19.4.2021 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

GLOSA: Koho zastupuje Česká středoškolská unie?

Bez udání o počtu členů "zastupuje" středoškoláky. Jak zastupuje? Jak může automaticky nějaký orgán vzniklý z vůle pár lidí zastupovat všechny? Dotazem u šéfa J. Papajanovského jsem zjistil, že "v současné době máme přes 120 členů, kteří zastupují více než 60 škol".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vaclavik 23.12.2013 15:25

Mala natlakova skupina

neni o nic horsi, nez velkoplosne natlakove ministerstvo spolecnosti. Z osobniho hlediska to vyjde uplne nastejno, jestli za necim stalo rozhodnuti ministerstva, za kterym stoji par desitek procent obcanu, kteri jej volili, nebo par desitek samozvancu, ktere nevolil nikdo.

Kdyz tedy mame byt necimi otroky, tak je jedno kdo nam nalinkuje zivot, a jestlize nam ho nekdo chce linkovat lepe, jako v tomto pripade, tak jsem pro. Zachovani puvodni zvukove stopy u filmu pokladam za kulturni pocin a v pripade verejnopravni tv to pokladam za barbarstvi. Byl bych pro zruseni verejnopravniho vseho, ale kdyz to tedy musime mit, pak at to aspon neni delane pro debily. Jak je uvedeno v komentari pode mnou, cesky dabing, aspon u vypravnejsich filmu je dobry, dokonce vyborny a nekdy i prebije original. Ale pak je plno filmu, ci poradu, kdy bych si rad pustil originalni zvukovou stopu, ale to u nas nikdy neni mozne, maximalne nekdy ct2 da film s ceskymi titulky, jenze to jsou vetsinou takove ty festivalove filmy pro intose.

Za priklad bychom si meli vzit Francii (tam maji lepsi verejnopravni sluzby nez u nas) jako napriklad kanaly Arte a France3 a TV5Monde Europe (Francouzsko-Svycarsko-Belgicka spolecna verejnopravni tv) kde je mozny nejen vyber ze tri a vice jazyku, ale vetsinou lze i pridat titulky v techto jazycich. Muzu tak mit puvodni anglickou zvukovou stopu a francouzske titulky, nebo naopak pri puvodne francouzskem filmu. Sam vladnu Anglictinou na sto procent a vylepsuji si Francouzstinu a Nemcinu. Ceska verejnopravni tv je pro spodinu nasi spolecnosti, vysila hlavne pro ten nejvetsi spolecny jmenovatel.

P. Papež 23.12.2013 22:55

Re: Mala natlakova skupina

Člověk, který klidně řekne, že TV (píše se s velkým TV) je pro spodinu naší společnosti a že sám vládne angličtinou (génius píše angličtina s velkým A) na 100%, je pro mne mentální spodina, egoista a hlupák, který si nevidí na špičku nosu. Tipoval bych ho na managera, který splňuje současný požadavek na managera 3 AAA ( angličtina, arogance, a hovno umí ).

M. Gavlák 23.12.2013 13:34

Blbci tohoto kalibru

mají čím dál tím horší vzdělání, což se projevuje dnes a denně. Mimochodem, nebylo by rozumnější požadovat to, co už léta funguje jinde - tedy možnost si zvolit u filmu, jaký zvukový kanál použít? Např. já jsem jazykově vzdělán a přesto mám rád český dabing, protože čeští dabéři bývají minimálně evropskou extratřídou. Poznamenal bych ještě, že čučení na televizi je anglicky nenaučí, když už je anglicky nenaučilo youtube a další kanály, kterých je přehršel...

P. Lenc 23.12.2013 9:44

Tak se vážení

vytváří "veřejné mínění".Který spolek řve nejvíc, tomu vděčná media dají přiměřený prostor a hle, máme tu ty jediné "nepodplatitelné, za občana bojující" a hlavně "naprosto nezištně".Samozřejmně až na státní příspěvky, nakonec taková namáhavá a potřebná práce pro občany se přece zadarmo dělat nedá, že?

E. Vašátko 23.12.2013 7:23

Ze všeho nejlepší je svaz pacientů.

Tohle koryto si vymyslel hned někdy v 90. letech jeho zakladatel a světe div se, jeho šéfem je dodnes. Určitě dostává nějaké dotace, svaz je to přece užitečný a všeobecně prospěšný. A jeho šéf je v podstatě nesesaditelný, protože ho nikdo nevolil. Neumím si představit, jak se takový svaz schází - včera jsem byl pacient, takže mám právo volit šéfa, teď už mě uzdravili, takže nejsem pacient... Leda že jsme všichni pacienti, jenže někteří z nás o tom ještě neví. Ale potom je u nás členy svazu asi 10 milionů lidí. Kdy budou volby předsedy ? Každý z nás je občas pacientem

P. Boublíková 23.12.2013 6:55

Takových spolků

zastupujících zlomek dotčených, je jak máku.

Namátkou z oblasti zdravotnictví: Svaz pacientů, Národní rada zdravotně postižených, Svaz diabetiků...

Vlastně proč je všechny nevygůglit: http://www.sukl.cz/sukl/pacientske-organizace

Kolik si myslíte,že je dejme tomu ve Svazu diabetiků organizováno diabetiků? Zlomek skutčného počtu nemocných. A že všechny tyto organizace bojují ve prospěch nemocných je jen iluze. Řada z nich je jen korýtkem pro své šéfy, případně výtahem k moci (Václav Krása).

M. Kodeš 23.12.2013 15:38

Re: Takových spolků

Zkusil jste někdo získat informaci o počtu odborářů, Tak mě se to nepodařilo

K. Tregl 23.12.2013 20:03

Re: Takových spolků

A přitom jsou tito samozvanci zváni do rádoby vážných diskuzí ve veřejnoprávních médiích ( ČT, ČRo), která si my všichni svými koncesionářskými poplatky platíme.

M. Krátký 23.12.2013 1:14

A co tomu říká ministerstvo školství ???

asi nemá čas

L. Krajíček 23.12.2013 0:56

Zákaz dabingu je samozřejmě nesmysl.

Ale jaký má smysl současný trend všechno dabovat? Dokonce i filmy, které jsem před pár lety viděl s titulky, jsou dabované.

A byla to prasárna, jako každý dabing.

I. Kudrnová 23.12.2013 0:25

Spolek okamžitě rozpustit.

Kdo jim dává peníze na provoz? Zase my všichni, to se podniká a rozkazuje co. Tady musíme  napřít všechny kontroly a  naše síly.Kde jsou meze, aby se nerodily nové organizeace za naše peníze. Kdo je vůbec  dovoluje a dovoluje jim dávat naše peníze a moc.

I. Dekyský 23.12.2013 2:12

Re: Spolek okamžitě rozpustit.

Kdo? "Pravda a láska" a věřte tomu. U koho jiného to by to okoukali, stačí si ty kecy přečíst. Je doopravdy neuvěřitelné, co všechno si za své vlastní peníze necháme od této destruktivní sebranky (Lidovky jsou její hlavní baštou) líbit. Jak dlouho ještě?