26.9.2023 | Svátek má Andrea


GLOSA: Komunisté podporují teroristy

6.3.2014

Miamská pětka. Prý "bojovníci proti terorismu". V reálu ovšem špióni komunistické Kuby. Za to také odsouzeni i přes halasný povyk různých ultralevičáků. Což je prý naprostá nespravedlnost.

V devadesátých letech se pět pracovníků kubánské tajné služby infiltrovalo do emigrantských kruhů v USA. Vyvíjeli zpravodajskou činnost, obvinění dokonce hovořila o přípravě teroristických činů. Byli zatčeni, odsouzeni k vysokým trestům a po nátlaku různých aktivistů (čti: rudých noků) jim byly tresty sníženy. Což ovšem oněm nokům nestačí. Žádají osvobození. Podle nich totiž oni usvědčení špióni a kvaziteroristé totiž jen chránili Kubu před terorem. V pátek dokonce můj oblíbený server komsomol.cz zveřejnil petici na jejich záchranu. Text výzvy je ovšem výmluvný:

Vážení soudruzi, přátelé, solidární občané

Na odkazu http://www.voicesforthefive.com/upload/ máte možnost vyjádřit svou podporu a solidaritu s protiprávně vězněnými kubánskými hrdiny a bojovníky proti terorismu, kteří jsou nezákonně drženi v Miami v USA. Svým vzkazem vyjadřujete podporu hrdinům, kteří řadu let musí trávit v podmínkách severoamerického vězení proto, že odhalovali teroristické akce připravované proti lidu Kuby, že bojovali za jeho bezpečnost proti záškodnickým plánům severoamerického impéria a jeho přisluhovačů ze strany floridské kriminální emigrace.

Redakce SMKČ

Takže popořadě.

Protiprávně? Soud je odsoudil zcela v souladu se zákony a právem.

Hrdinové? Jistě, pro rudou smečku je hrdinou každý špión a terorista, kterého CCCP či jakýkoliv jeho satelit vyslal za hranice "bojovat".

Bojovníci proti terorismu? Výsměch. Ovšem pravdou je, že kubánský režim považuje za teror shazování letáků z privátních letadel. Považuje za teror i psaní článků a jejich publikování, item i petice a prostý slovní nesouhlas.

Nezákonně drženi? Znovu – proběhl řádný soud. Proběhl i soud odvolací. Řečení levičáci by si měli v historii komunistických režimů, co to skutečně nezákonné zadržování je. Ale nedělám si iluze, že by to kdy pochopili.

A poslední celá věta výzvy je komická sama o sobě. Na jednu stranu prý něco odhalovali, ale pak je jasně řečeno, že bojovali proti USA.

Tak jak to je? Sami vyzyvatelé vlastně přiznávají, že pětice rudých zpravodajců byla v USA proto, aby podnikala akce proti tomuto státu. Tudíž se musím ptát – sedí oprávněně? A odpovídám za sebe – jistě. Předpokládám však, že mi bude argumentováno kubánským disentem a oprávněností represe vůči němu. Rozdíl je ovšem zřejmý. Tudíž o něm nebudu diskutovat. Stejně házím do koše pseudoargument, že nechtěli škodit USA, ale oné, ve výzvě zmíněné "kriminální emigraci". Na to říkám jen toto…a) i přes difamační označení se jedná o občany USA, b) pokud takový argument mají, tak jistě souhlasí i s vraždou Ing. Formise. Nebo snad ne?

Jakubroth.blog.idnes.cz