10.12.2023 | Svátek má Julie


GLOSA: Nevím...

14.12.2019

S odstupem času jsem si pustil těch šestnáct a něco minut z ruského diskusního pořadu, který vypadal, jako když ho natáčejí při plenárním zasedání Nejvyššího sovětu SSSR, kde si vpustili do arény tygra Pavla Novétného. Taky jsem si pustil komentář Pavla Novotného. Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo spíš k pláči.

Tak nejprv Pavel Novotný. Ten uvádí, že si nebyl úplně vědom toho, že je v nějakém velké pořadu na velké obrazovce, takže mluvil, jak mluvil. No, já myslím, že i kdyby to věděl a viděl se na tom ekranu jak sviňa včetně těch svých divokých osobních portrétů v uniformách, stejně by to pojal, jak to pojal. Nic by se na tom nezměnilo. Je to exhibicionista jako hrom a druhého aby tady pohledal. Ale bylo kouzelné sledovat, jak někteří z těch ruských účastníků diskuse, zejména ta Cruela, co to uváděla, vůbec nechápou, jak může nějaký český starosta dělat takové kousky jako chtít postavit pomník 300 vlasovcům, kteří padli při osvobozování Prahy včetně Řeporyjí. A nikdo mu to nezakáže! Neslýchané.

Další kousek byla jeho protipalba se zdůrazněním paktu Molotov - Ribbentrop, kdy Rusové vraždili Poláky, a zdůraznění, že Sověti vraždili v Katyni. Tam bylo vidět, jak jsou štajf z toho všeho a ta baba, co to moderovala, už viděla, že je zle. To bylo evidentní a Novotnému se povedlo na sebe strhnout pozornost a udělat si zadarmo píár jak noha. A nakonec jako bonus mohl sledovat, jak se všichni na place pekelně rozhádali.

Jeho způsob, jakým to všechno podal (ještě s tou jeho šílenou mimikou), ale způsobuje, že to, co by v jiném, alespoň trochu učesaném způsobu bylo dobrým počinem, logicky Rusové považují za výplod čistého magora. Musejí se tetelit blahem. Namísto věcného sázení argumentů Rusům mezi halogeny to byla jen a jen šílená exhibice chasníka, který má vážnou systémovou vadu jak na HW, tak i SW. Kdo by si před rokem myslel, že něco takového je možné. Uklidňuje mě, že jej vzal pod křídla s vážnou tváří senátor Pavel Fischer. Začínám se o senátora trochu bát, jestli také jemu něco nechybí.

Tak už ten pomník postavte, ať je klid a mír. I když... kdo sleduje pár let dráhu toho nevychovance, máme se na co těšit a nebude to dlouho trvat. Na závěr povzdech: Neškodilo by, kdyby v některé naší televizi byli diskutující v pěkné řeži, to by rozbilo tu televizní nudu.

A takhle my tady žijeme.