24.10.2021 | Svátek má Nina


GLOSA: Kocáb do senátu, nebo do basy?

25.8.2008

Ne, článek nebude o vytunelovaném fondu Trend, článek bude o události, která se týká všech obyvatel naší republiky – a nejen jich. Média ji takřka nezaregistrovala a pokud ano, pak ji komentovala víceméně slovy uznání, zatímco na místě byla daleko spíš ostrá kritika.

Před více než týdnem totiž ve svých večerních zprávách uveřejnila televize Z1 šokující poznatek - studentka, pátrající kvůli své diplomové práci v archivu Michaela Kocába, objevila originál smlouvy o odsunu sovětských vojsk z naší republiky. Můžeme tedy vděčit náhodě, že světlo světa spatřil dokument, který má nesmírnou důležitost pro celý náš stát – a on se povaluje někde v krabici u Kocábů na půdě!

Tímto protokolem, s originálními podpisy Kocába, generálů Ducháčka a Naďoviče a za ruskou stranu generála Vorobjeva a velvyslance Pankina, byl definitivně ukončen pobyt sovětských vojsk v naší zemi. Že jde o listinu nesmírné důležitosti a ceny, potvrzuje i vojenský historik Pavel Minařík. Ten si jeho jedinečnost pochvaloval s tím, že v archivu mají dohodu o pobytu sovětských vojsk z 16. října 1968, ale dokument o ukončení okupace jim chyběl.

I přes nadnesený titulek našeho článku se pan Kocáb vazby a následného kriminálu patrně bát nemusí, ale občané Prahy 1 a vůbec celého volebního obvodu č. 27 by měli zvážit, zda bordelář, jak sám sebe Kocáb charakterizuje, je tou pravou osobností, která by je měla zastupovat v horní komoře parlamentu. Vždyť takovému chaotovi nelze svěřit jediné důležité lejstro, nedejbože v režimu utajení! Mohli bychom se totiž za několik let od jeho ztráty dozvědět, že celou dobu leželo u Kocábů ve špajzu na polici, mezi nakládanými okurkami a štanglí salámu!

Vzhledem k tomu, že Michael Kocáb působil dlouhá léta i jako poradce prezidenta Havla, vtírá se do hlavy ještě jedna myšlenka. Neměla by se ta studentka, až zas bude pátrat v Kocábově archivu, podívat i pod postel? Třeba se tam povaluje originál státního znaku, který se taky záhadně ztratil během Havlova prezidentování...Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.