10.8.2020 | Svátek má Vavřinec


Diskuse k článku

GLOSA: Máme to v rukou

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Benýšek 31.7.2020 14:45

Nadále si hrajeme (mnozí nejsou schopni to prokouknout, mnozí v duchu ano, ale veřejně se proti tomu neozvou, a z nich leckteří proto, že jsou na tom více či méně finančně zainteresovaní) na to: Že ani ne chřipka je horší než mor. Že být nakažen rovná se být nemocen, a to rovná se být druhým smrtelně nebezpečný. Že umřít s nemocí (či s virem) je totéž jako umřít na nemoc (či virus). Že roušky spolehlivě chrání (zevnitř ven), ale jen tam, kde žádná nákaza široko daleko není (ale jakmile se nákaza někde objeví, pouhé roušky nestačí, a je třeba hupky-dupky všichni do karantény). Že nakonec nezbude nežli promořovat, ale bez sebemešního zvyšování počtu nakažených (když někdy titíž, kdo navrhovali promoření, se pak první vyděsili, zvedl-li se někde počet nakažených). Atd., atd.

Zvažuji navrhnout gen. tajemníkovi OSN zavést nový letopočet. Letošek by byl tak rokem nula A.C. (Anno Coroni). Staromódní Ježíš je sice možná vítězem nad smrtí, ale jeho ovečky zjevně nejsou vítězy nad koronou (ale naopak bojí se jí tak, jak se nikdy nikdo soudný žádné nemoci nebál). A navíc, bylo by to moderně multi-kulti správnější - mít v základu letopočtu něco tak univerzálního, co se nevyhne vůbec nikomu (to doposud uměla jen ta smrt).

Š. Hašek 31.7.2020 19:00

Pane Benýšku,

asi jsme ve stejné partě.

Je nás víc, ale nejsme v televizi. Tutově znám dva lékaře. Oba neřeší furt nějaké očkování ......

R. Benýšek 3.8.2020 12:10

Odpovídám až teď, přes víkend jsem na netu nebyl.

Jaja. Ač ohledně přecházení školky na červenou na kolejích jsme se onehdy ́zhádali jako psi ́ (obrazně nadsazeno) - snad tedy jsem Vás v tomto nezaměnil s nějakým Vaším jmenovcem, pokud ano, tak se omlouvám - tak ve věci koronaviru jsme zjevně na stejném břehu, z kterého koukáme na tu valící se řeku (já znovu a znovu naprosto nevěřícně). Jsou to paradoxy. Nicméně je dobře, že u nás ještě lze se v něčem skoro úplně neshodnout, a v něčem jiném skoro úplně shodnout. V takových USA už se to, myslím, nesmí.

Je nás sice víc, ale i podle reakcí tady na Psu stále neuvěřitelně málo.

Lékařům jakožto stavu mám to veřejné mlčení trochu za zlé. Ti jediní, pokud někdo, mohou tu celospolečenskou pověrčivou hysterii zvrátit (podobně jako ve středověku kněží). Nicméně, pokud by se tím jednotlivci mezi nimi mohli nějak existenčně či i jen významně finančně ohrozit, tak mám pro to jejich mlčení pochopení.