22.9.2021 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

GLOSA: Na diverzanty, ale...

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kalina 3.8.2021 21:42

2 pravdivé věty:

1. vakcíny jsou vyvinuté rychle, málo odzkoušené a mohou mít vedlejší nežádoucí účinky

2. covid se objevil náhle, nikdo ho pořádně nezná a může mít vedlejší nežádoucí účinky

Já bych jen prosil, aby si všichni co používají tu první větu si připomněli i tu druhou. Pak by totiž mohli říci: rozhodl jsem se vědomě riskovat tu nebo onu variantu přístupu. Rizika jsem si vyhodnotil a volím variantu jedna nebo dvě.

To je to samé, když se mele : neumírá se na kovid, ale s kovidem. Ale to platí i pro chřipečku, že ne na ni, ale s ní. A jistě bude i pár méně známých nemocí, které nám mohou zatopit a spolu s jinými neduhy s námi praštit o zem.

Trošku nadhledu.

J. Vintr 3.8.2021 23:11

Zkusil jste se zamyslet, proč nás média rok a půl krmila a dosud krmí údaji o počtu zemřelých S covidem a vůbec nikde se nedozvíte kolik lidí zemřelo NA covid? Kdyby se třeba ve statistice obětí dopravních nehod uváděli všichni zemřelí z jakýchkoliv příčin, kteří vlastnili řidičák (napadá mne spousta "opatření na snížení dopravní nehodovosti" , která by se tím dala odůvodnit), asi byste si řekl, že se někdo zbláznil, nebo si z nás dělají legraci. Přitom přesně tohle samé u obětí covidu bere většina lidí naprosto vážně a věří tomu, že ten zlý covid opravdu zabil tolik lidí. Měli bychom se ptát, PROČ se takhle lže. Kdyby ten covid byl opravdu tak nebezpečný, jak se nás snaží neustále přesvědčovat, nebylo by přece potřeba takhle hloupě lhát.

V. Hodorka 3.8.2021 18:45

Ti kdo brojili proti vstupu do jzd nelhali, ti kdo broji proti ockovani lzou. To je velky rozdil.

P. Vychodil 3.8.2021 19:14

a prečo klamú ?

A. Teply 3.8.2021 22:47

Nevím jak ty letáky, ale rozhodně lže propaganda o očkování. Víte např. že (viz oficiální dokumenty):

- očkování není schopno zajistit kolektivní imunitu a tím ani žádnou tečku - Izrael i CDC potvrdili, že očkovaní lidé přenáší nákazu stejně jako neočkovaní

- Pfizer byl nasazen po 45-denním testování - tak nelze zjistit dlouhodobé nežádoucí účinky ani náhodou

- Pfizer byl doporučen těhotným pouze na základě jednoduchých testů na gravidních potkanech

- vakcinace zajistí cca 3x nižší ochranu než prodělání nemoci (vyplývá z dat ÚZIS - vakcína do 24.5. selhala u 12,5% očkovaných, prodělání choroby jen u 4,2%)

- Izrael má aktuálně 18x větší počty nakažených než ČR - a to je naočkováno 90% seniorů a nejslabší proočkovanost je u dospělých 20-29 let - a to 70%

- očkování po 6 měsících chrání před nákazou jen 16% očkovaných (před těžkým průběhem ale chrání výrazně lépe)

Bohužel stále vítězí propaganda nad fakty.

R. Langer 3.8.2021 9:50

Účinnost očkování proti chřipce spočívá především ve víře. A protože věřící jsou vždycky pěkně agresivní parchanti, pokud mají přesilu, tak i když se dokáže, že je to lež, mohou za to vždycky jenom ti nevěřící. I kdyby najednou všichni ti očkovaní zdechli naráz. Což se nestane, protože naprostá většina lidí na zemi ten blbej kovid přechodila úplně normálně a bez následků, ale už teď je jasné že na podzim dostanou očkovaní chřipku úplně stejně jako všichni ostatní. Inkvizice už staví hranice! :-P

V. Stichhauer 3.8.2021 10:37

R^

V. Bok 3.8.2021 17:45

Ja chodím na očkování proti chripce vic jak 20 let. Jen dvakrát jsem to prošvihl, s nachlazením ci rýmou se nesmí očkovat. V obou případech jsem ji v únoru chytil a byla řádná. Takže, očkujte se. Není to na 100%, ale většinou to zabere.

