6.4.2020 | Svátek má VendulaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Nechápu, co mají všichni s ´tím Okamurou´Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 8.1.2012 9:26, přehled diskusí

Politici mají panickou hrůzu:
Autor: V. Vlach Datum: 8.1.2012 9:26

z toho,že by náhodou prezident mohl být "miláčkem davů".Obzvláště,když poukáže na politické strany u vesla a řekne - jsou to zloději.Mohl by učit národ svými prohlášeními a diskuzemi v médiích.A toho se politici také bojí-potřebujou spojence a obhájce svých vykutálených kroků.Takže nakonec jsem pro přímou volbu.A nebojím se,že by vyhrál Gott(škoda,že umřel Kemr),Bobošíková,Švejnar a pod.Dovedu si představit jak Okamuru,tak Václava Bělohradského,pana Cílka,Václava Malého....

Hlas z Vancouveru:
Autor: J. Charvát Datum: 6.1.2012 20:12

řekl bych nepotřebujeme, aby nám poradil. Ale možná je tam autorovi líto - má-li tamní občanství - že mu nedává příležitost zavolit si "hlavu státu", tak by si to chtěl střihnout v zámoří. Čímž chci zároveň připomenout, že jsou v Evropě (s dopadem až do Kanady) státy - a je jich odhadem asi čtvrtina - kde "vládnou" dědiční monarchové a poddaným příležitost podílet se na jejich volbě viditelně moc nechybí. Tak proč proboha rajcenkrecht my v ČR blbnem s přímou volbou, mi naprosto uniká. Taková sranda to zas nebude, aby to za ty peníze stálo.

Obávám se,:
Autor: V. Vlk Datum: 6.1.2012 18:51

že jste z té dálky naprosto "mimo mísu". Tady nikdo neřeší, zda je Okamura Japonec nebo Čech.  To jste vůbec nepochopil a jak se zdá neznáte místní realitu. Tady je Čechem každý, kdo mluví česky  a je celkem jedno, zda je černý jako jistý televizní hlasatel, nebo šikmooký jako reportérka MfD a nebo se jmenuje tak, že je jasné,, že dotyčný přišel z Ruska či Ukrajiny. Neračte se nechat blbnout českými novináři. Pokud nejste Cikán , což je skutečně konfliktní skupina, tak nemáte problém dostat ani místo ani funkci - viz třeba romská hlasatelka Tv -velice oblíbená. Tady jde o to, že Okamuru někdo platí a dělá mu reklamu-O. jezdí po republice s "politickým cirkusem" i platí mu to někdo -nikdo neví kdo . Takovýchhle tajemných figur,které někdo platil už jsme tady měli víc. Třeba jistý údajný profesor Švejnar, kterého v minulé volbě platila ČSOB a miliardář Bakala.Z toho byl pěkný bordel už při klasické volbě a nedovedu si představit, co by se tady dělo,kdyby celou tu volbu platil někdo naprosto v  pozadí a řídila ji media, většinou vlastněná zahraničním kapitálem. Tady nejsme a Americe, kde to umí.

Pan Okamura si zajistil své podnikání.:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.1.2012 16:30

Jinak se prezentuje stylem "hodíme to do mixéru, rozsekáním z toho vznikne vyšší moudro". Všichni v řadě budou spokojeni.

Jest to "mladé víno". Z toho může být taky "jenom" ocet.

Jsem pro:
Autor: J. Bořický Datum: 6.1.2012 15:47

přímou volbu prezidenta za předpokladu,že mu rozšíří pravomoce.Jenomže je tendence mu krátit ty současné,které nejsou zase rozsáhlé. A abych volil "kladeče věnců",o to nemám zájem.

Stav ODS a ČSSD spíše opravňuje přímou volbu:
Autor: D. Streit Datum: 6.1.2012 11:20

Jen ať ty atrapy pan Okamura straší (i když já bych ho nevolil):

http://streit.blog.idnes.cz/c/239489/Okamuru-bych-volil-jen-z-nouze-Lec-nouzi-politici-nastoluji.html

Re: Stav ODS a ČSSD spíše opravňuje přímou volbu:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.1.2012 16:35

Dovolím si podotknout, že stav politiky jest realita a není jen o atrapách je mnohovrstevnatá.

Osobně se bojím, že Okamura by mohl potom strašit hlavně občany. Vzpomeňte, jak se "osvědčily" v minulosti "nové prací prášky" v politickém dění.

volba:
Autor: V. Němec Datum: 6.1.2012 10:39

Nikdo nevíme co se stane, když tam bude ten nebo ten. A přímá volba neni žádný všelék, všelék je nastolení v srdci a hlavách morálka, soudnost. Ale kde ji tolik vzít a hlavně jak ji tam dostat?

