19.11.2019 | Svátek má AlžbětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Mí profesořiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 398, poslední: 11.11.2009 13:47, přehled diskusí

Moji profesoři a docenti:
Autor: ivča Datum: 11.11.2009 13:47

 Také si pamatuji profesory, docenty i asistenty z "vejšky", index mám doma schovaný už hodně dlouho, diplom a atestační index také.

Paní Řápková nezklamala ani jako člověk natož jako členka ODS. Nikdy mi nebyxla sympatická osobně ani svými činy na radnici- ale na každého jednou dojde.Má to spočítané,vlastní vinou.

A tu mame najnovsi vyvoj:
Autor: V. Hoffman Datum: 8.11.2009 20:44

http://www.novinky.cz/domaci/183711-protokoly-byvale-studentky-rapkove-jsou-prazdne-rika-pospisil.html

Takze tie zaznamy o jej zapoctoch a skuskach na fakulte existuju. A su uplne prazdne.

No, takze pokial by sme este stale uvazovali o nechutnom komplote na poctivu studentku Rapkovu, museli by spiklenci spatne sfalsovat zaznamy na fakulte /predpokladam, ze tie archy sa netykaju len jedneho studenta/, ukradnut p. Rapkovej index a vsetky priebezne dokumenty a vymazat jej pamat, aby si nevedela spomenut ani na jedneho skusajuceho.;-P  No to su mi veci.;-D

Re: A tu mame najnovsi vyvoj:
Autor: TK Datum: 8.11.2009 23:17

tak o by sa naozaj v Čobolsku stáť nemohlo ;-D

nic nového pod sluncem...:
Autor: Franta Datum: 8.11.2009 18:13

Nic nového pod sluncem. Před mnoha lety, ještě za socialismu, jsem studoval na ČVUT FSI. A tam tehdy byli také protekční studenti. Jedna skupina protekčních byla ze "spřáteleného" zahraničí. Nikdo nevěděl, kdy tito "studenti" chodili na zkoušky, ale při zápisu do dalšího ročníku měli vše v pořádku... Že ve druháku neuměli derivovat, nikoho z netrápilo. Inu byli "spřátelení".

Druhou skupinou byli synáčkové prominentů. Ti chodili s námi normálně na přednášky i na zkoušky i na pivo... Ale když z nějaké zkoušky 2x prolítli, potřetí šli na jisto. Někdo někam zavolal, a na potřetí to "vyšlo".

Protože moje 3 děti studovali na VŠ, vidím, že se školství za 30 let mnoho nezměnilo. Rozhodně i dnes jsou zde také synáčkové a dcerušky prominentů, i zaostalí prominenti, kteří nebýt prominenty tak nikdy žádnou vysokou školu nevystudují. 

Proto mě nepřekvapuje Plzeňská fakulta, ta měla "jen" tu smůlu, že to na ni prasklo. Vedení to dělalo prostě příliš okatě a mysleli si, že mohou prostě úplně cokoliv. A tak někteří dostali tituly za nic, resp. možná za příslib budoucí spolupráce... Pokud by prominenti "jako" chodili na přednášky, "jako" na zkoušky, dostali by titul, a nikdo by zřejmě nemohl nic zpochybňovat.

Co je ovšem nejsmutnější, že zúčastnění nemohou nejít řešení - a tak na sebe podávají trestní oznámení a žaloby a... inu právníci. Zatím však nikdo nenavrhl změnu systému, aby se nedalo podvádět. Kdysi na ČVUT byl (dnes jistě zastaralý) systém kartiček,kterým jsme se hlásili na zkoušky. A zkoušející pak tyto na tyto kartičky napsal známku a předal ji na studijní oddělení. Abychom mohli do dalšího ročníku, šli jsme k zápisu, kde se kontrolovalo zda souhlasí všechny zkoušky a zápočty v indexu i na kartičkách. Jistě se podvádělo, ale asi se nedala technika udělat za pár měsíců... Proto si myslím, že je nutné změnit systém, ale hlavně všichni lidé musí nézt odpovědnost za svoji práci. A pokud někdo podvede, měl by být okamžitě vyhozen. To je nejlepší systém...  

Re: nic nového pod sluncem...:
Autor: LadaHaksna Datum: 8.11.2009 19:14

To teda nesouhlasím. Za komoušů VŠICHNI tu školu absolvovali i když prominenti s pomocí, pokud to potřebovali. Ale dneska získávají ti h+jzlové titul bez absolvování školy. A Pospíšil to přišel žehlit, místo toho aby křičel, že takové školy nemí existovat.

Re: nic nového pod sluncem...:
Autor: Franta Datum: 8.11.2009 20:26

Prosím tě, přečti si to ještě jednou a pak se vyjádři.

Jo?

