23.10.2019 | Svátek má Teodor, TheodorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Odkud až kam...Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 3, poslední: 16.5.2013 11:52, přehled diskusí

církev všedního dne:
Autor: R. Brzák Datum: 15.5.2013 8:55

Re: církev všedního dne:
Autor: R. Brzák Datum: 15.5.2013 9:05

to je zmatek, co to dnes ten server dělá...

Ale k článku pana autora.

Křesťanská láska má své opodstatnění i v dnešní době. Avšak bylo by zajímavé kdyby se nám podařilo přímo promluvit si s Kristem, který by nám asi vysvětlil, co si myslí o našem tzv. humanismu.

Nevěřím, že by Ježíš Kristus nahlížel situaci, kdy svým opakovaným podporováním nedospělých a nezralých jedinců si z nich vytváříme na pomoci závislou skupinu vyžírek. Křesťanova láska je jako láska otce - který podpoří rozvoj svého syna i tak, že mu odmítne dát to, co si syn nezaslouží. Dnešní humanismus jakoby vycházel z lásky matky - která v úzkosti o samotné přežití svého miláčka odmítá vidět, že tento je již dospělou pijavicí sedící jí na ramenech. Ježíš Kristus by se jistě zlobil, co humanismus, ale i církve s jeho učením provedli. Jeho církev byla spíše církví všedního dne, kdy uctít si boha bylo lze snahou žít nejlépe, jak dokážeme.

Re: církev všedního dne:
Autor: R. Brzák Datum: 15.5.2013 9:07

a ještě chybějící slovo - ....že by Ježíš Kristus POZITIVNĚ nahlížel situaci, kdy svým opakovaným podporováním nedospělých a nezralých jedinců si z nich vytváříme na pomoci závislou...