21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

GLOSA: Nechali byste se očkovat proti koronaviru?

Docela divná otázka, že? Troufám si říct, že hlasování by v dnešních dnech dopadlo celkem jednoznačně. Možná i současná pandemie cosi změní v myšlení některých.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krčmář 26.3.2020 22:13

Dnes s vaším pohledem nemohu tak docela souhlasit, vedlejší účinky jsou možné u vakcín dnes používaných,v tomto případě spíš jisté. Narážím především na hexavakcínu,kde jsou,v některých případech, vedlejší účinky prokazatelné a stát místo aby přišel s alternativním řešením,"vymyslel" odškodnění. Nic proti úspěšnému vymýcení neštovic či černého kašle.

M. Pivoda 26.3.2020 21:03

A group of academics say that 100 altruistic young people should volunteer to get a vaccine for covid-19 and then be infected with the coronavirus on purpose. The idea is that it could speed testing of a vaccine by months, offering fast evidence if it works.

K. Machala 26.3.2020 19:24

Čekal bych trochu vyváženější pohled, toto vyvážené není bohužel. Proč? Vakcína, i kdyby trefila ten kmen, který dostane příjemce vakcíny (což není při mutacích zdaleka jisté) nemůže být do půl roku ani do roka otestována tak, aby byla bezpečné. Nehledě na to, že u vakcín se dnes běžně obchází zlaté pravidlo "dvojitě zaslepené studie s kontrolní skupinou", u téhle rychlokvašky to nebude stoprocentně. Proto bych na otázku v titulku odpověděl Pravděpodobně ne. Raději dám přednost nitrožilnímu vitamínu C, který se nejenže testuje s úspěchy v Číně, ale podává se už i v nemocnicích v New Yorku. Jen Evropa spí a evropští lékaři sní o bezpečné vakcíně, která však letos nebude a musí to vědět, pokud mají trochu schopnost brát to za ten reálný konec.

Š. Hašek 26.3.2020 19:39

Souhlas,

vakcína na "určité viry" je dobíhání/dohánění již podstatně změněného viru. V září bude "konkrétních" injekcí na tuny.

Nezatracuji léky. Jen připomínám.

K. Machala 26.3.2020 19:56

Díky, taky souhlas i s dalšími Vašimi příspěvky. Lékař, který požaduje dvojitě zaslepené studie s kontrolní skupinou u každé jím nemilované nekonvenční terapie a směje se metodám neuznaným konvenční medicínou z tohoto důvodu, že nebyly otestovány DBS vůči placebu a který je zároveň shovívavý vůči tomu, že vakcíny toto zpravidla nemají ani ty dlouho testované se netestují vůči placebu (ale nejčastěji vůči jiné vakcíně), natožpak rychlokvašky, má asi nějaký zmatek v sobě, nebo minimálně dvojí metr. Nevím, jak to má pan Vodvářka, nechci mu křivdit, ale mnozí to takto dvojmetrně bohužel mají.

J. Kanioková 26.3.2020 18:18

Souhlas s autorem

Š. Hašek 26.3.2020 20:00

Jsem rád, že moje děti (i já) dostaly asi čtyři vakcíny v průběhu asi osmi let.

Takový tetanus až v době, kdy si můj imunitní system "dost sedl", po několika dětských chorobách.

Takové příušnice se předškolním klukům "dávaly/předávaly skoro záměrně. Viz odborné publikace. Atd.

Nemusím to řešit, naštěstí.

Zkráceno. Osobní náhled.

R. Mrovec 26.3.2020 12:49

Článek reflektuje autorovo přesvědčení o absolutních pozitivech očkování a vychází z postulátů druhé poloviny minulého století. Jak přibývá lidí s negativními zkušenostmi s očkováním, tak houstne tlak na jeho absolutní prosazování, což se této rozrůstající skupině nelíbí. Autor má bohužel škodolibou radost, že Covid 19 umožní, v rámci jeho přesvědčení, očkovací diktaturu. Je to v současné chvíli nemístné,zlomyslné a je to typickým příkladem, že cesta do pekel...

Z. Iva 26.3.2020 13:12

Proti hlouposti se bohužel očkovat nedá, ale vám by to stejně nepomohlo.

Š. Hašek 26.3.2020 16:04

Mírněte se.