R. Langer 3.8.2021 18:01

No, a já jsem na očkování proti chřipce nechodil nikdy, a měl jsem ji možná tak 5x za posledních 30 let. Takže není to na 100 %, ale obvykle to zabere.

U vás je to jasné, pokud jste si za celých 20 let nevybudoval ŽÁDNOU přirozenou imunitu, tak tu chřipku prostě dostanete automaticky. A dostanete ji i na podzim, jak říkám, protože proti ní OČKOVANÝ NEBUDETE. ;-)

Kromě toho, jak jste se mohl nachladit, a mít rýmu, když jste byl pořád očkovaný? 8-o

V. Bok 3.8.2021 19:41

Na chripku prirozena imunita neexistuje. No. Je par lidí, co prohlasuji ze chripka neni nemoc. Tohle rikal jeden hrdina, muj šef a skoncil bez ledvin... Znicila je vytvořená imunita po prechozenych chhripcickach.. takže kupředu...

J. Vintr 3.8.2021 20:40

Kdyby na chřipku neexistovala přirozená imunita, tak při každé epidemii onemocní deset milionů lidí. Ve skutečnosti onemocní jen cca jedno procento, kterému z nějakých důvodů ta přirozená imunita zrovna nefunguje.

P. Vychodil 3.8.2021 18:31

já nechodím na očkování proti chřipce už 70 let (či od kdy bylo toto očkování vymyšleno).

funguje to na 100% ! nikdy jsem chřipkou neonemocněl !

tudíž, dle vlastní zkušenosti ( a vlastní je nejlepší), se nikdy nedám očkovat proti chřipce, která se dnes nazývá kovid.

Ś. Svobodová 3.8.2021 11:23

Bojím se, že z toho není úniku. Politici slíbili lidem zázrak a ten se prostě uskuteční. Stejně jako zázrakem ustala vlna migrace a po zavedení Green Dealu zmizí klimatická změna. Ovšem prvním krokem je zbavit se viditelného a slyšitelného odporu.

L. Beneš 3.8.2021 13:43

Co slíbili politici lidem si lze přečíst. Co slíbili politici (na celém světě) představitelům pharmaindustrie, se nikdy nedozvíme. Můžeme jenom hádat.

Ś. Svobodová 3.8.2021 17:22

Minimálně jim poskytly takovou právní oporu, že bude nemožné vysoudit jakoukoliv náhradu v případě újmy po očkování.

V. Bok 3.8.2021 17:52

No, vite, politici jsou ... Tento, ale v tomhle postupují správně, a situaci uz maji pod kontrolou, jsou vyvinuty účinné postupy a nekolik leku a vakcin. Mimochodem, bylo jiz pouzito 2,5 miliardy davek, z toho miliarda a půl v Číně. Takze takhle nebyla otestovana zadna vakcina pred tim.

Vite, jsou tu fakta, ktera ipravdu nelze vyvratit. Pokud tomu nevěříte, nu, prosim. Ale noste alespon rousku... Covid existuje va je velmi nebezpecny a smrtelny. Nekolik mych znamych jiz na to umrelo. Vsichni ovsem v prvním čtvrtletí. Nesstacili se ockovat. Od te doby nikdo.

R. Langer 3.8.2021 18:05

Otestované to bude ve skutečnosti až na podzim, a dlouhodobé následky se mohou klidně projevit až za několik let. Ale věřte si, čemu chcete. Já vám říkám, že na podzim na vás čeká velké překvapení! ;-)

Ś. Svobodová 3.8.2021 20:09

Já jsem prodělanec. Byla to moje druhá chřipka (nikoliv nachlazení) v životě a ta první v r. 94 stála fakt za to. U téhle jsem jen měla horečku a spala. Na celé téhle situaci mně nejvíc štve ta urputnost, se kterou se snaží prosadit vakcinaci u lidí, kteří to nepotřebují. V republice máme cca 4 miliony promořených, kteří mají očividně protilátky. Ministerstvo to nezajímá a vymýšlí zástupné důvody proč je neuznávat. Raději je bude donekonečna očkovat vakcínou vyrobenou pro mutaci, která už je pasé a která na novou mutaci nefunguje.