Jako pan Fischer(cestovka):
Autor: V. Heidlerová Datum: 6.1.2012 10:03

Předčasem mnoho lidí sázelo na p. Fischera, velmi uhlazeného pána, a myslím, že to dopadlo bledě a vyšumělo. Pan Okamura si ovšem dělostřeleckou přípravou připravuje terém pro vstup do vysoké politiky, tak jsem skeptická. Pak ještě sladkými slavičími zpěvy zpitomělý národ bude pozvedávat svůj hlas za Karla Gotta - a fraška je na světě. Ševče, drž se svého kopyta.

Re: Jako pan Fischer(cestovka):
Autor: R. Houška Datum: 6.1.2012 11:42

Ano, dopadlo to bledě. Tento, do doby, než se rozhodl píchnout do českého polického ho..., úspěšný podnikatel, byl zlikvidován, a jeho majetek si rozdělili privatizační šíbři platící si politické figurky z ČSSD a ODS. Nakonec mohl být rád, že ho nenechali zavraždit nebo minimálně zavřít. A to do nich zdaleka nešil tak, jako pan Okamura. Jinak podotýkám, že americký prezident, který porazil tábor socialismu a míru, jistý Ronald Reagan, byl původně průměrným herecem. Takže Vaše přirovnání o ševcích a kopytech poněkud kulhá.

Re: Jako pan Fischer(cestovka):
Autor: V. Váňa Datum: 6.1.2012 15:20

Vážená paní,

dost pochybuji, že přímá volba se vyrovná frašce, kterou nám uspořádali politici při minulé volbě. Nebo Vám připadá normální, že se tam nosí igelitky s úplatky a někteří zákonodárci jsou tak nemocní, že nemohou přijít, natož zvednout telefon?

Zvracel bych, když si na to vzpomenu.

Otázka je, zda přímá volba může být horší, případně v čem. O tom se nás sice snaží politikové přesvědčit, ale nijak výrazné argumenty jsem dosud neslyšel. Vše směřuje spíše k tomu, že si naši mocipáni představují, že jsou pro nás zcela nepostradatelní a že nám volbu hlavy státu nutně musí zprostředkovat. Že si většina normálních lidí politické hanly kolem ve skutečnosti oškliví, je jim u zad.

Za obskurní bych označil:
Autor: J. Vintr Datum: 6.1.2012 10:02

všechny kandidáty, které považují za přijatelné naši politici ...

Nojo, je to jasný:
Autor: S. Ševeček Datum: 6.1.2012 9:23

Vancouver.

Pane Koláři, máte naprostou pravdu.:
Autor: P. Čech Datum: 6.1.2012 9:15

A to ve všem.Musíte si však uvědomit, že v České republice žije kromě občanů také mnoho ovčanů (v je správně). Tito lidé, vychovávaní ,mnoho let v socialismu k neschopnosti se sami o sebe starat a stále žádající po státu nějaké sociální jistoty bez vlastního přičinění, jsou líní přemýšlet o věcech obecných (byli tomu tak naučeni) a sdružují se v politických stranách, doufajíce, že ony budou přemýšlet za ně. Na oplátku hýkají tak, jak si ony strany přejí. Celý tento systém, podporovaný špatným volebním zákonem a nepříliš dobrou ústavou je zde mylně a lživě nazýván demokracií. Jakmile někdo, nějaký občan, začne vystrkovat příliš svou hlavu, nedej bože že si dovolí kritizovat politické strany a jimi zavedené pořádky, je okamžitě za peníze politických stran v novinách, rozhlase a televizi prodejnými novináři ostouzen a jako člověk likvidován  (nikoliv fyzicky, ale morálně). Přesně o tom to v ČR je a Vy jste to docela správně vystihl.

vy jste ty noviny četl naruby, en?:
Autor: O. Kadlec Datum: 6.1.2012 0:46

Tohoto poněkud obskurního nekandidáta přece nevytáhli lidi co by strašili před přímou volbou, ale média, která po přímé volbě baží. A média ho hodila do placu jako možného kandidáta, testují si na něm své metody, které pak použijí u skutečných kandidátů.

Je vidět že Vancouver je moc daleko a u některých zpráv dochází ke zkreslení samotného smyslu.

Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: J. Kanioková Datum: 6.1.2012 2:11

Tak jako Babiš je korporativistickým pokusem usilujícím zde o politický vliv, což je ve stále více se globalizujícím světě už poměrně dost značně viditelné, tak dalším podobným problémem je mediokracie.

Mediokracie je mnohem, mnohem horší než totalita. A to z toho důvodu, že totalita je pro naprostou většinu lidí dost snadno identifikovatelná – ať jde o komunismus(?) či fašismus. S mediokracií (tedy s demokracií, ve které vládnou lidé a skupiny vlastnící média) je to jinak. Budou-li chtít a trpělivě, po kapkách či podprahově, zvolíme si klidně třeba i Kájínka..

Média ovládají masy mnohem snáz a efektivněji, než jakýkoliv druh totality. Je jejich úspěchem, že novináři celého světa převzali totalitní metody vymývání mozků.

Demokracie již ze samotné podstaty se nemůže vůči takovým metodám či diktátorům, ať těm velkým, nebo jen lokálním, bránit. Sama své obranné mechanismy potírá jako nedemokratické, restrikci používá jen vůči bezmocným.

