19.10.2019 | Svátek má Michaela


GLOSA: Komorní „drama“ na Kavčích horách

28.4.2017

Úplně náhodou na mě ve středu odpoledne z obrazovky počítače „vyskočil“ titulek Volba generálního ředitele ČT v přímém přenosu. A tak jsem si to nabízené „live“ pustil.

Pravda, expozé staronového ředitele Dvořáka jsem zmeškal, zato ty , kteří mu při výběrovém řízení dělali stafáž, jsem vyslechl téměř všechny.

A bylo lze zaznamenat velice zajímavá konstatování jak k současnému chodu a financování České televize, tak k vizím jejího dalšího fungování.

Českotelevizní radní pokládali kandidátům různé sofistikované otázky, ti pak víceméně věcně odpovídali.

A došlo na tajnou volbu. Předseda volební komise popsal poměrně složitou proceduru jednotlivých kol, co bude, když bude.

Ale nebylo to třeba. Z prvního do druhého kola postoupili dva kandidáti, z nichž současný generální ředitel Dvořák s drtivou převahou. Druhé kolo pak již bylo jen potvrzením toho, že v ČT se v příštích šesti letech mnoho nezmění. Dvořák vyhrál 15 : 0 a byl zvolen novým generálním ředitelem České televize.

Debakl sice protikandidáti na první pohled nesli statečně, asi takový výsledek trochu čekali, a vítězi podali ruce. O tom, co si v té chvíli mysleli, můžeme jen spekulovat.

„Koncepce rozvoje České televize, kterou jsem radě ČT nabídl, je postavena na dvou základních principech. Tím prvním je kontinuita. Tím druhým významným principem je inovace, “ řekl Dvořák na tiskové konferenci.

A tak ti, kteří snad v skrytu duše doufali, že se ČT alespoň trochu změní k lepšímu, že po vyslechnutí jejího zpravodajství již nebudou muset vyhledávat „alternativní“ servery pro objektivnější a nezkreslené informace, jsou asi zklamaní.

Naší další šancí budou podzimní parlamentní volby.Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.