18.4.2021 | Svátek má Valérie


GLOSA: Panika opravdu není na místě

2.6.2020

Řada lidí má stále velké obavy z nákazy koronavirem. A tak sotva skončila prvotní panika (kterou neodsuzuji, protože skutečně nikdo nevěděl, jak se u nás virus zachová), někteří se začínají bát znovu. Konkrétně podzimu a zimy, kdy na nás zaútočí respirační onemocnění a podle některých prognóz by koronavirus mohl o sobě dát vědět.

Opravdu jsem přesvědčen, že přílišné obavy nejsou na místě, zvláště za předpokladu, že se lidé v období zvýšeného výskytu virových onemocnění budou chovat zodpovědně, což by ostatně měli dělat vždy. Lidé umírají. To je bohužel neměnný fakt. Odcházejí vinou nejrůznějších diagnóz a nařizovat proti nim plošná opatření a nařízení jednoduše není možné.

Koronavirus se statistikami počtu zemřelých nijak „nezamával“, dokonce v letošním roce, jak dokazuje tabulka s čísly Českého statistického úřadu, zatím zemřelo méně osob, než tomu bylo za stejné období v letech předešlých. Nenechme se proto ovládnout zbytečným strachem a stresem – nakonec vždyť právě ten zdraví škodí nejvíc

statistika

Autor je slovácký senátor

Převzato z profilu.SOUTĚŽ: Vyhrajte pomůcku, na které se děti naučí bezpečně padat a lézt
SOUTĚŽ: Vyhrajte pomůcku, na které se děti naučí bezpečně padat a lézt

Soutěžte o Climbou žebřík – pomůcku, která dětem poskytne bezpečnou možnost rozvíjet pohybové dovednosti a budovat sílu. Jeho výška je pro děti...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.