18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

GLOSA: Pět přehlušilo sto tisíc

Sobotní demonstrace odborů a jejich přívrženců pro mě nebyla pozoruhodná vzkazem, který měla pro vládu (chceme něco za nic), ale přítomností proti-demonstrantů. Průzkumy českého voliče značí že se veřejný sentiment naklání zpátky ke kolektivismu nebo k ideálu dobrého pána/vděčného nevolníka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Slanina 27.4.2012 17:02

Dopadnou časem taky tak?

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/26295-proti-okupaci-ceskoslovenska-demonstrovalo-i-sedm-statecnych/

J. Urban 27.4.2012 10:55

Píšete to hezky, milý autore,

jenže nesmíte zaměňovat důsledky a příčiny. Je to současná vládnoucí amorální sebranka, která žene lidi na vidle bolševiků a sociálfašistů, víme? Krize a bída je až na n-tém místě. Stát neplní v Česku své základní funkce - kromě výběrčího daní - a zejména v horších dobách je to pro většinu jeho obyvatel opravdu tristní. Stát nechrání občana, nehájí právo, omezuje vzdělávání, neudržuje infrastrukturu atd.

R. Langer 27.4.2012 11:36

Re: Píšete to hezky, milý autore,

Lidi na vidle bolševiků a sociálfašistů žene dnes jenom jejich naprostá ZÁVIST a OMEZENOST! Nic jiného to není. On tady snad někdo z těch demonstrujících umírá hlady? Neléčí ho v nemocnicích? Nemá střechu nad hlavou? Má se někdo opravdu tak špatně, aby to ospravedlňovalo tu nesmyslnou touhu po tom, aby se měli stejně špatně všichni? Já to osobně nechápu. A ani to chápat nechci.

Že vláda stojí za pendrek je druhá věc, ale to přece neznamená, že budu místo ní zase volit totalitu a celostátní kriminál. :-(

M. Baloun 27.4.2012 12:33

Re: Píšete to hezky, milý autore,

hehehe! jeden vo voze druhej vo koze

J. Schwarz 27.4.2012 13:16

Re: Píšete to hezky, milý autore,

V článku se psalo o většině lidí, co má momentálně jiné starosti takže nebudou volit pro něco, jen proti něčemu... trochu mi to připomíná boj stíhačů za první světové, když letěli přímo proti sobě. Tak skýtali malý cíl, zato ten co první uhnul to většinou schytal. Když neuhnul žádný, schytali to oba... Většina politické třídy a vysokých úředníků se chová jako prasata. Ale jestli budou lidi volit proti, zchytají to sami, neboť ti, co si nahrabali vezmou i se svými desetimiliony roha - pokud je nemají ulité někde na Kypru či na BermuDách už dnes.  Upřímně - nevím, jak jinak se zbavit zlodějských politiků než odmítnout péči státu, nedat mu peníze a risknout to, že se spolehnu na sebe a na přátele. Pokud to tak udělá každý, nebude to nejpohodlnější, ale zlodějům vyschne žlab. Zůstanou jen "evropské dotace". Tam by to chtělo referendum, abychom nedopadli jako Řekové - kdy politici a vysocí úředníci prachy s vědomím Unie rozkradou a běžný občan aby to celé zatáhl.

P. Kolář 27.4.2012 15:55

Souhlasím s Vámi,,

navíc ti rudou rukou postrkovaní otlemenci nevypadají na to, že by měli nějakou nouzi.

M. Koutný 27.4.2012 19:53

Re: Píšete to hezky, milý autore,

Ze současné vlády se mi zvedá kufr, ale představa, kdo by přišel místo ní, je ještě hroznější. Místopředseda vlády placený udavač Filip, ministr vnitra bachař, který mlátil politické vězně gum ovou hadficí, ministryně školství soudružka učitellka, která tvrdí, že imperialistická agentka Horáková byla popravena právem... Tahle představa mě smíří i s Bártou a Dobešem :-(

M. Vondráček 27.4.2012 14:33

stejná logika :-)

jako když řeknete , že ta ženská si může za to znásilnění sama :-))

V. Němec 27.4.2012 9:46

Co si přejí

Co si přejí lidi nevím a ale vím že to nemůže vědět nikdo . To jen všelijací spasitelé tvrdí že to ví lépe než člověk

A. Reček 27.4.2012 8:28

Hlas ulice bývá často hlasem lidu!

