13.8.2020 | Svátek má Alena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
20.4.2008 17:14

S. BOBOŠÍKOVÁ

 první zuby vám vypadají at děláte co děláte,k zubaři jsme chodili do ordinace a žádná sestra k nám domů k ženě a dětem nikdy nepřišla před r. 1989,vy jste patřila pod sanops

18.4.2008 0:46

Možná povinné zrovna ne, když rodič nechce

ale ta nabídka by tu rozhodně být měla.

18.4.2008 0:42

Re: Re: Logopedie

Opět rozumný názor.R^R^R^

18.4.2008 0:40

Re: Re: Re: Re: Inu, člověk zapomíná

Chcete argumentovat tím, že se dětem k tomu zubaři nechce? A vám se chce? nebo už nemáte zuby?

18.4.2008 0:39

Konečně někdo, kdo má rozum

Tady jsou samí nevzdělanci, kterým někdo zamával před očima rudým hadrem.

18.4.2008 0:35

Re: Re: Je to strašné....

Zatím ..

18.4.2008 0:34

Tady nejde o náhradu

Pokud se mléčné zuby zkazí, a viděl jsem u dvouletého dítěte úplně zčernalé zuby, dochází k jejich pokřivení, které se přenese na druhé zuby a to znamená drahá rovnátka.

18.4.2008 0:31

Nevěřím svým očím

Ani lidi, co nosí před jménem MUDr. nedokáží mluvit k věci. Mimochodem, mám manželku MUDr. ale tolik času na internet co vy, určitě nemá. Tedy nemá skoro žádný volný čas. Jste mi trochu záhadou pane doktore. 

18.4.2008 0:28

S vaším pojetím práv dítěte nemohu uvěřit

že jste MUDr. Podle vás by se rodiče měli ptát dětí, jestli se dají vyšetřit? I mentálně retardovaný rodič své dítě o tom bez násilí přesvědčí, pokud chce. A pokud nechce, nechá si dítě na ten den doma. Mimochodem preventivní prohlídka se odbývala v zubní ordinaci, ne ve škole. Dnes by se jednoduše vyžádal souhlas rodičů. Asi jako na školní výlet. Taky tam nemusí všichni.

18.4.2008 0:24

S tou délkou dožití máte pravdu

Ale jinak asi složitějších myšlenkových pochodů schopen nejste. Stačí zamávat rudým hadrem a máte mozek v kulích. Prevence u dětí má NEPOCHYBNÝ význam, už jen proto, že znamená výrazné úspory ve zdravotnictví díky včasnému podchycení nemocí.

18.4.2008 0:20

Ničemu nerozumíš zajíčku

Vrať se do své jamky.

17.4.2008 23:55

Proč bych to musel nařizovat?

Jde o to nabídnout. Drtivá většina soudných lidí se nebude bránit preventivní prohlídce u zubaře. Mimochodem THC se dá analyzovat ještě týdny po vykouření jointu. Stačí souhlas rodičů. Já bych to tedy věděl rád, ne aaž po maturitě. Kdo nebude chtít, nedá souhlas a dítě má ředitelské volno.

Gynekologická prohlídka je asi silné kafe, ačkoli v jakési formě mohou být pediatrem včas zachyceny potíž? Vzpomínám si, že pediatr při preventivní prohlídce prováděl vyšetření šourku pohmatem a nikdo se nesmál.

17.4.2008 23:53

Re: Je to strašné....

Potvrzuji, že dětská doktorka chodí po porodu domů. Když se mi narodil kluk, tak za mnou přišla. S druhým dítětem jsem byla tedy už jen v ordinaci, jednak mne doktorka znala z dřívějška a věděla, že první dítko rozhodně není zanedbávané, a jednak jsem byla v porodnici trošku déle, takže už nebylo nutné, abych dítě držela v izolaci od ostatních. Jednoduše jsme se domluvili a zastavili jsme se u doktorky přímo cestou z porodnice.

17.4.2008 23:38

Re: tak prrrr!

