19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

GLOSA: Lidský faktor

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Budíš 14.3.2009 15:42

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

Prosím o názor ?

Budíš 14.3.2009 15:41

Re: V každém případě je magor

Promiňte. Zapomněl jsem k tomu věku.Také jemně. Nikdy jsem se nepokakal z toho ,že je někdo mladší nebo starší.

Budíš 14.3.2009 15:36

Re: V každém případě je magor

Zatím nestřílel nikdo, ale přepaden a okraden jsem byl několikrát.

Budíš 14.3.2009 15:34

Re: Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

Jeden příklad. Co myslíte, že mi řekla vdova, které se manžel zastřelil. Kdyby neměl doma tu blbou zbraň, nikdy by se nezastřelil, z problemu se vyspal a druhý den bylo dobře.Nikdy jsem tu zbraň doma nechtěla a věděla jsem ,že se jednou něco stane.

Forstmeister 14.3.2009 15:29

Re: V každém případě je magor

Pane Budíš, jemný dotaz. Kolik je Vám let a kolikrát po Vás někdo střílel?

Forstmeister 14.3.2009 15:27

Zbraň nezabíjí, zabíjí člověk

Bez ohledu na to, co lze třímat, vždy zabíjí ten, který třímaje, to užije. Mohu se mýlit. Můj názor.

Forstmeister 14.3.2009 15:24

Vůl zůstane volem, pařez pařezem

To není demagogie, ale analogie. Zaměňujete příčinu za důsledek (zbraň nezabíjí, zabíjí člověk). A v tom je asi Váš problém. Zbraň, v jakékoliv formě je nástroj, který s tou kterou intenzitou zvyšuje údernou sílu. Je lhostejno, které formy a nástroje užijete. Hypoteticky, pokud by ste užil vidle (jsou cílově energeticky na průřezové energii účinější, než projektil 9mm Luger), zakázal by ste držení vidlí? Vaše řešení. Střelná zbraň je pouze jedním z nástrojů, kterým lze jinému přivodit bezživotí. A nyní naopak, pokud by byl někdo z oslavenců legálně ozbrojen (dle zákona 119/2002 Sb.) ale nemohl být ze zákona ozbrojen, protože užíval alkonápoje na oslavě, i když by mohl odvrátit reakcí své bambitky alespoń jednu mrtvolu. Habeas corpus, to Vám asi nic neříká. Voli, vašeho typu, jsou zhoubou "ochrany života" ve smyslu pacifismu. Vlastním zbraně, pro výkon povolání (ručnice) i pro ochranu zdraví a majetku. Neberu Vám váš názor, střelné zbraně nedržte, jenom se nemontujte do záležitostí jiných. Mimo jiné, mordy legálně drženými střelnými zbraněmi nedosahují ani 2. procenta, což je klasika selhání (dle plk. Kremla je v nelegálním držení střelných zbraní 2.5 násobek legálních). A nyní se Vás zeptám, co by ste se mnou udělal, vlastním 12/12*70 loveckou kozlici, 12/12*76 sportovní kozlici, 30.06 Sprg. "loveckou odstřelovačku" s Nicon 3-9*50, 1911A1 Wilson Luger a záložní revolver .38 Spc./3" (v nerezu). Vy byste mi to asi zakázal a nechal vykoupit. Kdo by to platil? Rád se nechám od Vás poučit. Takoví voli za "bolševika" již tu byli. Můj názor.   

gioconda 14.3.2009 15:13

Re: jen mně nejde

nelze než jen plně souhlasit

Budíš 14.3.2009 15:07

Re: Vy jste fakt budiš(kničemu.)

Honzo čtěte .Mluvím o zákazu zbraní, který legálně drženou zbraň vylučuje a počet nelegálních zbraní se sníží na minimum.Nevím, co je na tom nepochopitelného a divného.

Budíš 14.3.2009 15:03

V každém případě je magor

ten, kdo prodej zbraní  v ČESKU POVOLIL, NEBO MOŽNÁ NEZAKÁZAL A NECHAL VŠE AŤ SE ZAVEDE SAMO SE VŠÍ ŠPATNÝM I DOBRÝM. NEJSME SLUŠNOU SPOLEČNOSTÍ.

