15.8.2022 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

GLOSA: Míříme k imunitě?

Proč se necháváme očkovat? Motivace se různí. Ti starší hlavně pro vlastní bezpečí. Mladší spíše proto, aby získali úlevy a svobody. A k tomu se stále znovu opakuje výraz kolektivní imunita.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jirka 25.6.2021 15:16

Tak, jako se za poslední rok umíralo "s koronavirem" a lékaři nám bez uzardění tvrdili, že nebýt proklaté pandemie, mohli ti předčasně zemřelí osmdesátníci ještě mnoho let těžce pracovat v lomu, tak by se umíralo "s vakcínou" a stejní lékaři by halasně dokazovali, že vakcína rozhodně ani v nejmenším nepřispěla k úmrtí očkovaného.

A lidé by se v údivu nad tou moudrostí ochotně stavěli do front na očkování proti vakcině...

P. Vychodil 25.6.2021 15:24

:-):-):-) ale smutné na tom je, že je obtížné věřit doktorovi...pokládám je všechny (tedy většinu) za prodejné děvky, které naprosto nezajímá pacient, jen zisk...mluvím z vlastní zkušenosti, kdy mě doktoři, všechno profesoři, docenti, PhD, dostali na (naštěstí dočasně) invalidní vozík... a co řekli ?, "příště si zjistěte více názorů (na konkrétní léčbu) "

J. Jirka 25.6.2021 15:47

Mám mezi lékaři pár přátel a všichni mě ujišťují, že rozhodně dokážu umřít i sám bez jejich přičinění.

Ostatně, přes třicet let jsem nebyl u doktora (a předtím jen na povinných preventivních prohlídkách) a nikdy jsem jejich služby nepotřeboval.

D. Bowman 25.6.2021 16:22

A Vy jste to nakonec rozchodil, pane Vychodil :-)

V rodině a mezi známejma mám několik doktorů (kapacit). A víceméně všichni se shodují, že doktora volat, až když se plazíte bolestí. A i pak honem pryč, léky hodit do kanálu a hlavně se uzdravit sám a nespoléhat na zázrak v bílém plášti.

P. Milan 25.6.2021 13:01

Budete-li mít kliku, obejdete se bez nemocnice a bez kyslíku.

J. Nevrkla 25.6.2021 13:23

Až tak se nebojím, myslím, že mám po covidu lepší i únoru než po několika injekcích.

J. Herodek 25.6.2021 16:13

Máte to v hlavě, pane Milane, hodně popletené. Ale chápu to. Ne každý by ustál covid PR masakr. Vidíte situaci v zrcadle. Realita je taková, že musíte mít velkou smůlu, abyste skončil na kyslíku v nemocnici.

P. Milan 25.6.2021 13:02

Budete-li mít kliku, obejdete se bez nemocnice a bez kyslíku.

J. Jirka 25.6.2021 13:08

Budete-li vážně velkou mít kliku, podaří se vám příště příspěvek odeslat jen jednou...

P. Vychodil 25.6.2021 15:03

samozřejmě ! Ale opravil bych ten výrok na tvrzení, že pokud se budeme starat o své zdraví, a to aniž bychom do sebe museli cpát nějaké chemikálie, tak nám nic vážného nehrozí...souhlasíte !

M. Sedláček 25.6.2021 15:15

Budete-li mít kliku, nebudete mít rakovinu. ;-D

J. David 25.6.2021 12:03

Očkování jakýmsi sajrajtem na bázi RNA od různých farmaceutických firem (narychlo lučebněných a MMA schválených/neschválených), toť byznys století. A co se vyrojilo epidemiologů, samý Pasteur. Nic proti vakcinaci, ale... Už jsem na stáro z těch dienstreglamá a chaosu v determinanci "v sobotu večer, v pondělí ráno" krapánek zblblej, který futrál si mám kdy a kde nasadit na šnóbl, a jaké certifikační lejstro musím mít, abych v krčmě mohl vylemtat žejdlík plzeňského "půllitr moku, za půllitrovou minci". Raději domácí konzumace, pohoda, láce a i chuťové čivy si přijdou na své, mariáš se soudkem také doma zvládneme pod přístřeším, než se přít a vadit s vyděšeným putykářem, že na něho hupsne hygiena, zdali mariášníci (4 jsou v normě) a mají relevantní doklady o Covid-frei, či soupravu antigenního testu na mrmle na "lízátku". Vakcinace? Po injekci vakciny (nevím co je to za sajrajt) známý leží jak lazar v kanafasu a jektá chrupem. A není sám. Tož tak, kdo chce, nechť se nechá očkovat, jeho volba.

J. Jirka 25.6.2021 12:57

Do tří let bude vše, od přístupu na internet přes možnost vstupu do obchodů a restaurací až po možnost využití veřejné i soukromé dopravy navázáno na "covid" pas, který byl ještě před půl rokem zlovolnou dezinformací.

Nebude se to samozřejmě jmenovat covid pas, ale nějak jako "jednotný průkaz identity", kde jedním ze záznamů bude i očkovací průkaz.

M. Sedláček 25.6.2021 15:14

To není možné. Covidpas je přeci jasná dezinformace, jak psalo naše ministerstvo pravdy, ne?

J. Jirka 25.6.2021 15:25

1970: Máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás.

2022: Máš-li covidpas, můžeš mezi nás.

Covidpas byla zlovolná dezinformace, protože se bude jmenovat úplně jinak.

