14.8.2020 | Svátek má Alan


Diskuse k článku

GLOSA: Máme to v rukou

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Benýšek 31.7.2020 14:45

Nadále si hrajeme (mnozí nejsou schopni to prokouknout, mnozí v duchu ano, ale veřejně se proti tomu neozvou, a z nich leckteří proto, že jsou na tom více či méně finančně zainteresovaní) na to: Že ani ne chřipka je horší než mor. Že být nakažen rovná se být nemocen, a to rovná se být druhým smrtelně nebezpečný. Že umřít s nemocí (či s virem) je totéž jako umřít na nemoc (či virus). Že roušky spolehlivě chrání (zevnitř ven), ale jen tam, kde žádná nákaza široko daleko není (ale jakmile se nákaza někde objeví, pouhé roušky nestačí, a je třeba hupky-dupky všichni do karantény). Že nakonec nezbude nežli promořovat, ale bez sebemešního zvyšování počtu nakažených (když někdy titíž, kdo navrhovali promoření, se pak první vyděsili, zvedl-li se někde počet nakažených). Atd., atd.

Zvažuji navrhnout gen. tajemníkovi OSN zavést nový letopočet. Letošek by byl tak rokem nula A.C. (Anno Coroni). Staromódní Ježíš je sice možná vítězem nad smrtí, ale jeho ovečky zjevně nejsou vítězy nad koronou (ale naopak bojí se jí tak, jak se nikdy nikdo soudný žádné nemoci nebál). A navíc, bylo by to moderně multi-kulti správnější - mít v základu letopočtu něco tak univerzálního, co se nevyhne vůbec nikomu (to doposud uměla jen ta smrt).

Š. Hašek 31.7.2020 19:00

Pane Benýšku,

asi jsme ve stejné partě.

Je nás víc, ale nejsme v televizi. Tutově znám dva lékaře. Oba neřeší furt nějaké očkování ......

R. Benýšek 3.8.2020 12:10

Odpovídám až teď, přes víkend jsem na netu nebyl.

Jaja. Ač ohledně přecházení školky na červenou na kolejích jsme se onehdy ́zhádali jako psi ́ (obrazně nadsazeno) - snad tedy jsem Vás v tomto nezaměnil s nějakým Vaším jmenovcem, pokud ano, tak se omlouvám - tak ve věci koronaviru jsme zjevně na stejném břehu, z kterého koukáme na tu valící se řeku (já znovu a znovu naprosto nevěřícně). Jsou to paradoxy. Nicméně je dobře, že u nás ještě lze se v něčem skoro úplně neshodnout, a v něčem jiném skoro úplně shodnout. V takových USA už se to, myslím, nesmí.

Je nás sice víc, ale i podle reakcí tady na Psu stále neuvěřitelně málo.

Lékařům jakožto stavu mám to veřejné mlčení trochu za zlé. Ti jediní, pokud někdo, mohou tu celospolečenskou pověrčivou hysterii zvrátit (podobně jako ve středověku kněží). Nicméně, pokud by se tím jednotlivci mezi nimi mohli nějak existenčně či i jen významně finančně ohrozit, tak mám pro to jejich mlčení pochopení.

Š. Hašek 31.7.2020 13:18

1. Za 5 měsíců 16 000 nemocných.

2. Zemřelo 364 osob.

Dost údajů. Mohli bychom udělat již nějaké závěry.

Ten vir nemá rád hic, sucho a klidné lidi, kteří mají malinko zasmrádlou kůži. Kůže na předloktí, deset hodin nemytá/zasmrádlá, není jedovatá!!! Pro vira jo, sakra jo. Přepočítám, kolikrát již skákali viři kolem mě.

Tedy ti, co chodili do školy, si udělají závěry. Nesouvisí přímo s počátkem března, tehdy nebylo moc údajů, každý desátý třeba smrkal, kašlal, "byl v pytli", dovlekl se do postele .... naprosto stejně, jak to před jarem vždycky bývá. Pozoruji to již několik desetiletí. Ale něco z Číny!!!! To už mají v Respektu hotovost a Kalousek vybaluje vlajku.

Sousedka mi řekla, že jsem zaostalec, abych se podíval na Brazílii. To je hned vedle Strašnic. Má cenu jí vykládat, že srovnávat Rio a všechna ta jejich doupata svrabu třeba s Olomoucí je poněkud pošahané?? Nemá. Aspoň jsem se dozvěděl kolik hromadných hrobů tam mají, skoro i rozměry a čísla obecních vyhlášek z té Brazílie. Vzdělané sousedky mám.

Zkráceno.

P. Kubáč 31.7.2020 11:11

Ačkoliv terním "promoření" je zakázané slovo - je otázka délky boje s koronavirem záležitostí jednoduché trojčlenky : Pokud se populace "promořuje" rychlostí 1% za měsíc za jak dlouho dosáhneme epidemiologicky významých 60-70% ?

Š. Hašek 31.7.2020 14:03

Dávno se toho dosáhlo, pokud bylo čeho dosahovat. Začíná být problém s virem v mozku, nikoliv na sliznici průdušnice.

I vlivem roční doby je počet případů na úrovni statistické chyby. Plus chyba testu. Plus plky lidovek. Plus potřeba bušit něco o prázdninách - krom ceny piva na pobřeží Chorvatska.

Pokud počítáme tedy obyvatele ČR (10 500 000) a nikoliv jednoho s teplotou v televizním studiu.

Zkráceno. Možná mám já vir v mozku, ale potom už skoro padesát let. Ale řidičák a státní psychotesty na mnohem větší/horší věci než auto mi taky nesebrali.

