18.10.2019 | Svátek má Lukáš


GLOSA: Michal Horáček je frajer

31.1.2018

Výborný textař a středně úspěšný kandidát na prezidenta řekl toto: „Dělal jsem všechno pro to, aby Miloš Zeman v prezidentské volbě nevyhrál, ale jelikož přesto vyhrál, bude i on mým prezidentem.“ Na vlastní uši jsem to neslyšel, ale zahlédl jsem to v den voleb okolo půlnoci na Seznamu. Pokud je to pravda, připomíná mi tento výrok, a to i co do „velikosti“, podobný proslulý Voltairův výrok: „S vaším názorem sice nesouhlasím, ale udělám všechno pro to, abyste ho mohl svobodně říkat.“

Naproti tomu jsem zaznamenal též sdělení poraženého kandidáta profesora Drahoše, že: „Zemanovy skalní voliče by nepřesvědčil ani párem koní.“ Já osobně jsem Zemana volil,ale za skalního voliče se nepovažuji, takže nevím, jestli má profesor pravdu. Nicméně mě nenapadá nic podstatného, čím by mohl profesor Drahoš Zemanovy voliče, ať už skalní, či obyčejné, přesvědčit.

Ale vaťme se k frajerskému výroku Michala Horáčka. Pokud by Zemanovi odpůrci ten výrok vůbec zaznamenali a následně si položili otázku, co tím pan Horáček myslel, zřejmě by došli k závěru, že on považuje za dobré respektovat vítěze demokratické volby, i když s ním dříve nesouhlasil a zřejmě ani v budoucnu s ním souhlasit nebude. Tím ovšem projevuje velikost, kterou jsem u něj dříve nezaznamenal.

A kdyby si Zemanovi odpůrci z pana Horáčka vzali v tomto příklad a také přijali Zemanovo vítězství v řádné demokratické volbě jako prostý fakt, a to bez zpochybňování, různých jedovatostí či dokonce urážek nejen prezidenta, ale zejména jeho voličů, tak by mohlo nastat co? No, mohlo by nastat toto:

Za výrazného prezidenta Havla proběhla Sametová revoluce, kdy moc sametově, bez jediného výstřelu, přešla z rukou totalitních komunistů do rukou budoucích demokratů. Za výrazného premiéra Klause, pozdějšího výrazného prezidenta, se Československo sametově rozdělilo na dva suverénní státy, nejenže bez jediného výstřelu, ale i bez nadávek a zloby. A za výrazného prezidenta Zemana by mohlo dojít k postupnému sjednocování rozdělené společnosti. Ano, mohlo by, ale… Jistým důležitým faktorem v tomto zatím fiktivním procesu ovšem bude hrát i sám prezident Zeman. Naše malá vnučka Anežka nás ještě před volbou překvapila slovy (kde je slyšela, nevím), že Zeman slíbil, že se polepší.

Uvidíme, zda pan Horáček v budoucnu dodrží, co řekl, a uvidíme také, jestli i prezident Zeman dodrží to, co slíbil. Pak už záleží jenom na elitě, aby potvrdila či vyvrátila, zda je skutečnou Elitou. A taky na ostatních lidech.

A taky se teprve uvidí, jestli jsem spíše prognostik, nebo optimista, nebo aspoň trochu obojí…KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.