16.4.2021 | Svátek má Irena


GLOSA: Oko, do duše okno ...

17.3.2009

... nebo taky kamera

Jednooký je podle českého rčení králem mezi slepými, může být však také pozoruhodným režisérem a zároveň kameramanem dokumentů. Kanaďan Rob Spence bude točit film o ztrátě soukromí a invazi bezpečnostních i jiných kamer do moderního světa.

Bude natáčet rozhovory skrytou kamerou, a to skrytou opravdu dokonale. Nechá si ji totiž voperovat do svého umělého oka. Jak informovala agentura AP, Spence přišel o oko při nehodě v dětství a před třemi roky mu ho lékaři nahradili okem umělým. Pak však dostal nápad, že by do něj bylo možné umístit kamerou podobnou té, které dnes má například většina mobilních telefonů.

Experti mu nakonec doporučili speciální lékařskou kameru, která se používá při interních vyšetřeních pacientů. Bude vybavena baterií a malým vysílačem pro bezdrátový přenos. Spence představil svůj projekt na tiskové konferenci v Bruselu a očekává se, že k implantaci "kamerového oka" dojde zhruba do měsíce. Hned pak začne natáčet, a to v tomto případě opravdu "na vlastní oči". Lépe řečeno na vlastní oko.

Převzato z blogu Extra se svolením autora.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.