1.10.2020 | Svátek má Igor


GLOSA: Politici džentlmeni

20.10.2015

Tento příspěvek je reakcí na článek Zeman: Utečenci budou mít právo šaría. Odporně straší, reagují politici, který vyšel v pátek 16. října na webu iDnes.cz.

V článku se píše, že náš prezident Miloš Zeman při debatě se zaměstnanci Řeznictví a uzenářství Matula v Lechoticích na Kroměřížsku prohlásil, že islámští utečenci nebudou dodržovat a respektovat naše zákony a zvyklosti. Budou mít právo šaría, takže nevěrné ženy budou kamenovány, zlodějům se budou utínat ruce. Dále řekl: „Přijdeme o krásu žen, protože ty budou zahaleny v burkách od hlavy po paty včetně obličeje, kde máte jen takovou látkovou mřížku. No tak dovedu si představit ženy, kde by to bylo zlepšení, ale takových žen je málo a zrovna tady nikoho takového nevidím.“

Následovala smršť reakcí od politiků Jiřího Dienstbiera, Pavla Bělobrádka, Františka Laudáta a zástupců různých organizací. Všichni se shodli na tom, že Miloš Zeman straší občany a veze se na vlně strachu a islamofobie.

Co mě na celé věci zaráží, a je hlavním poselstvím mého příspěvku, je fakt, že nikdo z těchto kritiků slov našeho prezidenta nekritizoval jeho nejapný žert týkající se žen, ale všichni „jako jeden muž“ hájí islám a muslimy. Pane Jiří Dienstbiere, pane Jiří Bělobrádku, pane Františku Laudáte a všichni vám podobní, jste skuteční „džentlmeni“! Bít se za práva islámu a muslimů je pro vás mnohem důležitější než hájit čest a důstojnost našich žen? Stydím se za vás, pánové! Nejen za vás, jsou věci, o kterých se nežertuje...

Dovolím si na závěr osobní poznámku k výroku Miloše Zemana o islámu. Jakkoliv je jeho výrok nadnesený a na naše současné podmínky zatím nadsazený (v podmínkách západní Evropy je to realita), tak má racionální jádro. Stačí jen zadat do vyhledávače slovní spojení „názor muslimů na právo šaría“ a naleznete během několika sekund odkaz na článek na webu Novinky.cz, ve kterém se dozvíte, že podle průzkumu americké organizace Pew Research Center si většina muslimů ve světě přeje, aby tradiční islámské právo šaría bylo součástí oficiální legislativy v jejich zemích. Když budete hledat o chvíli déle, tak naleznete odkazy na studii „Eurislam“ (www.eurislam.eu), podle které většina evropských muslimů považuje právo šaría za důležitější než zákony evropské země, kam imigrovali.

Závěr si, prosím, udělejte sami.



Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!






 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.