26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

GLOSA: Odsun sluníčkářů do Islámského státu

Ta fotka byl jen okamžitý nápad, vtípek, reakce na přiblblé fotografie zdejších stuníčkářských dobrodějů dávajících na odiv svoji úžasnou toleraci a filantropii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Fišer (Mgr.) 19.8.2015 17:36

Obhajoba "sluníčkářů" a evropských hodnot

Většina uprchlíků jsou v podstatě zoufalí, ale současně i velmi odvážní lidé, kteří ukazují obrovskou vůli udělat něco se svým životem, vykřesat pro sebe nějakou naději. Pravicoví konzervativci by to měli pochopit. Je dobře, že ODS už dnes prakticky neexistuje (asi holt vzorek přispěvatelů na tomto fóru neodpovídá názorové struktuře celé naší společnosti) a jsem si jist, že úspěch nebudou mít ani žádná jiná extrémistická politická uskupení, která se v posledních měsících v populistických nadějích množí jak houby po dešti. Přemýšlející člověk vidí, že složitý problém nemá jednoduché řešení, populisté už své řešení dávno našli (ultimativně to jsou samozřejmě ty hlídky se samopaly na hranicích, hlavně na těch českých, protože do EU nám koneckonců nic není, to ať si pohlídají Řekové atd., jen my ať už pak nemáme tolik práce...), a tak "Charlie" Štěpánek má čas dělat si legraci, bavit se nadsázkou a zesměšňovat každého, kdo by se snad chtěl bavit nedvojznačně, jasně, vážně. Pan Štěpánek sice není "sluníčkář" (hanlivé), ale je to samozřejmě .....  (jistě, ještě hanlivější), nicméně my bychom v těchto diskusích měli dodržovat elementární pravidla respektu, zvlášť když se do nich složitými procedurami registrujeme. Co na to redakce, bude konat? (Oni se pak ti "sluníčkáři" už nebudou jevit populistům a rasistům tak mírumilovní...)

J. Křivánek 18.8.2015 21:52

prdel?

prdel?

J. Kanioková 18.8.2015 20:44

.....

Hranice EU poprvé překročilo přes 100 tisíc běženců za měsíc

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/hranice-eu-poprve-prekrocilo-pres-100-tisic-bezencu-za-mesic/r~b06c5b9a45d411e5a705002590604f2e/

Od ledna do EU přicestovalo už asi 340 000 běženců, což je o zhruba 60 000 více než za celý loňský rok.

D. Stirský 18.8.2015 19:04

Ano, když jsem si znovu ten článek

Štěpánka přečetl, opravdu má novácko-bleskovým výrazivem blízko k výplodům otiskovaným třeba ve Stürmeru Julia Streichera.

J. Vlček 18.8.2015 19:16

Re: Ano, když jsem si znovu ten článek

Pane Stirský, vy se sice snažíte mluvit spisovně, ale o to více produkujete sluníčkářských blábolů, aniž jste si toho snad vědom.

H. Lukešová 18.8.2015 19:34

Re: Ano, když jsem si znovu ten článek

V čem je článek pana Štěpánka "streicherovský"? Nepřidá vám hloupé každému, kdo nechce masou invazi běženců, většinou muslimů do Evropy, nadávat do nácků? Uvědomujete si, jakou pohromu na naši zemi svoláváte, když jste pro osídlení české země africkými a blízkovýchodními běženci?

J. Kratochvíl 18.8.2015 19:03

Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

bychom raději měli začít přemýšlet nikoliv o tom, jak co největší počet migrantů odstrašit, ale o tom, jak ty z nich, co u nás chtějí zůstat, zapojit do české ekonomiky i společnosti, a dát jim tak šanci na lepší život. Máme přitom tu výhodu, že se můžeme vyvarovat mnohých chyb, které vedly k problémům v západní Evropě.

J. Jurax 18.8.2015 19:19

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

Mimo odsouzení názorů páně Štěpánkových by se s Vámi dalo podmíněně souhlasit. Zejména s poslední větou,

To ale po mém soudu znamená minimalizovat počet imigrantů, vybírat si pečlivě vhodné a najít způsob, jak je přesvědčit, aby přijali hodnoty naší civilizace a naše zvyklosti za své (aby tudíž odvrhli islám, pokud jsou muslimové) a co možno nejrychleji se integrovali a asimilovali. Nedopustit jejich větší koncentraci na jednom místě. Naučit je jazyk, zajistit jim práci aspoň ze začátku. A rozmyslet si pečlivě, jak naložit s těmi, co budou vzdorovat asimilaci, nebudou pracovat, co se dopustí kriminálních činů a tak podobně.

A tohle všechno dát dohromady tak, aby se to nepříčilo všelikým lidským právům (což po mém soudu snad ani není možné) a aby to opravdu fungovalo. A v neposlední řadě aby to nebylo moc nákladné.

J. Kratochvíl 18.8.2015 19:41

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

No, vidíte, to co vyjmenováváte již v západní Evropě dávno vyřešili, ale bohužel se také dopouštěli chyb a nebo nedůsledností, ale v každém případě migrace přinášeli těmto zemím užitek oboustranně. Jenom to chce racionálně řešit, ale to článek pana Štěpánka a jemu podobných příznivců v diskuzích nedělá.