P. Milan 3.8.2021 14:32

"Což se nestane, protože naprostá většina lidí na zemi ten blbej kovid přechodila úplně normálně a bez následků", jen někteří podivní narušitelé si drze zemřeli. :-(

Takový týden či dva v nemocnici, se šlauchem v nose, by vám dost prospěl, ačkoliv zaručená léčba hlouposti není ani to. Ale většinou to pomůže.

P. Vychodil 3.8.2021 15:31

nejsem masochista, šlauchy v čemkoliv rád přenechám chtivým...

je nicméně překvapující, jak mnozí vystrašenci trpí představou, že bez píchance prostě kovid musí dostat a zemřít v krutých bolestech, zatímco opíchaní jsou za vodou...Izrael je živým příkladem jak je všechno jinak...

P. Milan 3.8.2021 17:04

S píchancem je prostě menší pravděpodobnost šlauchu. Nic víc v tom není.

P. Vychodil 3.8.2021 17:18

izrael či někde jinde se brzy prokáže, že to může být i naopak...nic víc v tom není...

Ś. Svobodová 3.8.2021 17:30

Menší pravděpodobnost šlauchu nezaručuje ani tak vakcína, jako věk, kondice a dobrý imunitní systém. Ale chápu, že ve vyšším věku je píchanec přijatelnou variantou. Kdyby mi bylo 70+, tak bych se asi očknout dala. Takhle jsem deset dní a nocí prospala, ani žádné léky jsem nebrala. Byl to pěknej šlofíček. :-)

P. Vychodil 3.8.2021 18:36

věřím, že se svým přístupem k životu, až vám bude 70+, rozhodně se nenecháte uštknout...:-)

R. Langer 3.8.2021 18:10

Hm, víte, já nikoho se šlauchem v nose, co umřel na kovid neznám. Jenom pár lidí, co kovid normálně přechodili. Jeden na tom byl tak špatně, že byl týden v posteli.

Ale jsem zvědavý, co budete říkat, až budete se šlauchem v nose ležet týden či dva na nečekané komplikace po očkování, ale jestli vám to prospěje a vyjasní se vám konečně mozek, to netuším. :-P

J. Sedlář 3.8.2021 18:44

No Vám by prospěla gumoléčba, ale teké Vás nenutím. Pudete dobrovolně?

I. Polák 3.8.2021 9:12

Jsem zásadně proti cenzuře, ale svoboda slova není beztrestně lhát. Bohužel jediný prostředek přípustný ve svobodném státě je, vymáhat u soudu náhradu škody, kterou někdo někomu lhaním způsobil.

Soudy pracují tak jak známe, ale přesto se někdy někdo pozitivního rozsudku dočká.

A teď si představte, že šířením lží se podařilo s jistotou to, že pár neočkovaných lidí zemřelo na covid přesto, že po očkování by jich většina přežila. Asi ne spolehlivě všichni. Ano, nikdo nedokáže, že právě. tenhle jedinec by to přežil. ...

P. Vychodil 3.8.2021 9:17

...pár neočkovanců zemřelo,většina očkovanců přežila...tudíž jste správně uvedl, že v obou skupinách většina přežila, několik zemřelo...teprve budoucnost ukáže, jaké je skore...

R. Langer 3.8.2021 9:53

Ano, pár neočkovaných zemřelo, ale miliardy jich zcela bez následků přežilo. Nemám tedy z chřipky žádné obavy. ;-D

Z. Lapil 3.8.2021 9:55

Lhaním myslíte tvrzení, že vakcína je k ničemu? Zrovna na Valašsku (= okres Vsetín, přesnější údaj nemám) je za minulý týden 7 infikovaných (ne nutně nemocných), neboli 2,8/100 000 obyvatel, takže to vypadá, že naopak funguje NEočkování. Pravda - včera to byli 4 lidé neboli 1,48/100 000, takže zrovna včera tři přibyli.

Jenom poprosím - se slovem lež zacházejte opatrněji. Vakcína, a to žádná, není stoprocentní, takže pravdu mají jak ti, kteří tvrdí, že nefunguje (ano - někdy nefunguje), tak ti, kteří tvrdí, že funguje (ano - někdy funguje).

Připomínám, že se ke všemu bavíme nejen o různých vakcínách, ale i o nemoci, která je dost vybíravá, takže i když přejdeme na pravděpodobnosti, musíme hodně pečlivě definovat, abychom se bavili aspoň přibližně o tomtéž.