M. Boháček 25.6.2021 11:34

Dlouhé minuty se rozhoduje v restauraci, kterou z desítek pizz si dá, hodiny vybírá a prochází všechny parametry nejnovějšího foťáku nebo televize, které si chce pořídit, ale zásadní rozhodnutí, která na dlouhé roky mohou ovlivnit jeho život, vlastně neřeší.

Sám jsem vždy bezhlavě věřil očkování, lékařům a potažmo i farmaceutickým firmám, které je tak rády zvou na semináře a kongresy, kde ten, či onen preparát do nebe vychvalují.Přeci by lékař nebyl neinformovaný, lempl, nebo dokonce záměrně nelhal. Přeci by si farmaceutická firma neodvážila falšovat data a výsledky studií a klinických zkoušek.

Bohužel uplynulý rok mě přesvědčil o jediném velkém ANO! Ano, všechno toto by si bez mrknutí oka dovolili a ještě mnohem víc.

Ovšem je tu jeden rozdíl – co se dříve dělo v malém a pokoutně, teď vyhřezlo na povrch a děje se doslova v planetárním měřítku.

Lékaři zapomněli na většinu pouček, které se učili na školách a poslušně nastoupili do mašinérie – výše, rychleji, dále. Propůjčují se očkovacím maratonům podmínečně sválenou látkou, o které se často nenamáhají něco zjišťovat – přeci by jim „autority“ nelhaly.

Poměrně zarážející čísla přicházejí ze systému VAERS, který hlásí nežádoucí účinky a úmrtí po očkování ve Spojených státech: https://www.openvaers.com/covid-data/mortality Nevím, jestli se dříve jednalo o určitou „podreportovanost“, nebo kde je zakopaný pes, ale PATNÁCTINÁSOBNÝ nárůst úmrtí po očkování, jen v USA za půl roku, mi přijde poměrně zásadní, že by si zasloužil alespoň to, aby se lidé začali ptát, nebo si jen položili banální otázku „Cui bono“?

https://echo24.cz/a/Sk7LZ/neni-to-jen-tecka-do-chorvatska

J. Jirka 25.6.2021 13:07

... co se dříve dělo v malém a pokoutně...?

Viz aféra Oxykodon (OxyContin), která udělala z poloviny Američanů drogově závislé a smrt v důsledku předávkování tímto lékem je v USA pátou nejpravděpodobnější příčinou smrti.

Ś. Svobodová 25.6.2021 9:07

Další z řady článečků dávající rovnítko mezi imunitu a očkování. Lidé s protilátkami po nemoci jako by úředně neexistovali.

M. Miky 25.6.2021 9:26

Protilátky po nemoci jsou nepodstatné, ty jsou zadarmo a chrání proti reinfekci. Hlavní jsou ty placené z experimentální "vakcíny", třetí vlnu si rozvracet nedáme!

Ś. Svobodová 25.6.2021 10:09

Tak tak. Vakcín je dost a expirace nejsou nekonečné. Jestli neseženou dost dobrovolníků, budou do těch stávajících bodat třetí a čtvrtou dávku, aby se to jako vždycky nevylilo.

S. Kubů 25.6.2021 10:52

Že naše "autority" neuznávají přítomnost protilátek proti SARS-CoV-2 (jakýchkoliv, v jakémkoliv titru a kdykoliv v minulosti) jako zřejmý důkaz o prodělání covid-19, to pokládám za skandální a neobhajitelné.

J. Nevrkla 25.6.2021 12:10

R^R^ A ani se nikdo neobtezuje tu nelogičnost vysvětlovat. Špinavá hra, jinak si to nedovedu vysvětlit.

J. Jirka 25.6.2021 13:46

Ale kdepak, současné vakcíny už jsou zaplacené, úplatky rozdány, tak mohou klidně jít "do kanálu".

Teď je třeba začít úplně nové kolečko, které bude slibovat věčné zdraví - samozřejmě jen do další vlny pandemie. A tak to půjde stále dokola až do té doby, kdy celý svět zbankrotuje...

Pak se bude místo vakcíny nabízet kouzelný amulet výměnou za cibuli, bramboru, mrkev nebo krysu... ;-D

J. David 25.6.2021 12:12

A k tomu certifikované lejstro za správní poplatek. Ještě zavést rektální výtěry, ale ty již vládními nařízeními máme, verchuška si s námi občany vytírá (víte co).

P. Vychodil 25.6.2021 8:54

kdyby, jak píše autor, se začalo se skutečnou osvětou, založenou na dostupných nezkreslených informacích, tak celý vakcinační business hodně rychle skončí...

M. Miky 25.6.2021 9:27

...a začnou soudní procesy.

R. Langer 25.6.2021 6:17

"Kolektivní imunita" proti jakékoliv chřipce sahá nejdál do příštího jara, přičemž i o tom se dá dost polemizovat, takže nevím, proč se takovými bludy vůbec zaobíráte, pane autore. Chřipka tady BYLA, JE A BUDE! A nějakými "opatřeními" proti ní lze jedině vybudovat novou totalitu (což je evidentně cílem v celé EU), přičemž na nějaké "vymýcení chripky" to pochopitelně žádný vliv mít nebude. :-P

P. Milan 25.6.2021 8:31

Chřipka jo. Koroňák - uvidíme.

Ś. Svobodová 25.6.2021 10:14

Koroňák je klasická kapénková infekce. Vymítit se nedá. Musíte si na ní zvyknout.

R. Langer 25.6.2021 10:19

Neuvidíme. Je to chřipka. :-P