Není na škodu, když si politici vyslechnou názory občanů z ulic, pak nebudou něčím překvapeni.  Často se zdráhají uvěřit tomu, že výsledkem jejich lopotné práce jsou zmetky. Navíc těch, kteří by na ulicích propagovali návrat k slastným bolševickým zítřkům je skutečně hodně málo.

K. Luboš 27.4.2012 9:20

Re: Hlas ulice bývá často hlasem lidu!

S úsměvem pozoruji, jak jsou po těch demonstracích všichni pravičáci v šoku. Totiž když se sejde sto tisíc lidí, tak úplně stačí, aby jeden jediný z nich vzal např. bagr a vyvrátil dveře Poslanecké sněmovny. No a opravdu myslíte, že by naši policajti po všech těch reorganizacích a snižování platu nějak účinně zasáhli. Anebo vojáci? Stačí hodinka a Nečas může dopadnout jako Miloševič.

P. Schuster 27.4.2012 10:09

Re: Hlas ulice bývá často hlasem lidu!

Volím pravici a v šoku nejsem. Pohrobci ROH mne nerozhází. Hodně lidí demonstrovalo proti kapitalizmu, další za návrat před rok 1989. Odborářští bossové toho využili a deklarovali to, jako že 120 000 lidí je proti vládě. No to je demagogie.

J. Fleiszner 27.4.2012 13:23

Re: Hlas ulice bývá často hlasem lidu!

No, já myslím, že by tě pohrobci ROH rozházet dokázali a to doslova! :-)

Těch (asi) 120 000 lidí demonstrovalo proti všemu možnému. Někteří možná jen tak, aby se něco dělo. Důležitý, ale je, že vláda (vlády) spravuje stát tak, že každý stý obyvatel ČR přišel nebo přijel na Václavák. Vinit z toho odbory je hodně zjednodušující. To nepřijatelné "klima" tu vytváří neschopné vlády.

F. Pavlis 27.4.2012 11:20

Re: Hlas ulice bývá často hlasem lidu!

Luboši, ten tvůj příspěvek je snad naučený od Sobotky, Haška, Zaorálka, Tejce e.t.c.  Ti lidé stojí a padají takovými voliči, jako jsi ty. Myšlenka zdaleka ani nehrozí. Srovnat kteréhokoli českého premiera, včetně současného, s Miloševičem musí znamenat jen  totální retardaci. A takových verbálních šaškáren nám levice nabízí denně něúrekom....

K. Luboš 27.4.2012 12:46

Re: Hlas ulice bývá často hlasem lidu!

Jo Mikuláši II to taky nejdříve připadalo jako verbální šaškárna!

T. Blecha 27.4.2012 13:32

Re: Hlas ulice bývá často hlasem lidu!

Ale to je všeobecně známo, že bolševická lůza své odpůrce vraždí.

F. Eliáš 27.4.2012 7:37

Jakýkoli dav je nebezpečný

Dav za sebe nechává myslet své manipulátory. V davu lidé dělají a říkají věci, za které se v ústraní stydí. Bojme se davu.

K. Drobková 27.4.2012 8:15

Re: Jakýkoli dav je nebezpečný

Bál se davu taky pan Eliáš v roce 1989 ?  Asi jo, jinak by takhle nepsal. To měl staženou zádel, že ani nedejchal, že ?

F. Eliáš 27.4.2012 8:39

Re: Jakýkoli dav je nebezpečný

Oslovujeme pátým pádem paní Drobková. Nebál jsem se, nebyli zuřiví, neměl jsem pocit, že jimi někdo manipuluje.

F. Eliáš 27.4.2012 8:41

Re: Jakýkoli dav je nebezpečný

Promiňte, už špatně vidím, jsem příliš stár.

F. Pavlis 27.4.2012 11:25

Re: Jakýkoli dav je nebezpečný

Být vámi, nepletl bych si zádel se šněrovačkou. A že ji straníci měli hodně fest. I na příspěvky v částce 5% z platu jen tak tiše nadávali. Inu, ta šněrovačka stahuje, ale ta HRUĎ.....Ještě dnes se dme...

M. Moravcová 27.4.2012 11:37

Re: Jakýkoli dav je nebezpečný

V roce 89 nebyly v  davu transparenty se šibenicí. Za to by měli jít tito  odboráři sedět. Vyhrožovat vládě šibenicí je stejné, jako vyhrožovat plynovou komorou.

E. Heusinger 27.4.2012 11:51

Re: Jakýkoli dav je nebezpečný

A co vyhrožování kandelábry? To se smí? To je jiná kategorie?

