23.11.2020 | Svátek má Klement


Diskuse k článku

GLOSA: Po volbách

Volby byly vyvolány pučem (dnes již to jinak nazvat nelze) a tragédií této země je, že pučisté nejsou voláni k odpovědnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 11.11.2013 16:28

Lepší to opravdu nebude

To, že budoucí vláda se na rozdíl od vlády Nečasovi (navzdory sabotáži TOP09) ani nepokusí hájit zájmy našeho státu je jisté. Přijmeme tedy bezvýhradně pravidla EU-socialismu (bankovního, fiskálního, energetického, zemědělského, "zeleného"..), která jsou vytvořena silnými a bohatými státy a platí vždy jen potud, pokud na nich (i na úkor těch ostatních) vydělávají.

Protože předchozí vlády (ČSSD) nevyjednaly výjimku pro naši povinnost přijmout Euro (jakou má např. Dánsko) můžeme se zhoubnému přijetí Eura vyhnout pouze za (neúnosnou) cenu trvalého (více než 3%) deficitu a trvalého vysokého zadlužení státu nebo (možná) pomocí silné národně orientované demokratické pravicové strany (žádného Orbána, ani něco jako maďarskou národní hrdost ale zatím nevidím).

Je ale možné, že si to prolhaní EU-socialisté "podělají" u nás podobně jako v Maďarsku ještě dříve, než nás budou mít úplně v hrsti.

Politická gesta (nezávazné tahy) jakými bylo vyvěšení EU-vlajky na hradě naše EU-hujery (bohužel) nepřesvědčila. Tak proč přesvědčila Vás? To je jako kdyby jste se vstupem do NATO souhlasícímu prezidentu Havlovi uvěřil, že je pro budování demokratického kapitalismu.

Š. Hašek 8.11.2013 22:03

Re: Autor lká vlastně nad rozkladem ODS

Je třeba rozlišovat věk a služební zařazení či stav manželský.

V určitém věku to nelze uřídit, ale u budoucích předsedů vlád to asi budeme muset nějak testovat.

Š. Hašek 8.11.2013 21:59

Re: :)))

Ňák to neumím.

Patří k panu Kosejkovi. Snad to je poznání.

Š. Hašek 8.11.2013 21:57

Re: :)))

Přesně!!!!!!

Politika (v době momentálního klidu před bouří) se stala zasilatelskou službou denního štěstí. To pak končí rozum a dostavuje se věčná na-ranost (většina těch jednodušších), jak to ti lumpové nahoře všechno nestihli!

Š. Hašek 8.11.2013 21:52

Hodnotit

vládu Petra Nečase jako špatnou - to jsou silná slova. V souvislosti s celou EU, rozložením sil po minulých volbách a při nedefinovatelnosti další vlády -  bych se mírnil.

Obávám se, že nastává "éra vždy špatných vlád". Pokud mají politici nosit "požadavky lidu až do domu", opozice bude vždy vše sabotovat, novináři budou mudrovat o závod ač problému (mnohý z nich) nerozumí, nutně vlády budou "špatné" a touha lidu "po změně" neustálá.

Jinak ale trefný článek.

P. Čech 8.11.2013 20:03

Re: :)))

Vláda Petra nečase byla dozajista špatná. Dobrá nebyla žádná vláda a to již od roku 1920. Bude ta další vláda lepší? Nevím. Možná ano. Spíše však ne. Žádná vláda, která je tvořena koalicí stran,ev. hnutí, nemůže efektivně fungovat a nefunguje nikde. Systém nutnosti tvorby koalic několika subjektů obecně nefunguje, protože se dříve či později utápí v hádkách a politikaření, což ústí povětšinou pádem vlády. Svědky tohoto jsme byli několikrát. Je nutno opustit poměrný volební systém a nahradit jej systémem většinovým, dvoukolovým, stejným jako je u voleb do senátu. Jiné cesty není. Cestu ukazuje "neukotvený" program hnutí Úsvit přímé demokracie.

P. Čech 8.11.2013 19:55

Docela trefné hodnocení.

