2.12.2023 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

GLOSA: Krize - cesta ven?

V současné době se akcentuje pojem krize. Ano, svět, ve kterém žijeme, má problémy. Populace roste a stárne, cena lidské práce stoupá. Současné modely kapitalismu nebo "socialismu" jsou, zdá se, vyčerpány.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Vaněk 7.9.2012 15:20

... popisovači a obevitelé Amerik ...

Se vším, co bylo v článku řečeno, naprosto souhlasím ...  Jenom na koci mi scházelo to nejpodstatnější :  a to, že jsme všichni jenom obyčejní smrtelníci, že je nám to všechno stejně jedno  - a  když nám zafučí do prdele, tak chcípnem ..... A je konec !

J. Chaloupka 7.9.2012 11:38

Bohužel většina má mozek za výplň lebky

a v té menšině, která ho aktivně používá, je na mne příliš mnoho lidí bez charakteru. Těch pár chytrých a zároveň charakterních se raději vyžije v oborech, které s politikou nemají nic společného.

M. Vojtíšek 7.9.2012 3:01

Mozek dospělý není nijak extra tvárný

dělá to co se naučil mladý. Proto je důležité se zaměřit hlavně na mladou generaci a optimalizovat systémy vzdělávání. Nejdůležitější je nezanedbávat výzkum při vzdělávání dětí předškolního věku, protože v té době je mozek tvárný a vhodným přístupem lze podporovat zdravý vývoj mozku. Další věc je motivace, chléb a hry vs cukr a bič, strach o život, strach z nedostatku, strach o práci stím si už moc dlouho nevystačíme. V budoucnu kdy pravděpodobně pro většinu lidí práce tak jak ji známe nebude. Ale dá se díky množství dostupných informací předpokládat, že časem společnost znalostní přejde do společnosti vědecké a v té bude dost práce pro všechny kdo budou přemýšlet na tím jak se posunout dál.