Neviditelný pes

GLOSA: Pád vlády...

30.10.2012

... letního času. Někdo by viděl raději pád české vlády, ale konec letního času není také bez zajímavostí. Je příležitostí pro petice či jiné druhy protestů proti těmto změnám.

Kdo cestuje, tak si jen pro svou orientaci seřizuje hodinky podle místního času. V Londýně nebo v Moskvě. Ani člověka nenapadne, že by měl mít potíže s biorytmem. Podle místního času ráno vstává dříve či později, což si srovná během dvou tří dnů.

Na služebních cestách při obchodních večeřích se chodívá na kutě velmi pozdě, takže se v Londýně i Moskvě ráno nechce vstávat, pokud nejde o důležitá jednání. No a ti, kteří jsou doma a nevědí, čím by zaměstnali svou mysl, přemýšlejí, zda nemají změnou času o hodinku dříve či později mít ohrožen svůj biorytmus. Ani o delších dovolených nikoho nenapadá, že bude mít porušený biorytmus. To by pak nebyla dovolená na zotavenou.

Je zajímavé, že našim slípkám je jedno, zda jdou na bidýlko podle SEČ, UTC+1 nebo SELČ. Jakmile se stmívá, jdou "spinkat" a při rozednívání dělají rámus. Nevím, zda kravky v kravínech mají hodiny a čím se řídí dojení a krmení, takže jediným problémem asi bude lidský faktor. Pravda, sluneční hodiny se blbě přestavují, ale to jde při troše dobré vůle také řešit.

Pro ilustraci, jak je "boj" proti změnám malicherný, doporučuji pohled na mapku. Jsou tam časová pásma, v nichž se středoevropské poněkud ztrácí.

EU by se měla starat o skutečně důležité věci pro zlepšení kvality života svého obyvatelstva.

Převzato z Rottenberg.blog.idnes.cz se souhlasem autorazpět na článek