Ovšem až na odstavec "katastrofická nabídka". Ten je trefný pouze v případě politických stran. Ne už tak u politických hnutí, kterým autor říká "neukotvené". Ono totiž politické strany t.zv. ukotvené jsou, ovšem, je jim to houby platné. Jdou od deseti k pěti a v příštích volbách je voliči dozajista ze sněmovny vyprovodí.  Občany totiž nezajímá nějaká ideologická ukotvenost, ale to, zda tyto subjekty vykonávají jejich vůli. A to v případě politických stran zásadně neplatí. Politické strany vykonávají vůli pouze svých členů a voličů, což představuje mizivou menšinu občanů. A o tom je celý ten náš kocourkovský socialistický systém, stříknutý anarchií. Občané mohou jen doufat, že do sněmovny zvolená politická hnutí budou vůli občanů naplňovat. Programy na to mají. Mnohými politiky a novináři sice nazývané "neukotvenými", zato volitelnými a zvolenými nezanedbatelným počtem voličů.

J. Boleslav 8.11.2013 17:15

Re: ANO - bude hůř

Vidím to stejně. :-(

J. Berger 8.11.2013 14:27

Re: Autor lká vlastně nad rozkladem ODS

Tak mi připadá na mysl vyjádření psychiatra prof. Cyrila Höschla na adresu p. Nečase: Když chlap začne přemýšlet něčím jiným než mozkem, je to špatně.

P. Kmoníček 8.11.2013 13:28

Re: Autora nepříjemně překvapila

V tom máte naprostou pravdu.On i ten článek mluví o intelektu autora.

M. Kosejk 8.11.2013 9:29

:)))

Přílišné požadavky na politiku - o tom píšu o článek níže. Když Vám přišla vláda Nečase tak špatná, tak by mne zajímalo, která byla ta dobrá. Nebo bude snad ta další lepší? Podle zbytku textu tohoto článku ani nepředpokládám, že si to autor myslí. Říká se: "Kdo chce víc, nemá nic." - minulá vláda prý byla tak špatná, že bylo třeba, "aby voliči znovu rozdali karty" (jak jsem slyšel v médiích x-krát denně), tak ta "špatná" vláda je už pryč - a teď se chytá, co se chystá - fakt paráda. :)

L. David 8.11.2013 8:55

Trefný článek.

Jenže jak jinak měly volby dopadnout, když tu nemáme jedinou pro národní zájmy poctivou politickou stranu, kromě Svobodných. A ti nemají tolik peněz, jako pan Babiš, aby svůj program prezentovali.

Takže opět smůla pro nás všechny!

I. Schlägel 8.11.2013 7:34

Autora nepříjemně překvapila

osoba prezidenta. Asi žil do prezidentských voleb v jiné zemi a o poměry v Česku se nestaral. Průměrný znalec Zemanových nesmazatelných a neopakovatelných heroických činů musel mít jasno okamžitě. Ani ta prognóza nebyla moc intelektuálně náročná.

A. Reček 8.11.2013 6:59

Autor lká vlastně nad rozkladem ODS

Nebyl to jen a pouze Nečas v ODS, který je příčinou dnešního stavu.  A konečně výsledek voleb můžeme uvítat, protože dopadl zcela jinak než si šéfové a fandové stran ČSSD, KSČM a SPOZ ještě v srpnová horka představovali. Byli natěšeni na společnou, jasnou nadpoloviční většinu v parlamentu a výsledek pro ně dopadl zcela jinak. Paradoxně právě to hnutí ANO, pokud bude postupovat a chovat se rozumně, může ukázat, že mimo ODS zde může působit i jiný nelevicový subjekt.  Toho se asi autor obává. Hegemonie ODS, jako lídra liberálně pravicových myšlenek splaskla a musíme si počkat na další vývoj.

Z. Jaromír 8.11.2013 6:19

Re: ANO - bude hůř

Ani náhodou, ono se to zlepší. Volby nedopadly vůbec špatně, předpokládáná většina těch, o nichž bylo jasné, kam zamíří, se nekonala...

K. Kužel 8.11.2013 5:32

ANO - bude hůř

Bohužel...