Re: nic nového pod sluncem...:
Autor: Repetent Ždimera Datum: 8.11.2009 22:39

Napotřetí to tomu, kdo tam skutečně chodil a zkoušející ho znal z přednášek či cvičení dali, dávají a budou dávat za každého režimu a nemusí být prominent - prostě ze soucitu. Možná, že na medině mohl vyjímečně převládnout soucit s možnými budoucími pacienty a tak je napotřetí vyhodíli. Prominentní kádři chodili vždy obzvlášť poctivě - studium měli jako stranický úkol. :-)

Re: nic nového pod sluncem...:
Autor: Patron Divný Datum: 8.11.2009 22:53

S tím soucitem to neplatí všeobecně. Vím o lidech, kteří vyletěli ve čtvrťáku a přitom to úplní mimoňové nebyli. Slyšel jste někdy termín "zasednout si na někoho"?

Re: nic nového pod sluncem...:
Autor: Repetent Ždimera Datum: 9.11.2009 7:23

Skutečně si tak pozdní ukončení studia u poctivě chodících vysokoškoláků nepamatuju - působil totiž velmi nelítostný bič v podobě roku nepodmíněné vojny navíc a dvouletou vojnu kvůli jedné zkoušce si každý sakra rozmyslel.

Re: nic nového pod sluncem...:
Autor: Patron Divný Datum: 8.11.2009 22:34

Já myslím, že děti tehdejších prominentů si těch pět let studentského života rády užily, tenkrát přece nebylo kam spěchat. Jinak by se byla nějaká ta cestička k turbostudiu určitě našla.

To co se předvádí:
Autor: Dolly Datum: 8.11.2009 11:17

v současné "demokratické" době ve školství nás nutně vrací zpátky na stromy. Stáváme se robotárnou a plechárnou cizích firem, což může být i úmysl. Vůbec historicky vzato vztah ke vzdělání v tomto prostoru je podezřele kontraproduktivní.

Re: To co se předvádí:
Autor: David Datum: 8.11.2009 14:23

Podle mě patří zpátky na strom ten, kdo nedokáže dát dohromady souvislý příspěvek. Vaše věta A vůbec nesouvisí s B a tak jste do toho narval pro jistotu ještě C.

Dále, pokud si myslíte, že demokratické školství nemá úroveň, tak se podívejte na univerzizy v USA.

Re: To co se předvádí:
Autor: Jenda Datum: 8.11.2009 14:50

Na ktere? Na tech dvacet znamych, nebo na ty stovky normalnich?

Re: To co se předvádí:
Autor: David Datum: 8.11.2009 15:48

Kolik z těch dvaceti známých má nebo měla ČR? Nebo bývalé země východního bloku?

Re: To co se předvádí:
Autor: Hrad Datum: 8.11.2009 17:20

Nick David pyšnící se logikou(předcházející poznámka) dokáže skvělé věci. Žáci v tercii se v zeměpise učí, že srovnání je možné jen u "věcí" které jsou stejně rozměrné. Přes 303 mil. obyvatel a ČR? Víš kastráte hovězí, kolik je v USA metropolitních oblastí, u kterých by srovnání mohlo mýt smysl? Proč si jen matka místo tebe nenechala raději čápa. (Y) ...nevíš? Aspoň nezapomeneš.  

Re: To co se předvádí:
Autor: Hrad Datum: 8.11.2009 17:28

Boha, já jsem skoro na úrovní Davida.   ....mýt....;-D, aby se zde nebál;-€ 

Re: To co se předvádí:
Autor: LadaHaksna Datum: 8.11.2009 19:22

Co říká David se mi nelíbí. Jenže on srovnává věci abstraktní - demokratické a nedemokratické školství. A tvoje tvrzení, že se srovnávají jen věci stejně velké .. no comment

Re: To co se předvádí:
Autor: Dolly Datum: 8.11.2009 20:26

V diskuzích se snažím být stručná, takže: První kapitalisté, kteří se objevili v republice, naše dělníky a obecně obyvatelstvo považovali za lepší opice. Pročež tomuto předpokladu (B) uzpůsobili i technologie, které k nám občas i přivezli. Jelikož ale náš tehdejší systém škol v kvalitě (tedy nikoliv počtem titulů) se jevil, a myslím že i byl, jako lepší, tak se z ministerstva školství vyvalilo tolik nesmyslných výmyslů, které se nazývají reforma školství, abychom se v titulech kapitalistům vyrovnali. Dosáhli jsme tím ale pouze devastace školství (A). Další bod (C) je obecně sdělován těmi, kteří už jsou za hranicemi a počátek umísťují tak k Bílé hoře. Srovnávat školství ve státech a v ČR je obtížné. Těžko se asi bude hledat nějaký společný jmenovatel uvažovaného srovnání. Stručně mi to nevyšlo, ale občas na tom stromě je lépe (D).