Karlík 14.3.2009 15:02

pc hry

samozřejmě bylo zdůrazněno, že jmenovaný vrah měl v pc krvavé pc hry a pornografii. Ať se dobrovolně přihlásí ti, kteří jsou v jeho věku i jiní, kteří nic takového naměli, nemají a mít nebudou!

Budíš 14.3.2009 14:56

Re: Máte pravdu,

Pane, to je snad řeč o něčem jiném.

Haui1 14.3.2009 14:20

Re: Máte pravdu,

No, kdyby mělo u sebe zbraň několik učitelů v té škole (a umělo s ní zacházet), tak by nemuselo být těch obětí tolik. Mohli ho odprásknout po prvním výstřelu. A až vás někdo bude ohrožovat na životě ilegální zbraní, udělejte mu přednášku. Buď se zastřelí sám, aby měl od vás pokoj, nebo ...

Richard III. 14.3.2009 14:17

Zakopaný pes

Je to taky a především otázka morálky. Leví intelektuálové v posledních desetiletích (snad i déle) morálku pilně rozbíjeli, až ji rozbili a ničím adekvátním nenahradili. Ani sebelepší hlásaná morálka ovšem nezabrání všemu, ale přece jen víc odrazuje od nepřístojností. A kdyby místo nesnášenlivosti a nenávisti hlásali tito zvěstovatelé nových lepších zítřků vzájemnou úctu a lásku, bylo by ještě lépe.

Koblížek 14.3.2009 13:31

Re: Máte pravdu,

Ty střelné zbraně už tady prostě jsou a zákaz je neodstraní.

Všeobecná ozbrojenost obyvatelstva střelnými zbraněmi by sice asi vedla k častější střelbě nebo dokonce přestřeklám v hospodách a tak podobně, ale zase by to s velkou pravděpodobností zabránilo, aby jeden magor postřílet deset nebo taky třicet lidí.... V Izraeli by se to nestalo...

Budíš 14.3.2009 13:25

Re: Máte pravdu,

Pane trochu málo demagogie. Vy o voze já o koze.

Budíš 14.3.2009 13:24

Re: Máte pravdu,

Tak pane.Na Vás, ať si občan počká, jak to s Vašim názorem vyřešíte.Váš názor Vám jistě brát nechci. Ale Vy, by jste nevyřešil nic.Můžete mi sdělit ,kolik lidí skutečně použilo zbraň pro obranu ? Dle Vašeho příspěvku nelegálové zbraně budou vždy ,nebo používali.To ale jen proto, že odzbrojování bylo pouze formálně uzákoněné ,ale důslednost a vůle a dohled na  dodržování zákona žádný .  Není důvod, proč by měl mít občan zbraň.

hafusak2 14.3.2009 13:24

Re: Vraždit se dá i nevinými předměty, dokonce i jen rukou.

Toto je věc vytržená z kontextu, ale která se stále používá. Přitom původní smysl byl v tom, že v Evropě v tu dobu byla doba nošení kordů, šavlí, kordíků a tesáků, čímž se šlechta odlišovala od obyčejných lidí. V USA tedy nošení zbraně bylo znamením svobodného občana, ne neustálá připravenost někoho zabít. Tento význam je citátu dáván až v dnešní době.

hafusak2 14.3.2009 13:16

Re: Máte pravdu,

Tuhle hloupost udělali před několika lety v Británii. Nastal přímo raketový vzestup trestné činnosti se zbraněmi, protože lumpové věděli, že slušní lidé se nemají čím bránit. Jinak vyrazte na dovolenou do států bývalé Jugoslávie s trochu více penězi a bez problému si přivezete zbraní pro menší armádu. Bez papírů, povolení, povinných zdrav.prohlídek po 2,5 roce, hlídání platnosti zbrojáku a pod.

