Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: O polozapomenutých hybatelích událostí 1989

Když jsem osobně prošel 17. listopadu 1989 podloubím na Národní třídě bicím kordonem červených baretů, který šel od začátku podloubí a ústil v Mikulandské ulici, kam mě to vyplivlo, byl jsem úplně proměněný a věděl jsem, že takhle ne, že do toho jdu naostro.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PH

P20e62t35r 43H12o63f54m89a84n

21. 11. 2019 12:15

Naprosto přesné!

Není co dodat. Snad jen to, že dnes už víme, že onoho dne byl na Národní snad každý druhý Čech.

0 0
možnosti
FN

Pokud Hvížďala hledá hrdiny a hlavní aktéry sametové revoluce, pak by měl v první řadě jmenovat Rudolfa Hegenbarta, vedoucího 13. odd. ÚV KSČ (armáda a bezpečnostní služby), který předání moci připravil a zorganizoval a fiktivního mrtvého studenta Martina Šmída, který se stal katalyzátorem událostí.

0 0
možnosti
RL

Hm, tak každý máme holt jiné hrdiny...

0 0
možnosti
RM

..nemyslím si, že revoluci spustila paní Pokorná, která v divadle práskla dveřmi---skutečný impuls dala jakási Drahomíra Dražská, které se podařilo přesvědčit Petra Uhla a potažmo BBC, že byl zabit jeden student---teprve tato zpráva otřásla národem a dal se do pohybu.---pseudo pohádky pana Hvížďaly jsou někdy opravdu zábavné.

0 0
možnosti
JJ

Revoluce se nedá "spustit", bez nazrání celkové situace a nálady by ani pár desítek skutečně mrtvých Zifčáků nic nezmohlo. Bez Gorbačova, Reagana , papeže,bez Solidarnošči a bez rozvalin Zdi bychom dodnes příjímali závěry n-tého sjezdu předvoje pracující třídy.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz