17.4.2021 | Svátek má Rudolf


GLOSA: Pohlaví je zbytečnou informací?

17.7.2020

Tak teď opravdu nevím… Připadá vám skutečně jako nejzbytečnější údaj v dokladech informace o pohlaví jejich držitelů? V tom případě tedy přemýšlím nad tím, který údaj vlastně důležitý je.

Nizozemci se rozhodli, že z občanských průkazů odstraní údaj o pohlaví jejich držitelů. Tyto informace jsou prý zbytečné. Lidé se tak mohou svobodně každý den po probuzení rozhodovat, zda z nich pro ten konkrétní den budou muži či ženy bez ohledu na to, co skutečně skrývají pod spodním prádlem.

Tohle už není ani vtipné, to je trapné. Co přijde příště? Neodstraníme informace o věku? Někdo se přece také v některých dnech může cítit mladě a svěže, jindy na sto let. A co na tom, že je datum narození pevně stanoveno… Vždyť to je přece pohlaví také!

Takto postupně můžeme odstranit z dokladů vlastně všechny informace – jsou přece naprosto zbytečné… Dejme si na zápěstí identifikační štítek s čárovým kódem a je vymalováno. Aby se pak ale zase někdo necítil být diskriminován, že má na něm delší nebo kratší čáry. Jak je vidět, na vymýšlení hloupostí si totiž lidé vždycky čas najdou.

Autor je slovácký senátor

Převzato z profilu.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.