumentů Demokratické strany a jejích kandidátů na prezidenta a viceprezidenta USA v prezidentských volbách. Joe Biden prohlásil, že až nastoupí do úřadu, vyhlásí sto dní s rouškami – podotýkám dobrovolné nošení. Je proto docela zajímavé porovnat statistiku počtu zemřelých, u kterých byl diagnostikován vir nemoci covid-19, podle států. Podívejme se na několik států EU, Velkou Británii, Kanadu, Rusko, Čínu, Japonsko a Austrálii.

WHO publikuje aktuální čísla počtu zemřelých na milion obyvatel. Tato data samozřejmě mnohem lépe vypovídají o situaci než občasné výkřiky o tom, že „USA jsou nejpostiženější státem světa“, což zaznívalo před americkými volbami. Nyní už ale americká média tlučou na úplně jinou notu, protože se do úřadu chystá jimi podporovaný Biden a v USA se vše obrátí jako mávnutím kouzelného proutku k lepšímu.

Počet zemřelých s diagnózou viru nemoci covid -19 v některých státech světa:

zemřelí

Co z výše uvedené tabulky vyplývá. Jediný stát, který se vymyká všem ostatním, je Čína. Tam to komunistická strana drží pevně v rukách, a pokud jsou statistiky pravdivé (i o tom panují pochybnosti), jenom tento zcela jistě totalitní stát je schopen nařídit nulový pohyb obyvatel. Japonsko má dokonale propracovaný systém s disciplinovaným obyvatelstvem. Austrálie se pak dokázala odstřihnout od zbytku světa a všechny příjezdy osob řeší pobytem v karanténě. Všude jinde ve světě, kde nepanují tak přísné zákazy pohybu, je situace v podstatě velmi podobná.

I když je pozice WHO oslabená tím, jak na počátku epidemie postupovala, pokud zástupce WHO říká, že nošení roušek nepovažuje za faktor, který by oslaboval počty zemřelých, má absolutní pravdu. Je navíc velmi zajímavé, že Česko je na tom shodně s USA, kde až do voleb panovala podle médii „nesnesitelná“ situace kvůli tomu, že Donald Trump nenosil roušku. To je právě ta mediální propaganda, která usvědčuje „historickou změnu v USA“ z blamáže. Nic se samozřejmě jako mávnutím proutku k lepšímu nezmění.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czChata s pozemkem Husinec
Chata s pozemkem Husinec

Nad Údolím, Husinec - Řež, okres Praha-východ
3 800 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.