21.10.2021 | Svátek má Brigita


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pokoutný 13.9.2021 16:12

Není se čemu divit. Neboť po ukončení prvního universitního období humanitně laděných fakult musela být všechna odborně odpovídající místa obsazena a od té doby je nutno vynalézat (viz ziskovky). Bohužel, obávám se, že jedněmi z těch odborně odpovídajících míst byla personální oddělení státních institucí i nestátních firem, načež, podle úsloví že vrána k vráně sedá... Holt se ještě máme na co těšit.

J. David 13.9.2021 15:57

Nuž, humanitní specialista na místě odborného lesního hospodáře, toť podara pro lýkožrouty, klikorohy a mnišky. Již za mého mládí jsme humanitní studenty považovali za blby. Ale co pak ti starší, z "Vokovické Sorbony" VUML, s tituly RSDr, to byl "matroš". Co RSDr, toť odborník na "fšecko". Dnes máme zase vystudované všeliké politology a humanitní absolventy VŠ (na houno), dát mu ale do ruky šroubovák, tak si vypíchne oko. Ale žvanit o užití šroubováku bude znamenitě, kterak se má uchopit pazourou. Nu, něco jako tu na NP zelená verbež, nejmenuji, potrefená husa se vždy ozve kejháním.

T. Diblík 13.9.2021 10:43

Dobrý den,

Pof. Zelený v jednom svém článku napsal toto: V r. 1937 přišel Jan s myšlenkou Podnikatelské univerzity. Postavil již první dům ústavu, kterému chtěl říkat Tomášov. Chtěl vychovávat podnikatele: Studenti budou lidé s vysokoškolským vzděláním, kteří prošli úspěšně životem a mají osobní vlastnosti adeptů podnikatelství.

... každý student této školy musí být člověk, který není proletářem ani cítěním, ani smýšlením, nýbrž který věří ve vlastní sílu, v sílu svého charakteru a ve svůj úspěch.

... musí ve svém oboru dokázat nejméně jedno důležité zlepšení stávajících poměrů, nebo zařízení nebo organizace.

...musí umět hrát tenis nebo kriket, golf a koňské polo. Musí umět pilotovat letadlo a řídit vůz, právě tak jako motocykl a pár koní. Musí ovládat nejméně dva jazyky mimo své mateřštiny.

...musí se umět pohybovat na parketách ve fraku stejně jako v pracovním táboře a v koželužně.

A musí umět všechny tyto věci dělat – na svůj účet – ne na účet podniku nebo svého otce.

A. Ová 13.9.2021 11:25

...a být to- musí muž, protože oboje začíná na mu.

Né, ale velice krásná představa o všestranném, nezávislém, samostatném, sebevědomém, jaksi všelidském, lidském člověku, který není vytržen ze světa žitého tak říkajíc, jež by směl uvažovat jen v rozmezí mezi jedničkou a pětkou

H. Kotaz 13.9.2021 12:16

U Bati začínali téměř všichni v učilišti, aby uměli řemeslo a potom někteří postupovali na další školy.

L. Beneš 13.9.2021 13:31

Ve výčtu toho, co musí každý student té školy znát, se sice píše, že musí umět hrát tenis nebo kriket, golf a koňské polo, nepíše se tam ale, že musí umět plavat a krasobruslit. Bude tomu tak proto, že Jan sám patrně plavat uměl jako zednická tříska a postavil-li se na brusle, zpravidla velmi brzy upadl. Mohl si to dovolit, sponzoroval to on a ne mistr světa v plavání nebo držitel zlaté medaile za krasokorčulování.

J. Jurax 13.9.2021 14:52

No, víte, při vyjmenovaných sportech gentlemanů, zejména při golfu, se dobře navazují známosti užitečné pro podnikání. Při plavání toho moc nenamluvíte. A krasobruslit bylo tehdy lze leda v zimě a v teplých krajích vůbec a taky si při něm nepokecáte.

M. Husovice 13.9.2021 10:09

A jak jinak dostat ke korytům všechny kamarády a známé. Vysokoškolský titul z vysoké školy, třeba genderových studií, otevře dveře do každé funkce. Vynořilo se tolik VŠ titulů, před i za jménem , že se normální člověk v tom nevyzná a titul Ing.začíná být sprosté slovo. A podle toho to u nás i vypadá. ;-€[>-]!

J. Pavelka 13.9.2021 10:47

Problém je, že to je oblíbený argument, genderové studie, kulturní antropologie...ale toto opravdu jmoc lidí nestuduje, víceméně okrajová záležitost...to neznamená, že není spousta různě pochybených oborů, kdekdo studuje třeba filmovou vědu, teatrologii, sociologii s psychologií...ale i personalistiku, marketing, různé bankovní instituty apod. a pak dělá za přepážkou v bance, kulturáku nebo někde v kanceláři, kde by stačila střední škola

H. Kotaz 13.9.2021 12:17

jo, samej titul a pro praktickej život téměř nepoužitelní

F. Musil 13.9.2021 9:37

Moje představa o ideálním "šefovi"který je schopný vést tým... ZŠ, Učňák v oboru.SŠ, VŠ.. Tento člověk je za prvé v letech,která jsou pro vedení vhodná a za druhé s ním nikdo nemůže tzv. "vydupat"!!;-D PS: Zapoměl sem dodat patřičnou praxi v OBORU;-)..