S hrůzou vzpomínám na dětskou zubařku, ke které jsem docházela jako předškolní dítko. Ta ženská snad byla sadistka a nesnášela děti. Měla jsem od ní rozvrtané stoličky, protože se mi pod nimi dělaly váčky,a jedna stolička byla úplně rozpadlá, takže mi pak jednou zbytky toho zubu páčila nějakým páčidlem nebo co to bylo, v dásni byl zánět, příšerně to bolelo a ona mi sprostě nadávala, že brečím.

O hezkých pár let později zas školní zubařka úspěšně několik let předstírala, že nevidí kaz na jednom zubu a toto ignorování pak pokračovalo ještě po celou dobu studia na vysoké škole. Pod tím údajně neexistujícím kazem se mezitím vytvořila pěkná kotlina, takže  mi ten zub nakonec opravil až podnikový zubař. To už bylo těsně před revolucí, po letech jsem pak zjistila, že mi tam při vyndavání nervu zapomněl kousek nějakého nástroje. Díky současné zubařce ten zub pořád mám ještě funkční, ale každý rok zjišťuje na rentgenu, jestli mi tam ten zbytek drátku, co se ulomil, nedělá nějakou paseku.

Děkuju pěkně, paní Bobo, ale o takové zubaře opravdu nestojím. S mými dětmi chodím k zubařce, kterou jsem si sama vybrala, syn má zuby zdravé, dcerka je bohužel podědila po mě, ale vím, že je o ně dobře postaráno.

17.4.2008 22:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chce, má zajištěnou péči o děti docela perfektní

A proč mu to má ta máma vysvětlovat? Proč musí tátu obhajovat? Jen proto, že nějaká veledůležitá ambiciózní husa dětem vtloukla do hlavy, že "tátové" běžně mlátí mámy? Té holčice to už z hlavy nikdo nevymaže. Pořád bude mít někde v podvědomí varování "pozor na táty".

Do školy jsem chodil v 70. letech a v té době nás už opravdu nikdo bonzovat rodiče neučil (v 50. letech se jistě takové případy děly). A i kdyby učil, byli jsme vůči propagandě dostatečně imunní, mimo jiné i od rodičů. Dneska bohužel rodiče často ani netuší, vůči čemu všemu by měli své děti "imunizovat".

17.4.2008 22:18

Re: Ty nase zlaticko,

R^

17.4.2008 21:41

Re: Jak dojemné...

Ano, je to tak.A ještě bych dodal, že za socializmu jsme tu měli asi jenom 5 mobilních telefonů a vůbec žádný internet.

17.4.2008 18:57

bobó

tyvole, ty jseš fakt dobrá

17.4.2008 18:26

Re: Re: tak prrrr!

Tak ja vas alespon uprimne polituju.

17.4.2008 18:20

Re: Re: Re: Inu, člověk zapomíná

a bajecne svezeni na zubarkse zidli nahoru a dolu. No, nase pani zubarka to s detmi umela, na zubni prohlidku se tesili skoro jako na kolotoc a houpacky. Vydrzelo to dodnes.

17.4.2008 18:14

Re: Jak dojemné...

R^

17.4.2008 18:14

Ty nase zlaticko,

rodice se deli na ty milujici a opecovavajici a na ty druhe. Nikoliv na bohate a chude.

Pokud vam vadi zkazeny chrup, zaridte si charitu a provozujte pojizdnou zubni ordinaci zdarma. Kdo myslite, ze vam tam dorazi -  ty deti  se znicenym chrupem?

17.4.2008 17:26

Děti chudé a bohatých rodičů

 ono nejde jen o zuby, proč probíhá řízení u Ústavního soudu, děti jsou naše budoucnost, ale politici se starají  jen o ty své zákonné i nezákonné, a o to jde především......:-(

17.4.2008 17:16

bobo

Jdi už do háje babo prospěchářská.

17.4.2008 17:06

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo chce, má zajištěnou péči o děti docela perfektní

Pokud tam neni problem, tak to ta mama v pohode vysvetli. Tomu diteti budou v zivote valit kliny do hlavy tolik lidi, ze cim driv se nauci rozlisovat, tim lip.