J. A. Komenský - Nevěřte všemu, co je vám předkládáno k věření - a to netušil nic o médiích..

Re: Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: J. Huml Datum: 6.1.2012 5:55

Lepsi obskurni Kajinek, nez pruhledny, vsevedouci  Klaus a jeho verna smecka vedena pani Kaniokovou. Matejka povede ta opravdova media a Kremlik se postara o propagandu, Batora bude vychovavat deticky. Janyska bude ministr ideologie, Vaclav Vlk St. povede mezinarodni vztahy, hlavne s Nemeckem. Mach z nas pres vikend promeni na Ceske Svycarsko. Sulc se prestehuje nazpet pod Prazsky Hrad, Volarik bude jeho butler. To bude republicka!

Re: Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: Z. Rychlý Datum: 6.1.2012 6:21

Ta Kájínkova společnost Vám sluší !

Klaus a jeho verna smecka:
Autor: P. Hofman Datum: 6.1.2012 7:04

Super trefa!

Re: Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: R. Houška Datum: 6.1.2012 7:42

Neblázněte, to by jim totálně rozložilo odbor propagandy, ideologického oddělení ÚV ODS.

Re: Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: P. Lenc Datum: 6.1.2012 9:30

Ale soudruzi,až tak?

Re: Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: J. Schwarz Datum: 6.1.2012 9:46

pokud dám tuto vaši "vizi" dohromady s max. 15%-ním zdaněním, omezením státních aktivit i výběru různých "pojistných" + jasně vymezené role úředníků a omezení jejich rozhodovací libovůle pak bych byl spokojen. Stát ani jeho úřady by na můj život moc velký vliv neměly, ať tam bude Petr nebo Pavel. Zato vám bych rád dopřál radosti "sociálního státu" v čele s Kajínkem, vaše "deticky" může vychovávat třeba Marxová-Tominová  a energetickou politiku může řešit - dejme tomu - Bursík. "Přerozdělování" může činit třeba 80% a o jeho "spravedlnost" nechť pečují třeba Šabatová s Uhlem. To bude, panečku, republička! Pokud  bych v ní měl statut nezávislého pozorovatele, mohla by to být zajímavá šaškárna a vám bych její "občanství" rád dopřál.

Re: Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: V. Heidlerová Datum: 6.1.2012 10:05

Zapomněl jste na Paroubka.

Re: Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: R. Houška Datum: 6.1.2012 11:34

Pane Schwarzi, ono je s pohledu občana tak nějak jedno, jestli tu státní kasu prošustrují Vámi jmenovaní extrémisté, nebo jí rozkradou Rittig s Jurečkem, Hrdličkou, Janouškem a Grossem. Vaše vite o 15% zdanění a nízkém přerozdělování, zatím nenaplnila žádná polistopadová vláda, ať už se vydávala za praicovou nebo levicovou. Při nízkém přerozdělování by totiž nemohly vlády dělat to, proč tam jejich členové lezou - krást.

Re: Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.1.2012 16:22

Trefil jste do černého, pane Schwarzi.

Nad vším tím by mohl jako jasné slunce (ale ne moc, bacha na UV záření EU směrnice) zářit a všem vždy být blízký pomocí a radou Špidla. Nebo Švejnar, ale ten je moc váhavej, ten neříká tak ani tak. Špidla ví.

Re: Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: P. Chládek Datum: 6.1.2012 11:43

Paní Kanioková se tu vyjadřuje často a vždy k jádru věci, zato Huml vypadá, že má VUML......

Re: Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: K. Filek Datum: 6.1.2012 14:49

Jakou úlohu budete mít p.Humle vy?Na sebe jste zapomněl pane neomylný.Já s tím článkem souhlasím.

Re: Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: J. Huml Datum: 6.1.2012 16:32

Ja mily pane jsem vlastne umelec - navrhnu pro tuto republicku novy statni znak: bude to hnedej obskurni pejsek s uslintanou tlamickou a trema gulema predstavujici Cechy, Moravu a Slezko. Ty tri gule bude svirat pevna ruka neviditelneho trhu, ci tak nejak... V OSN bude sedet hned vedle Severni Koreje.

Jinak - co me rozesmalo, je ten neustaly prival strachu pred zlymi medii, co propaguje pani Kaniokova a tak dal... Vzdyt si ty vselike pitomosti publikovane na internetu dovede kazdy prebrat po svem.

Re: Často s vámi nesouhlasím, ale v tomto naprostý souhlas..:
Autor: P. Novák Datum: 6.1.2012 20:04

"J. A. Komenský - Nevěřte všemu, co je vám předkládáno k věření - a to netušil nic o médiích.." Pokud byste se tím, paní Kanioková, měla řídit, nemělo by smysl chodit do školy, číst noviny a knihy (když,tak jen pro zábavu, nikoliv pro poučení). Nemělo by smysl číst bibli, když byste jí neměla věřit.To snad Komenský neměl na mysli.

Nevěřte všemu=věřte ničemu (to je logika)