26.1.2022 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

GLOSA: Očkování na rozkaz

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Zelený 30.11.2021 17:05

Vidím, že antivaxerská chátra oxiduje pod každým druhým článkem. Nedělám si iluze, že bych někoho z těch nabubřelých a umanutých absolventů univerzit života o čemkoliv přesvědčil, ale v zájmu alespoň drobného vyvážení jejich idiotského zamořování tohoto prostoru sem i onam lípám svou čerstvou zkušenost:

Příbuzný, 79 let, aktivní antivaxer, včera zemřel na oboustranný zápal plic způsobený covidem. Můj dlouholetý přítel a jeho žena, oba 70 +- 1, oba neočkovaní přes přemlouvání řady přátel, věřící na dostatečnou ochranu zdravým životním stylem, stále aktivní sportovci, nekuřáci, BMI cca 20-21, oba na JIP na kyslíku, žena aktuálně dle ošetřujícího lékaře jednou nohou v hrobě.

J. Pleva 30.11.2021 21:06

Teď ještě kdyby se vám podařilo získat údaje o úmrtích a jiných postiženích po očkování proti covidu...pak bychom to mohli srovnat. Jenže státní dohled garantuje zametání pod koberec a utajování takových dat. Nevěřím ničemu v čem má stát a BigPharma pazoury.

F. Zrcek 30.11.2021 15:55

Pokud tomu dobře rozumím, nejlepší by bylo, kdyby si pan Fiala dal inzerát:

Přijmu autoritativní osobu, nejlépe vysloužilého generála, do funkce ministra zdravotnictví na krátkodobý pracovní poměr. Jiné odborné předpoklady nerozhodují. Podmínkou je, že co nejrychleji prosadí povinné očkování. Výhody: ministerský plat + příplatky. Ochranka i pro rodinné příslušníky. Po splnění úkolu ministerský důchod vyměřený za celé funkční období. Zájemci ať se hlásí ve vrátnici MZ.

L. Kubeš 30.11.2021 14:16

Pan Petráček plete hrušky a jablka. Na "hnojomet " na pana Janečka došlo proto, že bojuje proti očkování dětí a ne naopak ;-D;-D;-D

J. Jirka 30.11.2021 10:42

Chcete se bát? Chcete se opravdu, ale opravdu bát o život?

Tak si přečtěte :"Pacienti leží hodiny na chodbě, nápor nezvládáme, říká primář interny. Pacienti nám leží na chodbě před ambulancí, na nouzových lůžkách i dvanáct hodin, protože nejsme schopni zvládnout nápor." [1]

A až se opravdu dostatečně vylekáte, podívejte se na datum vydání.

[1] https://www.idnes.cz/praha/zpravy/bulovka-pacienti-sanita-prijem.A150129_144043_praha-zpravy_hv

Š. Hašek 30.11.2021 10:01

Na základě pseudoepidemie, čísel, pochybných dat nelze "očkování" nařídit! Zatím.

Jsou vyráběny pochybné vakcíny, samozřejmě, že jejich účinek je pochybný.

Společnost se dostala (na nezákonný příkaz vrchnosti) do takového marasmu, že občan musí hlásit svůj zdravotní stav kdejakému pikolíkovi u dveří. Kdejakému vrátnému ve firmě.

A "nejlepší" je Fiala a "jeho" poslanci, "my nic, my muzikanti". Ať si to Babiš vyžere. Oni nemohou ve 108 hlasovat?

M. Hoblík 30.11.2021 9:52

Jeden popleta údajně viděl po cestě z hospody Marťana a my všichni se dnes přeme, zda byl Marťan zelený, nebo modrý. Tentýž popleta prohlásil, že je vakcína zázračná cesta z pandemie a my všichni radostně běžíme k očkování. Přitom jsme na cestě ke hřbitovu. Ale kšeft je kšeft, vakcína vynáší...

O. M. 30.11.2021 18:25

Na cestě ke hřbitovu jsme celý život.

M. Boháček 30.11.2021 9:47

Rád by som sa fašistu Petráčka opýtal, na základe akého zákona mi chce vnútiť vakcínu, ktorá je stále vo fáze testovania? (každý, kto mi chce nanútiť neotestovanú chemikáliu v mene verejného dobra, alebo zdravia, je pre mňa fašista).

A naviac, ak sa spike proteíny chovajú ako ako priónová infekcia?

Hovorme spolu - očkovanie, dopady opatrení.