Statistiky nežádoucích účinků jsou příliš vážné na trapné vtipkování.

Článek pana Vodvářky není sobotní chvilka anekdot.

V. Kain 26.3.2020 18:46

Dokud se nezmění podmínky prodeje živých a mrtvých zvířat všech druhů v Číně,tak se klidně může stát,že se koronaviru zbavíme a přilétne něco mnohem horšího a budeme zase ve stejně situaci ne-li horší.A nebo je tady další možnost,když se této doslova otřesné tradice nechtějí v Číně vzdát,tak se od této země odříznout.Bylo by to těžké,ale myslím,že bychom to i bez Číny zvládli a oni ať si klidně v této krvavé sadistické tradici pokračují jak je jim libo.

Š. Hašek 26.3.2020 19:46

Možná, že až se budete v létě koupat u Rakovníka, rybníků dost, malinko si loknete. Budete mít v ústech 1.3258 milionu kusů všelikého "svinstva".

Pokud mi něco pustí poštolka do sadu, mám to hlásit? Ta žere nedesinfikované myši!!!

Asi by na tu Čínu měli narukovat Drahoš s Pavlem. Konečně.

Odlehčeno, pane Kaine.

J. Krynický 26.3.2020 16:05

Přibývá lidí s negativními zkušenostmi sváděnými (obvykle neoprávněně) na očkování, zatímco lidé se zkušenostmi s neočkováním už prakticky vymřeli. Výsledkem jsou Mrovci.

Š. Hašek 26.3.2020 16:41

Statistiky se křiví, zatajují. absolutně se nebere v potaz, že některé choroby dřívějška byly choroby "nedostatečné výživy, vlhkých špeluněk, nedostatku Slunce. Nebere se v potaz, že to je KŠEFT.

Nedávno jsem zaslechl v tramvaji "přednášku" mladé (asi) lékařky, která naprosto plavala mezi imunitou po nemoci a nějakým vstříknutím šesti protilátek do krve (mimochodem tedy rovnou i do mozku) dítěti o váze 11 kg. Ani si nevšimla, že mnohé nemoci vstupují do těla přes ústa.

Vypadala hodně moderně. Viděl bych to na praktické zkušenosti tak deseti měsíců. No nic.

J. Lukavsky 26.3.2020 18:38

"rovnou i do mozku" dostat nějakou látku z krve do mozku je kupodivu dosti velký problém, např u antibiotik či jiných léků. Medicína je volba menšího zla a volíme mezi návratem dříve běžných dětských nemocí (TBC, obrna, spalničky, černý kašel, záškrt.....) na které umírala cca polovina dětí a nepochybnými problémy s očkováním v řádu promile. Nic nen zadarmo! J.L. end

Š. Hašek 26.3.2020 19:55

Nikoliv promile.

Nesledujete situaci. Jiná data je možno získat z dětských poraden/stacionářů pro "najednou" autisty, maličké nespáče ze dne na den, atd. A jiná od výrobců chemie a ministrů, kteří potom končí jako šéfíci reklamy v těch firmách.

Netvrdím, že není možno/nutno očkovat. Stejně jako netvrdím, že si nikdo v životě nesmí nikdy vzít Paralen.

Z. Iva 26.3.2020 22:57

Vy jste skutečně b.l.b.e.j, až to tříská dveřmi. Očkování není vstříknutí protilátek a do mozku se z krve jen tak snadno nic nedostane.

J. Jurax 26.3.2020 12:48

Výstižně napsáno. Souhlas.

Š. Hašek 26.3.2020 20:13

Nikoliv, nevýstižně, jako domovnice.

Zamíchán tam vir, který stále mutuje s definovaným očkování proti bakteriální (!!!) chorobě TBC (a jiným očkováním).

Podobné články čtu pravidelně v přílohových magazínech novin. O reklamách na deset všelikých očkování za rok (s účinkem dva roky) se raději nebudu zmiňovat.

P. Kubáč 26.3.2020 11:29

Jak ukazuje historie očkovacích látek z poslední doby bude mít očkovací látka proti koronaviru dvě etapy.

Nejrve bude hogo-fogo špatně otestovaná vakcína se spoustou nežádoucích účinků, kterou firmy rychle vyplivnou "aby se vydělalo na panice"

Pak teprve přijde opravdová vakcína jak by si ji představovali Pasteur, Sabin a Salk.

