23.9.2021 | Svátek má Berta


GLOSA: Krásná holka na vozíčku

1.2.2007

Čunek se ukázal jako dobrý politik okresního formátu. Ve vrcholovém prostředí se ovšem nadále chová jako na domácím Vsetíně. I kdyby byl čistý jako lilium, říkat, že neví, kde vzal půl milionu, pak zkoušet různé varianty, nebýt domluvený se ženou, tvrdit, že bral peníze v hotovosti, když podle všeho měl už deset let bankovní účet, pak si vzpomenout, že to byla vrácená půjčka... A po třech týdnech si udělat čas a najít dokumenty...

Laciné žertování na téma původu prostě to nezvládl. A pokud si jeho podřízená stěžovala na sexuální obtěžování už v roce 2004 a má na to dopis posílaný jejím právníkem Čunkovi, padá i předkládaná teze zhrzené pracovnice.

Podivná je ovšem argumentace některých senátorů, kteří ho nechtěli zbavit imunity. Jedni mluvili o politické manipulaci (od koho?), jiní, jako nezávislý a mravně na výši Štětina měli jednoduchý metr: já mu věřím, je to slušný člověk. Panebože, tak to rovnou můžeme soudy zrušit a dát na názor okolí! Když mu věří, tak proč je proti prošetření potvrzující nevinu?

Že je Čunek politikem okresního formátu, je myslím jasné i těm, co si to před časem nemysleli. Jeho kultivovanost v projevu je mizivá a nejde jen o vytržení z kontextu, jak sám říká. V rozhovoru pro LN (Štěstí na zubařském křesle, 26.1.) padla otázka na problém homosexuálů. Odpověděl, že některé zná a buransky nejapně dodal, že "mnozí jsou velmi kvalitní". Pak politicky dodal, že máme být "k těmto lidem tolerantní". Že je dobře, aby nás zákony nutily dělat města "příjemná pro vozíčkáře". Pak už ujel totálně a homosexualitu označil za handicap - "...ale neříkáme, že ta krásná holka na vozíčku půjde soutěžit o královnu krásy...".

Prostou analýzou lze snadno dospět k závěru, že nemá rád ani homosexuály, ani lidi postižené a všechny odchylky ostře vnímá jako handicap (jiných), který holt musíme my normální žít. Nějak to s nimi už vydržíme, ale nadšení z toho nejsme - že mistře Čunku?!Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.