Prof. RNDr. Jaroslav Turánek, DSc. - farmakológ, imunológ, vakcinológ, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity Brno tvrdí, že spike proteíny sa v mozgu (kam, vzhľadom na veľkosť, bez problémov prenikajú) sa chovajú ako prióny. Odvoláva sa (vo videu) na štúdie. Efekt sa môže prejaviť po mesiacoch až rokoch. Ide o degeratívne, neliečiteľné ochorenie, ktoré spôsobuje demenciu a potom smrť - napríklad Creutzfeldtova-Jakobova choroba – „choroba šialených kráv“.

https://www.youtube.com/watch?v=6Gfe1mhYe-w

Alebo v tomto článku:

Steve Kirsch (autor článku): Twitter mi pozastavil účet (pravděpodobně navždy, protože není odvolání) kvůli jednomu příspěvku o prionových chorobách. Není pochyb o tom, že mRNA vakcíny způsobují prionová onemocnění. Lidé před očkováním tyto nemoci neměli a najednou se u nich po očkování objeví. Jiné vysvětlení pro to neexistuje. Žádný z „ověřovatelů faktů“ nedokáže vysvětlit příčinu nadměrného výskytu. Prionové choroby jsou nevyléčitelné a vždy smrtelné.

https://otevrisvoumysl.cz/dukaz-covid-vakciny-zpusobuji-prionova-onemocneni/

L. Kubeš 30.11.2021 16:25

Nemoc šílených krav se šíří i mezi diskutéry na "Neviditelném psu". Nejsou sice očkovaní, ale ty priony si opatřili kontaktem mezi sebou.... ;-D;-D

M. Boháček 1.12.2021 6:15

A teraz skúste vecne, k názorom odborníkov, čo argumentujú faktami.

P. Kubáč 30.11.2021 9:29

Souhlasím - je lepší lidi přinutit k potřebným věcem zákonem, než je k témuž nutit "dobrobolně" - neboli pomocí různých byrokratických ústrků

J. Jirka 30.11.2021 10:48

Nejlepší by ale bylo ty s nápady podobnými vašim vzít po hubě ýbršvunkem...

J. Nevrkla 30.11.2021 8:50

Takže lepší je státní diktatura než individuální svoboda a hledání optimálního řešení? Nenapadlo by mě, ze tří desetiletí po revoluci bude mít takové názory novinářský mainstream.

V. Klepetko 30.11.2021 8:44

Njn... Jenže ten starozákonní hříšný kozel dává smysl až když je vyhnán - do pouště, nikoliv do Strakovky nebo na Hrad :-))

Ale ta úvaha je vtipná, zkusím navázat... Není pravdou, že co antivaxer, to blb, jak píše vedle Aston. Je to spíše nesourodá směska velké masy nefalšovaných idiotů a egocentrických sobců s malou příměsí dobře chráněných protilátkami Nenakazitelných a poctivých ezoteriků (typu Adler, Lucifer atd).

Násilně bych nechal naočkovat jen ty nesvéprávné blbce - těch je velká většina! V praxi by to mohlo vypadat takto:

Povinné očkování pro každého, kdo se neprokáže (proti)vyjádřením svého praktického lékaře, nebo souhlasem nejméně DVOU OČKOVANÝCH spoloubčanů, případně testem IQ > 90 :-)

M. Boháček 30.11.2021 9:49

Klepetko je blb, pokiaľ nechápe, že sa nejedná o antivaxerov, ale antitesterov (vakcína je stále v tretej fáze klinického testovania).

V. Klepetko 30.11.2021 10:27

Vy asi ezoterik nebudete...

:-)

D. Zítko 30.11.2021 8:19

A kterou vakcínou to bude povinné, kterýpak zaháčkovaný zvítězí? Chlíbek, Hořejší nebo Prymula ???

J. Jirka 30.11.2021 7:50

O Rakousku bych na vašem místě raději pomlčel. Stačí si přečíst dva titulky:

- Rakousko sevře lockdown, turisté nesmí do země. Zavede povinné očkování.

- Rakouští politici se uprostřed lockdownu bavili na galavečeru televize.

P. Hatina 30.11.2021 7:21

Bohužel a to je ten průšvih. On to totiž napsal Aston hned vedle naprosto jasně, "..každé pozitivní opatření se v nějaké míře projeví. "

A očkování (a o tom psal) není jediné opatření, a není to přece jediné opatření které rozděluje lidi.

Teď se třeba ozývají stánkaři z vánočních trhů, předtím majitelé restaurací, jindy sportovci, pořadatelé koncertů jindy zástupci škol atd.. a vždycky křičí proč my, když jinde to (třeba zatím) ponechal otevřené, to přece není spravedlivé - leč tady už o tom přece rozhoduje ten anomymní stát.

Tak nevím zda bude pan Petráček spokojen, kdyby to prostě stát zavřel úplně všechno (jako že to možná zase v prosinci udělá), školy, restaurace, provozovny, kulturní a sportovní zařízení, k tomu ještě přidá zákaz nočního vycházení, a pod. Sice to bude ze strany státu, takže si lidi nebudou moct nadávat mezi sebou, ale budou na tom, jako v minulých dobách stejně, tedy v ...

P. Kazo 30.11.2021 7:07

"O plošné verzi se spíše mlčí, byť ji už schválilo Rakousko (od 1. února)."

Zatiaľ je to v rovine návrhov, takže nie, Rakúsko nič také "neschválilo". A aj keď to možno čoskoro "schvália", stále majú ústavný súd.