M. Husovice 13.9.2021 10:15

R^R^R^

J. Vavrochová 13.9.2021 10:45

R^R^R^

H. Kotaz 13.9.2021 12:20

Případné "kolečko " bylo už za 1.republiky, mnohde vydrželo až do r.1989.

A. Ová 13.9.2021 9:04

... a není to ta, no víte co, tamta, taková ta byrokracie? Mohla by existovat Vysoká škola byrokratická se sídlem, víte kde a ostatní by se učilo na Vyšších odborných...(lesník, elektrikář, zdravotník, švadlen, pilotka, poly cysta)...

Ježíši, to jsem napsala? Né, to jsem nenapsala já. To vůbec

P. Kubáč 13.9.2021 8:46

Dovedu si představit že "vrchní lesník" České republiky za Masaryka byl všestranně vzdělaný člověk - od recitace Vergilia v originále, které do něj natloukli na střední škole - po vysokou školu a rozsáhlou praxi včetně kácení sekerou na Zakarpatské Ukrajině.

Takového člověka bychom potřebovali i dnes, ale brání tomu mnoho drobných okolností - od lenosti lidí učit se latinské deklinace po mentalitu "myšlení je zdrojem odchylek od normy - raději jen hýbej končetinami dle směrnic"

J. Vavrochová 13.9.2021 10:46

R^R^

J. Nevrkla 13.9.2021 8:44

Svého času byl pro pokrokové revolucionáře obdivovaným pěstitelem jakýsi Mičurin. Chvíli trvalo, než byl zesměšněn. Jako bychom se do těch dob vraceli.

V. Kolman 13.9.2021 10:44

Copak Mičurin, ten byl ještě v cajku.

Tím (právem) zesměšňovaným byl Trofim Děnisovič Lysenko - s jím propagovanou "JAROVIZACÍ" a jinými nesmysly;-D;-D;-D

T. Zlesa 13.9.2021 7:59

Tituly z VŠ jsou spíše jen takové razítko, že dotyčný je schopen myšlení na určité úrovni. Toho středoškoláci mohou být schopni sice taky, ale bylo by je třeba nejdříve prověřit v praxi. Zda nejsou z té části, která prošla, i když myslet moc neumí. A protože pro mnoho funkcí stačí mít to myšlení na jisté úrovni, projevuje se to i ve výběrech na šéfa lesníkům. Ve funkcích se čistě odborné věci moc neřeší. Každý vedoucí potvrdí, že řeší hlavně peníze, kádry, organizaci práce ve smyslu jak to zvládnout apod. Odborné otázky zadají specialistům. Také je trochu chyba na straně odborníků, kteří chtějí dělat tu svou odbornou práci = nechtějí ji opustit a řešit ty peníze a organizaci práce atd. No a tak se na ty vedoucí funkce tlačí ti s neodhadnutelným vzděláním, s razítkem. :-)

H. Kotaz 13.9.2021 8:12

Asi takhle - Bati měli politici plnou hu bu, ale jeho následování nevidět.

A. Ová 13.9.2021 8:48

...'odborné otázky zadají specialistům' a pak řeší kádry, peníze, výhody a nevýhody svého vedoucího postavení, směrnice EU, kontakty a umejou si ruce. Specialisté pozvednou obočí, popř. jim spadne brada- na to nestudovali, teda...

M. Husovice 13.9.2021 10:12

A co chce takový vedoucí řídit když tomu nerozumí, ale to je asi dnes úpně normální.

J. Jurax 13.9.2021 15:01

Ano, odborné otázky zadají specialistům a pak stejně rozhodnou podle politické potřeby sqvadry, za kterou kopou, kmotrů, co tahají za nitky, směrnic EU, nátlaku aktivistů a hlavně ku svému prospěchu.

Dokonce se i občas stane, že jejich takto podmíněné rozhodnutí není v příkrém rozporu s doporučeními specialistů, jimž stejně nerozumí.

K. Salajka 13.9.2021 7:41

Veterináři by mohli vrátit do zdravotnictví lásku k pacientům!

A. Renjascu 13.9.2021 8:38

R^R^R^

Inzerát:

Hledáme lékaře se specializovanou způsobilostí k výkonu zdravotního povolání lékaře v oboru chirurgie

- lékař na chirurgické ambulanci

Požadujeme: VŠ vzdělání - nejlépe zdravotní fakulta, popř veterinární či aspoň technického směru (strojař). V případě potřeby zaučíme.

Zaměstnanecké výhody:

- nový vůz

- možnost ubytování

- stravenky

A. Ová 13.9.2021 8:52

Moc krásný postřeh. (myslim ten vztah k těm pacošům).

H. Kotaz 13.9.2021 7:41

Že by konečně návrat k normálu ? !!

Pokud ano, tak jenom dobře. A to pokud možno všude a rychle.

I. Pávek 13.9.2021 6:29

R^ hned se mi vybavil Tvrd-dík.

J. Karvaiová 13.9.2021 6:16

Ano, například supermanka Klára Šimáčková Laurenčíková, která ještě navíc pracuje pro několik významných neziskovek.