Š. Hašek 26.3.2020 11:45

Proti všem virům (zjednodušme na "typ chřipka") ono PAK zatím neexistuje.

Protože pokud by existovalo, už by se dávno (s velkou slávou) používalo. Pasteur vymyslel "něco malinko vedle".

Zde hodně kecy politiků, magazínů, internetu a majitelů firem, létají tam desítky miliard (dolarů). Celosvětově.

D. Rajninec 26.3.2020 10:29

Už druhý krát ? Koncom roka som sa nechal očkovať proti chrípke , stála 215 € /!/ , a poisťovňa ju preplatila ....možno to bola experimentálna vakcína aj proti SARS /Covid rodnej sestre našej "sprostej" obyčajnej chrípke . Veď sa aj lieči podobne , paralen, čaj s citronom , teplo domova .

Š. Hašek 26.3.2020 10:36

Koncem roku ..... zajímavé.

Něco mi říká, že jste byl naočkován typem viru "květen 2019".

Hlavně když Vám to proplatili, ten výrobce to vyrábí ZDARMA.

I. Podlásek 26.3.2020 10:09

Vážený pane doktore,

Poprvé ve svém životě s Vámi plně souhlasím a nemusel jsem Váš článek po prvních několika větách přeskočit. Dokonce dokážete něco napsat bez kopnutí do Zemana a Babiše. Díky

M. Malovec 26.3.2020 9:51

TĚM ROZUMOVĚ DEFICINÍM RODIČŮM BYCH VAKCÍNU NA CORONAVIRUS POSKYTL SPOLU S ODMÍTANÝM OČKOVÁNÍM JINÝCH NEBEZPEČNÝCH CHOROB.

Š. Hašek 26.3.2020 10:08

Pane Malovče,

já si to představuji tak, že zítra se k Vám dostaví policie, zakuklenci v igelitu, prdnou Vám injekci (vyzkoušena na deseti dobrovolnících, vymyšlená před týdnem) ...... a Vy ani neceknete.

Vaše vnoučata ovšem dostanou zředěnou, že? Mají menší prdelky.

Uznávám, že jste rozumově naddeficitní. Zdar!

Š. Hašek 26.3.2020 9:02

Nenechal.

Od lékaře bych čekal článek, kde se nemíchají hrušky a jablka. Doufám, pane Vodvářko, pane doktore, že jste si vědom toho, že lékaři nejsou ani zdaleka jednotni stran neustále se zvyšujícího počtu přikázaných očkování.

Plně jednotné jsou firmy, které očkovací vakcíny vyrábějí. (!!!)

Jsem řadový občan, který nečte jen reklamní letáky na všeliké očkování. Jsem rád, že v současnosti již nemáme malé děti a nemusíme tento problém řešit. Dále viz "šestivakcína" pro děti, staré jeden rok. Proč ne "desetivakcína"???

Zkráceno.

P. Adámek 26.3.2020 14:22

Myslím, že mícháte dvě věci. Já myslím, že sotva najdete lékaře (výjimky samozřejmě nevylučuji), který by řekl, že očkování je nesmysl a má se od něj upustit. Druhá věc, věc diskuse, je, jestli je to které očkování, ta která kombinace, v tom kterém věku, opravdu optimální. Tam jistě rozdíly jsou a je to dobře.

Š. Hašek 26.3.2020 16:01

Nemíchám, pane Adámku.

1. Výběr a nalezení lékařů "nepřidělovačů léků a všelikýc injekcí" nechte na mně. Daří se, nikoliv sotva. 2. Zákon ČR dovoluje odmítnout očkování ze zdravotních důvodů. 3. Ústava ČR dovoluje odmítnutí očkování. Státní školy nesmějí odmítnout toto "znění zákona". 4. O očkování vnoučat rozhodují moje děti a nekrafám jim do toho. 5. Minulost říká, že občas se lékaři dost krutě mýlili.

Souhlasím plně s Vámi, stran diskuse stran počtu očkování, věku batolat .... diskuse se vedou. Vtip je v tom, že řádný hlas má i výrobce preparátu. Nevím, jak Vy postupujete při koupi čehokoliv ..... já si příliš křiku výrobce nevšímám.

V. Povolný 26.3.2020 9:01

Bohužel existují takoví, kterým nedojde nikdy nic.