P. S. 31.7.2020 7:37

U nás žádná pandemie není, ani epidemie. Ani se to k tomu neblíží. Drtivá většina nakažených nemá žádné příznaky. Úmrtnost je velmi malá. Co budeme dělat, kdyby opravdu nějaká pandemie přišla? Asi zavřít do klecí, 3m od sebe, na každou klec natáhnou obří roušku z Číny a každou hodinu vystříkat prostor desinfekčním prostředkem. Stále nechápu, proč není na MZCR nějaký matematický model, kde by se denně upravovaly vstupní parametry a který by predikoval, co by mohlo být v nejbližší budoucnosti. Marná sláva, není pravda, co tvrdil nějaký politik, že covid jediný má plán. Nemá samozřejmě žádný, je to prostě jenom statistická veličina a tedy se dá zkoumat statistickými metodami. Zatím žádné, kromě aritmetického průměru, nevidím.

M. Krátký 31.7.2020 9:30

na 100% souzním - R^R^R^

Š. Hašek 31.7.2020 13:54

Asi tak.

Až přijde, tedy pořádná, stejně si neporadíme.

Hodně se vykonalo. Všechno lejno nevylejváme z vokna. Máme mýdla tuny. Nežijeme v zemnicích a děti mají Slunce a tresčí játra. Zkráceno.

Ale z určitého úhlu pohledu jsme na tom hůř, než dřív. Vyšlechtění goretexáči, tedy ti mladší. To si nemyslím jen já - i celkem tři lékaři z okolí. Rovněž zkráceno.

M. Malovec 31.7.2020 7:19

Čím to asi je, že neexistující hygiena v připrchlických táborech není příčinou úbytku připrchlíků a že je korona nekosí.

J. Jirka 31.7.2020 8:04

Protože připrchlíci jsou husou, snášející zlatá vejce, takže je není třeba coronavirem strašit jako domorodce.

Š. Hašek 31.7.2020 19:06

Veškerá data o připrchlících (počínaje jejich datem narození a parazity na nich konče) jsou předmětem předsudečné nenávisti. To se potom nedivme.

Jisté je jedno. Sice to, že nejsou tak vyšlechtění a skleníkoví, jako naši hoši od maminek, kteří se bojí i sami v nočním lese. Tedy ne všici.

J. David 31.7.2020 6:38

Máme to v rukou...

Jedině tak u pisoiru, kde dělnická třída třímá svoji moc pevně v rukou. Sice sufražetky brblají (co mohou ale třímat u pisoiru, když "ultimo" mají konkávní, leda tak rozepnout "bussenhalter"), pak ta dnešní různá kategorizace pohlaví. Příroda je ale holt furt anatomicky binární, čudlík nebo díra (tedy u savců, pohlavní dimorfismus). U některých ptáků je pohlaví poznat poněkud problém, ale oni to sami poznají, kterak se mají ostruhovat. Víte, páření je asi nejenom fyzická záležitost, ale v dnešním "multikulti" záchvatu i poněkud i psychická, 63 pohlaví. Asi budu za starého blba, nebo se stanu slimákem hermafroditem. Ale pozor, i slimák hermafrodit je binární, male/female.

Na stará kolena bádám (dementis senilis), jaké ze 63. pohlaví mám zvolit, aby mi ČSSZ zvedla důchod ve smyslu pozdního genderového obohacení. Nezvedat na hajzlíku prkénko?

J. Jaroš 31.7.2020 8:37

Někde jsem četl, že žena je vlastně železný muž. Fe male!

J. David 31.7.2020 10:13

No jo, ale kde vzít tu Fe tyč? Vixvajlantový dildo by to mohlo nahradit, trocha mazadla a baby mohou ohýbat cokoliv. Uršula von Leyno, toť borkyně. Ohnula Bundeswehr, nyní ohýbá tyče EU, za vydatné pomoci naší Jourové. Jsme blbí, jako kdysi Ctirad, kterého omámila Šárka v oudolí. Kam čert nemůže s Fe tyčí, nastrčí babu (i Šojdrovou se sirotky).

M. Krátký 31.7.2020 9:32

souhlasím a velmi nahlas - R^R^R^

J. Jirka 31.7.2020 10:38

Udělejte to jako já. Přihlásil jsem se zároveň k 15. a 27. pohlaví a rázem mi začaly chodit dva důchody a navíc i příspěvek za sociální znevýhodnění, protože je vědecky dokázáno, že 15. a 27. pohlaví spolu nejsou kompatibilní. ;-)

M. Krátký 31.7.2020 11:24

taky dobrý - za 1*** a potlesk před vlajkou R^R^R^

K. Salajka 31.7.2020 22:41

Voni nám zrušej mušle jako v Krakově.

F. Žůrek 31.7.2020 0:33

Paní Lukešová, asi opravdu (levicoví) anarchisté jsou ještě větší zlo než nějaké virové onemocnění třeba "covid-19."

Nemoci, které vedou ke světovým válkám, takové "lidské nemoci" jsou skutečně horší, protože to je přímo v "člověku" a na to se hledají obtížně vhodné léky...

Zdař Bůh!

H. Lukešová 31.7.2020 0:10

V Izraeli demonstrují levicoví anarchisté proti Netanjahuovi a žádají jeho smrt, ano smrt, vyhrožují násilím, ničí veřejná vybavení, říkají si černé vlajky. Co mi to jen připomíná. Izraelský prezident Reuven Rivlin, který jakkoliv Netanjahua nemusí, odsoudil toto smrtící štvaní. Člen Likudu Amir Ohana vyjádřil obavy, že toto tragické štvaní může skončit krveprolitím. Neolevice- neomarxismus-anarchismus-BLM-Antifa, tento ideologická směr zosobňuje násilí, strach a terorismus.