J. Kanioková 18.8.2015 19:47

Ha ha ha ha ha

.. na Západě vyřešili... ježišmarjááá...

J. Kratochvíl 18.8.2015 19:58

Re: Ha ha ha ha ha

Budete se divit, ale neviditelná ruka trhu to asi nebyla. To, ale vy asi těžko pochopíte, neřešte to, na to nemáte.

J. Jurax 18.8.2015 22:56

Ale kuš

Obávám se, že žijete v nějaké roztodivné iluzi mimo realitu ...

J. Fialová 18.8.2015 20:05

již v západní Evropě dávno vyřešili

Kdy, prosím, vyřešili? Zkusila jsem pohledat co bylo před několika lety. Kupř. 7. února 2011:

„Tolerance vůči menšinám nebo přistěhovalcům, kteří odmítají západní hodnoty, se neosvědčila,“ prohlásil o víkendu na výroční bezpečnostní konferenci v Mnichově britský premiér David Cameron. Domnívá se, že je nutné zpřísnit přístup vůči skupinám, které nectí liberální hodnoty, rovnost lidských práv a nerespektují britské zákony. Naopak je, podle něj, nutné posilovat "britskou národní identitu". Cameron vyvolal podobný rozruch jako loni jeho německá kolegyně Angela Merkelová, když zpochybnila ideu multikulturalismu, která se prý v její zemi taky neujala. „Cameron připomněl, že pumové útoky před pěti lety byly útoky britských občanů a zároveň připomněl snahy militantů o politizaci islámu. Dodal, že původní předpoklad multikulturalismu byl mylný, protože se čekalo, že rozvíjení odlišných kultur přistěhovalců napomůže asimilaci a obohatí britskou kulturu. Podle něj se tak nestalo. Předpoklad byl založen na tradiční britské demokratické toleranci a smyslu pro fair play. Vše ale selhalo, vedlo to ke vzniku ghet a separátní kultury. A militantní skupiny začaly nenávidět zemi, do které se přistehovali jejich rodiče,“ říká Jan Jůn, novinář a korespondent Českého rozhlasu 6.

(Zdroj: http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/847971) J. Fialová

J. Kratochvíl 18.8.2015 20:19

Re: již v západní Evropě dávno vyřešili

Já jsem ale nikde nenapsal, že je tam vše v pořádku a nejsou problémy. Ale jednou z chyb podle mého je, že na další generace přistěhovalců již neplatila pravidla nebo nebyla vynucována, podle kterých se museli chovat jejich rodiče. A také nikdo netvrdí,že je to snadné a jednoduché, ale je to řešitelné a ukazuje to na vyspělost společnosti.

J. Slanina 18.8.2015 22:00

Re: již v západní Evropě dávno vyřešili

Koukám jak to vyřešili třeba v Paříži: https://www.youtube.com/watch?v=2EdDUi7hR2I

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10316155327-horizont-ct24/215411058050115/video/374704

J. Jurax 18.8.2015 22:54

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

Tak zde již hluboce nesouhlasím.

Migrace kdysi ve formě dovozu levné pracovní síly přinášely dočasný užitek - jestli oboustranně, o tom by se dalo diskutovat, ale budiž - nicméně se ukázalo, že to do budoucna přineslo problémy obtížně řešitelné - hlavně díky líbivé, leč ve svých důsledcích sebevražedné politice multikulti a z ní pramenících ústupků.

A to, co vyjmenovávám, v západní Evropě naopak nikde nevyřešili. Hrubě se mýlíte - nejenže nevyřešili, ale ani neví, jak to řešit. Jinak by tam neměli no go zóny, kriminalitu přistěhovalců a jejich potomků, gangy, drogy a násilí, muslimský terorismus, mešity, nerespektování zákonů a zvyklostí hostitelských zemí, až neskutečně drzé požadavky na legalizaci práva šaría a militantní islamisty. Vpravdě multikulturní obohacení.

J. Vlček 18.8.2015 19:33

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

Pane Kratochvíle, a vy víte jaké chyby dělaly západní země ve spojitosti s muslimskými imigranty? Ony se je nesnažily integrovat do své společnosti?

Nebylo to náhodou tak, že neintegrovatelné integrovat nejde, a že největší chybou, kterou tyto státy udělaly bylo to, že si své země nechaly nekontrolovaně muslimy zaplavit?

J. Kratochvíl 18.8.2015 19:52

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

Chyby jsou známé a fungující programy pro začlenění migrantů také, že je neznáte vy nebo pan Štěpánek je, bohužel, váš problém. V každém případě zemím, které k tomuto problému přistoupily zodpovědně a řešily ho, se to mnohonásobně vyplatilo, protože to má samozřejmě také své náklady. Jsou to země, které patří k nejvyspělejším na světě, myslím, že nemusím jmenovat a chtěl bych abychom k takovým zemím také patřili, ale s takovými Štěpánky a jemu podobnými nemáme šanci.