hafusak2 14.3.2009 13:00

Re: K té otázce na konec

Kdybyste si ten příspěvek přečetli pořádně, tak by vám neuniklo spojení policie zavraždila, i když se jedná o oprávněné použití zbraně. Vždy se však najde nějaký pseudohumanista, který začne obviňovat policii a omlouvat vraha, protože "jenom" neunesl rozchod s dívkou, měl problémy ve škole či omylem si šlehl vyšší dávku. Ale kdyby k němu někdo projevil více pochopení, případně začnou litovat zmaření mladého života /ti zavraždění zřejmě nárok na život neměli/. Takovéto slinty jsou prakticky vždy. A také vždy se k nim připojí výzvy k zákazu zbraní a pod. Jednou na tu pseudohumanitu chcípneme všichni.

jarda 14.3.2009 12:39

TERORISTÉ

myslím, že úplně tento jev odstranti nelze, ale u palstinckých teroristů je jiný problém- oni jsou podporování, cvičeni a naváděni k tomu co dělají a to je třeba důrazně řešit.

jarda 14.3.2009 12:37

Re: K té otázce na konec

obávám se, že to Walter myslel jinak než za co mu spílají ti přede mnou.

franta tyčka 14.3.2009 12:36

Re: Vraždit se dá i nevinými předměty, dokonce i jen rukou.

President Jeferson prohlásil, že demokracie je založená na tom, že každý může vlastnit zbraň,

Marat 14.3.2009 12:26

Re: tak nejak laicky

Kdyby tu zprávu tisk a TV roznášel tak ochránci zločincu z humanitních organizaci by dožadovali její uvěznění a doživotní trest. neboť zabvraždila hodné lupiče, kteří by nikomu neublížili, jen by si vzali něco, co potřebují, nebo co se jím hodí.

Marat 14.3.2009 12:20

Re: Máte pravdu,

Samozřejmě i sekery, I tyčky u plotu. Preventivně usekávat rucé, neboť i holími rukami se dá vraždit. Ještě v sedmnáctém století si většina měst držela katy a ti meli opravdu dosti práce a přesto se vraždilo dokonce i jedem. Prostě vždy se budou rodit dětičky z kterých vyrostou zločinci a mnohonásobní vrazi. Dokonce i ve velice slušných a vzdělaných rodinách.

Společnost by se měla takových individuí bez milosti zbavovat a né je opatrovat v kriminálech, které se dnes více podobají hotelu.

franta tyčka 14.3.2009 12:13

Nejhorší na tom je , že fyzickou likvidací tady vyhrožují ti, kteří ani nevědí jak se taková zbraň používá

Marat 14.3.2009 12:12

Re: K té otázce na konec

Waltře, měl by ste se vy dostat do rány takovému šílenému střelci. Tá vaše nucená porážka by bkla opravdu na místě.

Marat 14.3.2009 12:08

Re: K té otázce na konec

Walter, tedy vy jste ale kolosální vůl ! To numero 2000 i vašeho kryptonymu zanamená, že  vás v tom roce strčili do cvokhausu? Je vidět pokorok. V dřivějších dobach chovanci blázincu ovšem neměli k dispozici počítač.

To policisté  se měli nechat postřílet od toho šíleného střelce. A ješetě měli nechat postřílet další i víc jak desítku lidi?  Ten podle vás už nebyl vrah, jen šílený střelec. Jste opravdu vůl a hovado !

Marat 14.3.2009 12:02

Re: jen mně nejde

V tom to asi také bude.

Marat 14.3.2009 12:00

Vraždit se dá i nevinými předměty, dokonce i jen rukou.

To je přece slávy, když se něco takového stane. V TV se o tom řeční i několik dní i týdnu. To je přece něco, co duševně vyšinutý chlapík neunese a také zaslouží po té slávě. Co na tom, že při tom příjde o život, ale bude se o něm psát a mluvit.

A zabíjet vážení se dá všim možným, né jen střelnými zbraněmi. Mám zbraní spoustu a z většiny jsem ještě nevystřelil a takových nás jsou miliony.

Kdy už všichni ti velehumanisté a ochránci všech zločincu pochopí, že se někdo už zločincem narodí a že žádná převýchova, žádná prevence takovým zločinum nezabrání.