J. Slanina 27.4.2012 17:08

Re: Jakýkoli dav je nebezpečný

Tys evidentně, Šoustale, do jednoho kebulkou narazil, viď?

O. Kadlec 27.4.2012 1:47

Kdo vám to nakukal?

Nejspíš odtud máte do Ameriky velmi zaujatého zpravodajce. Od toho davu co byl na náměstí rozhodně ztráta svobody nehrozí. Hrozí ale od některých lidí co je nemohou cítit. Zatím jich je ale málo na to aby něco zmohli. Já je ovšem nepodceňuji.

M. Dubanová 27.4.2012 1:32

Chceme něco, za NIC, ale to je omyl, pane

stejně tak je omyl,jak píšete - že se :" veřejný sentiment naklání zpátky ke kolektivizmu"!. Kde jste na to přišel? Lidi si nepřejí KOLEKTIVIZACI, ale přejí si žít v zemi, kde mají všichni stejná práva, kde se normální člověk DOMŮŽE SVÝCH PRÁV, NEBO-LI LIDI SI PŘEJÍ ŽÍT V právním státě!!Ptejte se LIDÍ proč jsou v ulicích, a proč se komunisté vracejí na politickou scénu?? Je to špatná vizitka všech vlád, KTERÉ TADY vládly od roku 1989, bez ohledu, zda to byla vláda zprava či zleva..Všechny ty vlády - ať zprava, či zleva byly jen 23 let trvající - špatné pokusy o vládnutí.. Není tady totalita, zaplať Bůh, snad jsme přece jen trochu demokratický, ale vůbec ne právní stát.. Jsou tu instituce, jsou tu zákony, ale nic nefunguje jak má.. Co TU ale naprosto bezpečně funguje, to jest nevymahatelnost práva a všeobjímající korupce, která nabyla takových rozměrů, že ji stát není schopen financovat.. a protože díky korupci, která nabývá obřích rozměrů - všude chybí peníze, pak přicházejí na řadu ŠKRTY, o nichž netušíme co se jimi HRADÍ,ANI KDE končí ani kdy skončí.... Právě tato beznaděj vyhnala lidi do ulic a komunistům přidává hlasy...Je třeba začít a to velice rychle, trestat KORUPCI, KTERÁ NÁM ZAČÍNÁ přerůstat přes hlavu..a právě díky netrestané a rozrůstající se korupci, už chybí státu peníze na VLASTNÍ CHOD, a to přestává legrace...

I. Schlägel 27.4.2012 7:47

Re: Chceme něco, za NIC, ale to je omyl, pane

Máte pravdu. Klasický český socialistický bordel. Že to takhle dopadne, to pokrokoví demonstranti na Václaváku v únoru 1948 ani netušili. Ani jejich potomci neví, jak ti jejich otcové a dědové vlastně byli "úspěšní". Úklid potrvá dlouho, velmi dlouho, paní Dubanová.

L. Šarina 27.4.2012 8:51

Re: Chceme něco, za NIC, ale to je omyl, pane

Je tu jeden omyl. Vláda není stát,vlada je dvacet úředniku kteři spravují st.legendu. Lid je stát a jaký je lid taková je vláda. Korupce je byla a bude,to samé s jinýny nešvary  a odstranění a vymahatelnost práva zase záleží na lidech jinak je to cár papíru.50   let se krutě podepsalo   na myšlení lidí  v   mnohých je zakořeněno:  PRCUJTE O OSTATNÍ SE POSTARÁ STÁT! Jinýmy slovy,stát se o vás postará po všech stránkach,t.z. sociální jistoty si nárokujé každý i když celý živit nepracoval k tomu odpor k autoritě,pokřivený smysl k vlastnictí a pod.Kradlo se už za první republiky  a pojmy  jako pracovitost, úcta k  majetku rodiné tradice,karierní řád,zbožnost,respekt k úřadům,zaměstnavatelům byl úplně jinde.Dnes narod naučený natahovat ruce k státní instituci

pro všechno je na kolenou a viní vládu.respektivě těch dvacet úředníků.

H. Lukešová 27.4.2012 0:21

Přijde na to autore, přijde na to

Když jsem viděla ty zběsilé lidi provolávající slávu KSČM, požadující návrat socialismu, nenávist k demokracii, davové šílenství u vytržení, cholerické vyřvávání na náměstí, hrubé a grobianské chování, abychom se nedivili.

E. Došlík 27.4.2012 7:21

Re: Přijde na to autore, přijde na to

Lukešová, kde jste viděla to co popisujete? Můžetemi to prozradit!