16.8.2022 | Svátek má Jáchym


GLOSA: Nechte důchodce na pokoji!

30.7.2019

„Přemluv bábu“ bylo před některými z minulých voleb odporné heslo, které mělo přinést hlasy. Přineslo? Myslím, že nikoli.

Ze zvolení prezidenta-důchodce, proti němuž kandidoval jiný důchodce, byli již dvakrát nařčeni staří, hloupí venkované. Důraz na první slovo – staří – je určující. A to bylo pouze v rámci ČR.

Za výsledek brexitu mohou opět staří, nevzdělaní, proto asi hloupí, venkované. To už jsme ve Velké Británii a v měřítku velkého státu.

Dokonce komisařka EU varuje: „Nenechávejte důchodce samotné u počítačů!“

A přisazuje si i poslanec za stranu, která má snad nejvyšší věkový průměr – KDU-ČSL. Důchodci prý podléhají proruským webům.

Když se ve zpravodajství ČT mluví o penzistech, vždy záběr „švenkuje“ na ohnuté, skoro až zbědované lidi buď s taškou na kolečkách, či dokonce s chodítkem.

Je to ale opravdu tak? Teď je vrcholné léto. Podívejte se na obsazení krásných zájezdů nejen po celé Evropě, ale i ve vzdálenějších destinacích. Jejich klienti nějak „neštymují“ s obrázkem těch starých , hloupých, no prostě úplně nemožných…

A protože žijeme v době politické korektnosti - tu příšernou ideologii určitě nevymyslel starý člověk - nejsou všechna ta vyjádření starostlivých, paradoxně pouze o něco mladších lidí vlastně diskriminací? Nebylo by dobré založit hnutí MeOld?

Pronoha, nechte penzisty na pokoji. Nejsou to žádní „senioři“! Jsou to dospělí lidé vyššího věku, někteří možná potřebují o trochu více doktora. Ale která „mašinka“ se neopotřebuje? I klouby mají svoji životnost. Mozek obvykle funguje velmi dobře.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!