Nemám rád Zemana, ale v jednom měl pravdu:
Autor: Rak Datum: 8.11.2009 10:40

Novináři jsou opravdů hnůj !

Re: Nemám rád Zemana, ale v jednom měl pravdu:
Autor: I-Worm Datum: 8.11.2009 15:00

ovšem politici, politici, ti jsou - teda, znám hodně sprostejch slov, ale na politiky jsem krátkej, ty pojmenovat nedokážu...a jejich fandové jsou ještě horší, a to prosím, napříč politickým spektrem!

Re: Nemám rád Zemana, ale v jednom měl pravdu:
Autor: kurbet Datum: 8.11.2009 18:04

Novináři ale opravdůůůůůůůůůů umějí psát.

Vlk se nažere a koza zůstane celá:
Autor: Abraham Datum: 8.11.2009 10:30

Umíte si představit, že by to na právnické fakultě v Plzni po " disertační práci" proděkana neprasklo? . Už po mnoho let o tom štěbetají vrabci na střeše. Je to špička ledovce, co teprve soukromé vysoké školy? . Akreditace se po roce 1990 dávaly jako na běžícím pásu. Ale interní předpisy ve školách byla záležitost rektora, ev. potažmo děkana příslušné fakulty. Kdyby byly nejen dobře propracované interní předpisy včetně řád archivačního , ale v rámci kontolních ,mechanizmů i dodržované, tak by nemohlo ke ztrátám docházet.   Mám obavu, že se kontrola soustředí pouze na tuto fakultu a kapitola se uzavře. Akreditační komise svoji kapacitou těžko prověří všechny vysoké školy. Vlk se asi nažere,  a koza zůstane celá. 

Zapomnělo se také na bývalého poslance z Ostravska  Honajzra jak vystudoval při funkci.

Jenom pro zajímavost.Blahé paměti na střední škole s maturitou při zaměstnání dálkově ku př. ( jednou za tři neděle na tři dny) byl rovněž index nutný, a pět let studia bez vyjímky.   

Řápková má:
Autor: čtenář Datum: 8.11.2009 9:39

všech pět pohromadě. V případě, že jí jdou po krku podobně "objektivní investigativci" jako se teď děje, je jasné, že všechno, co řekne bude použito proti ní. Proto jediná správná odpověď dotyčným !investigativcům" je taková, kterou dal ve Švejkovi MUC. Bedřich Welfer na jednu každou otázku z předloženého písemného seznamu, aby jako složil zkoušku a mohl být povolán na frontu jako válečný doktor, totiž: "Lecken Sie mich am ... "  Přesto Welfer ve Švejkovi zkoušku udělal a skončil ve Švejkově ešalonu. Řápková je zřejmě schopná politička, protože si tuto skutečnost uvědomuje. Jestli jí to ale pomůže a neskončí jako Welfer, je jiná otázka.

Re: Řápková má:
Autor: PRASI DENT Datum: 8.11.2009 9:53

Možná má i šest pohromadě, když se nechce pochlubit čím že si to vydobyla titul....Porna je všede kolem dost....Nebo by to byl umělecký akt...

Re: Řápková má:
Autor: jirka.s. Datum: 8.11.2009 9:58

Prokopnutej baraban zase perlí !!!8-o 

Re: Řápková má:
Autor: Hrad Datum: 8.11.2009 18:54

Tato operace se ti Yrko  jak vidět, povedla. Být pokračováním dílka  pana  Crementa Xaviera,

http://www.knihkupec.cz/detail.asp?IDbook=12100

stojí za to. ;-P 

Re: Řápková má:
Autor: Jirka.s. Datum: 8.11.2009 19:07

Docela by mne zajímalo, kolik by musel případný pacient zaplatit za tvůj "mozek, hovnožroute !!! ;-D

Re: Řápková má:
Autor: V Datum: 8.11.2009 10:22

...Řápková je žřejmě schopná politička. Pane čtenáři , to nadhozené "zřejmě",  je od  Vás krajně nekusné  slovo. Ona totiž byla navržena do voleb,na kandidátce ODS v severočeském kraji,  na druhé místo , za Gandaloviče, který má předpoklady stát se předsedou této strany. Ze strany předáků této strany nic proti ní nic nezaznělo a to jistě cítí joko velkou podporu Takovéto pochyby( zřejmě, asi?), bych od tak sečtělého "čtenáře" , který cituje pasáže ze Švejka, nikdy nečekal. 

Re: Řápková má:
Autor: I-Worm Datum: 8.11.2009 15:07

vono zase, když bude nejhůř, tak se předáci této strany od ní odvrátí s hnusem... Pohoršuje li tě pravá ruka tvá...

Vašnosto,:
Autor: Kylchap Datum: 8.11.2009 23:35

Řápková souloží s mafiánem, který je neoficiálním vůdcem ODS v Ústeckém kraji.