A je to lepsi, nez kdyz dite ma ve skole bonzovat, pokud rodice smysleji spatne o vydobytcich socialismu a Strane. I kdyz by bylo prirozene lepsi, kdyby ta sexualne frustorvana zenska neucila.

17.4.2008 16:51

Jak dojemné...

Právě ten letitý systém povinných kontrol zdravotní péče zdegradoval a zdegeneroval dlouhodobě celý ten náš slavný národ tak dalece,že někteří (a opravdu jich není málo) prostě neumí a nedokážou vzít na svá bedra zodpovědnost za své vlastní zdraví i zdraví těch nejbližších.Jenže za to si komančovská minulost nezaslouží žádné vyznamenání ale přesně naopak...

Jsme lepší než oni...To přece na vlastní kůži musíte sama vnímat jen a jen příjemně.Jen díky tomu vůbec můžete sedět za nemalý peníz v Bruselu,který jste předtím znala jen z pohlednic,televize a z koukání přes ostnaté dráty...

"Zásluhou" bývalého režimu v oblasti zdravotnictví byl pouze o 15 - 20 let nižší průměrný věk,kterého se dožívali naši tehdejší senioři.Nebýt výrazně kvalitnějšího přístupu,pokroku v medicíně a dostupnosti účinějších léků,tak už by ta rudá blbostrana za kterou se dnes hrdině bijete v hruď zůstala takřka bez členské základny...

17.4.2008 16:25

Re: Nejsme jako oni

Cukrátka nebyla, ale byly ořechy. Mléčné zuby jsem si vylámal při louskání lískových ořechů. Aspoň těch pár, co pamatuji.  Jinak bych spíše nadával na počítače a televizi, mlaďoši sedí u bedny a cpou do sebe cukrýtka a sladkou cocacolu a ven nepáchnou, jak je den dlouhý. Případně na to, že kde za mých mladých let byly louky nebo autoprázdné cesty, kde jsme mohli blbnout a taky blbli dlouhé hodiny, je dneska pole stříkané práškama nebo oplocená soukromá zahrada nebo asfalt, kde jezdí jedno auto za druhým.

17.4.2008 16:18

Bobo

je všestranná odbornice, právě taková, jakými byly kdysi pavlačové drbny.

17.4.2008 15:54

co vlastně paní Bobošíková chcete?

A nebyla jste to vy, kdo volá po právech dítěte? Milá paní Bobošíková, musíte si vybrat, buď budete  respektovat práva dítěte a pak stomatolog nesmí do školy sáhnout na dítě, anebo ta práva popřem, vynecháme neschopné rodiče, vrátíme se do právního stavu před rokem 1989 a vyhovíme tomu, co děti potřebují. Obojí ale není možné.Jenom se mi to zdá, že vaše volání po předlistopadové éře je stále častější a ještě mám pocit, že sama nevíte kudy kam?

17.4.2008 15:35

Re: Ve vyspělých zemích se nad těmito otázkami zamýšlejí

O peníze smysluplně vynaložené pro děti mi nejde. Psala jsem o těch hranicích, kde má skončit povinný dozor? Chcete například zorganizovat všem holkám v deváté třídě povinnou gynekologickou prohlídku - eventuelně zajišťéovanou školou? Taky by se to možná hodilo. Ono totiž věcí, které by se preventivně hodily udělat je strašně moc, ale každá rodina má trochu jiné priorioty a tak snad kromě té povinné školní docházky, očkování (rozsah je rovněž diskutabilní) a pravidlených prohlídek dětským lékařem (zaměřených i jako prevence proti týrání dětí) ostatní nechala raději na rodičích podle jejich výběru....

S těmi drogami jste asi myslel taky prevenci - infomace o drogových závislostech, to pokud vím organizují školy jako součát výuky (portwyn to bude vědět přesněji, ale prostě bývá to místo vyučování). Na logopedii škola dává v případě potřeby doporučení a dietolog opravdu nevím... hodně lidí se totiž stravuje různě podivně (třeba makrobiotika) a nenechají si do toho mluvit.... vzato do důsledků byste musel nařidit i povinné složení dětské stravy a to jaksi už přece jenom nejde....