J. Fialová 18.8.2015 20:12

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

Uvítala bych, kdybyste ty země jmenoval. Děkuji. J. Fialová

J. Kratochvíl 18.8.2015 20:22

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

USA, Německo, Švédsko, Nizozemí atd.

J. Kratochvíl 18.8.2015 20:24

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

a také nesmíme zapomenout na Austrálii.

J. Fialová 18.8.2015 20:33

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

A také Austrálie. Tak nevím, jestli si děláte prču, nebo jste na tom školení nedával pozor.

J. Kratochvíl 19.8.2015 10:12

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

USA a Austrálie má veškeré obyvatelstvo složené z imigrantů a to po celou svou historii do současnosti a nevypadá to, že by jim to škodilo. Evropa by si měla vzít v tyto země za příklad. Ale to je něco jiného než nám tady předkládá pan Štěpánek a jemu podobní....

J. Vlček 18.8.2015 20:47

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

Pane Kratochvíle, nedejte si vysmát. Všichni moc dobře vidí na vlastní oči, jak to vámi jmenované země s muslimama vyhrály. A vy a vám podobní se svými přihlouplými názory byste rádi do podobného marasmu dostali naší zemi. Že se nestydíte.

J. Kulheim 18.8.2015 21:26

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

Lidé, kteří přicházejí do jiného kulturního a náboženského prostředí , nejsou schopni se vypořádat s novými podmínkami života. Prostředí ve kterém vyrůstáme má zásadní vliv na naše chování a vnímání skutečností. Myšlení ve společnosti vyrůstá dlouhodobě z tradic. Tradice většinou vyrůstají z náboženství. Muslimové se přizpůsobili životu v jiných životních podmínkách. Mají jiný přístup k životu než hinduisté, židé nebo křesťané. Oni nechtějí přizpůsobit své chování, naopak, chtějí, aby se toto prostředí přizpůsobilo jejich zvykům, zákonům a tradicím. Přinášejí si svoje zvyky, tradice a náboženství sebou a chtějí, ale lidé hostitelské země se přizpůsobili jim. Budou se cítit jako Češi a když bude naše vlast ohrožena, půjdou za ni bojovat?

Internacionální socialisté jsou přesvědčeni, že změní člověka, tak jak se jim zachce. Tak to v přírodě nefunguje a člověk je součástí přírody. Po dlouhém miliony let trvajícím evolučním vývoji si člověk zvykl sám sebe vnímat jako zcela mimořádný úkaz na planetě Zemi. Lidské chování formovalo během evoluce stejným způsobem jako chování ostatních živočichů. Člověk tvoří s prostředím dynamický systém. Je se svým okolím pořád v interakci. Je okolím ovlivňován, ať už pozitivně nebo negativně.

Lidé vyznávající islám chtějí žít v zemích ve kterých je základem křesťansko-židovská kultura. Proč? Pokud se jim přestalo líbit v zemi ve které se narodili, mají dost možností odejít do bohatých zemí ve kterých je islám dominantním náboženstvím. Jsou bohaté muslimské země, které staví ploty, aby k nim jejich souvěrci nemohli proniknout.

Sociální inženýři jsou dobrota sama. Ale z cizího. Nech rozdávají svoje. Sami se většinou žádnou užitečnou prací neživili. Cpou se tam, kde se mohou připojit na státní penězovod. Jejich sociální cítění končí v okamžiku, když se jim sáhne na "jejich" peněženky. Všechny nás živí lidé, kteří pracuji v produktivní sféře.

J. Kratochvíl 19.8.2015 10:07

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

Vašimi úhlavními nepřáteli jsou hlavně muslimové, internacionální socialisté, sociální inženýři a všichni kdo vidí svět trochu jinak než vy. To už, ale Evropa zažila ve 20.stol. dvěma světovými válkami. A kdybyste se trochu seznámil s historii, tak byste zjistil, že to funguje trochu jinak než vy popisujete, ale to ve vašem případě nehrozí.

J. Křivánek 18.8.2015 21:39

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

Soudruhu Kratochvíle, začnete konat a hlavně za své peníze! Ale možná mate pravdu, když může česká spoelčnost živit takového vypatlance jako jste vy tak si asi může dovolit dát lepší život i nějkaým cizincům.

J. Kratochvíl 19.8.2015 9:59

Re: Místo hloupých xenofobních výkřiků p Štěpánka,

Nevím proč mi nazýváte soudruhem, vy chřupane!

J. Jurax 18.8.2015 18:29

Souhlas

A to o absolventce mediálních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, co pocítila potřebu a sepsat pro Blesk.cz politicky korektní kriticko-mravoučný článek - ta formulace nemá chybu. To onu absolventku charakterizuje samo, ani se nemusí dodávat nic o syndromu BSE nebo podobné jedovatosti. Ocenit je třeba zejména promyšlenou volbu média ...

H. Lukešová 18.8.2015 18:41

Re: Souhlas

Na některých humanitních oborech by se mělo platit školné. Kdo chce studovat mediální studia,kulturologii a další ať si to zaplatí. Co z takových lidí bude? Akorát vyžírky naši české země. Tito lidé jsou nezaměstnantelní.