23.9.2019 | Svátek má Berta


GLOSA: Podivné rozhodnutí soudu

8.10.2011

Nevěřícně jsem poslouchal následující a pro mnohé diskutabilní zprávu ve vysílání Radiožurnálu. Krajský soud v Plzni odůvodnil ukončení blokády příznivců kůrovce a jejich smluvních partnerů na Šumavě Policií ČR jako protizákonnou. Zdůvodnil to tím, že blokáda proti kácení stromů v parku byla veřejným shromážděním ve smyslu zákona o shromažďování. Je však dosti možné, že uvedený zákon porušil i chráněný brouk kůrovec.

Nebudu zde rozebírat souběh zákona o lesích s nedokonalým zákonem o ochraně přírody. To přenechám zcela určitě hromadě následujících legislativních rozborů. Nebudu poukazovat na to, co si mnozí tiše špitají, zda někteří soudci nestudovali na právech v Plzni. Upozorním pouze na skutečnost, že většina možná nesprávně označovaných ekologických organizací včetně ekoteroristů je státem pravidelně finančně dotována prostřednictvím ministerstva životního prostředí. Úsudek o správnosti ponechávám na občanech i na nevšímavosti zákonodárců a státních orgánů. Stát v období silných sociálních škrtů vyhazuje doslova peníze oknem. Chybějí pak v mnoha důležitých odvětvích. Navíc si možná nevědomky pěstuje organizace stojících v mnoha směrech proti politice vlády. Připomenu pouze protesty proti energetice státu placené ze zahraničí.

Jsem zvědav, jak se s odůvodněním soudu srovná Policie ČR. Nikdo se nemůže divit, že v následujících kauzách na Šluknovsku i jinde může zaujmout velmi opatrnou pozicí mrtvého brouka.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.